Kuidas Enchiladat veeretada

Enchiladad on soolased naudingud, mida saab oma maitse järgi kohandada. Selle traditsioonilise Mehhiko roa aluseks on maisi- ja jahutortilla. Neid hapnemata leibasid saab mähkida veise-, kana-, ubade, juustu või muu maitsemeeli kõditava täidise ümber. Enchiladade täitmine ja rullimine võib olla lihtne protsess, mis annab maitsvaid maiustusi.

1
Valige oma enchiladade jaoks täidis. Enchiladasid saab täita peaaegu kõigega, mida soovite. Liha, linnuliha, oad ja mitmesugused juustud sobivad hästi. Mereannid, nagu kala, homaar, krabid ja krevetid, valmistavad samuti mahlakaid roogasid. Samuti saate nautida taimetoitelisi enchiladasid, nagu seente, tofu ja erinevate grillitud paprikatega täidetud.

2
Hinnake tortillade ja täidise kogust, mida vajate. Olenevalt sellest, kui palju inimesi teenindate, valmistage ette piisavalt, et kõik saaksid teie enchiladasid nautida. Plaanige, et iga inimene sööks vähemalt 2 enchiladat. Üks pajaroog võib teenida väikest perekonda, samas kui keskmise kuni suure rühma majutamiseks võib vaja minna mitut rooga.

3
Valmista täidis. Aeglaselt küpsetatud ja hautatud liha sobib hästi oa- ja juustutäidisega. Aeglase pliidi kasutamine aitab säästa aega, ilma et peaksite ohverdama õrnust ja maitset. Aja ja vaeva säästmiseks võite osta valmistatud liha, näiteks grillitud kanaribasid kana enchiladade jaoks, või osta kooritud krabiliha ja eelküpsetatud krevette mereandide enchiladade jaoks. Sageli on populaarsed lihad, milles on palju soolaseid mahlu.

4
Kuumuta oma tortillad. Tortiljade kuumutamine on oluline, kuna see muudab need enne rullimist elastsemaks. Kuumutamiseks on teil valikuvõimalusi ning kuumutusviis võib sõltuda ajast ja kerguse tasemest.Mähkige tortillad niiskesse paberrätikusse ja küpsetage mikrolaineahjus 30-sekundiliste intervallidega. Asetage tortillad mittenakkuvale pannile mis on kergelt oliiviõliga kaetud ja prae keskmisel kuumusel mõlemalt poolt umbes 30 sekundit. Mähi ahjus tortillad alumiiniumfooliumisse ja küpseta 177°C (350°F) juures 15-20 minutit.

5
Kastke tortillade mõlemad pooled enchilada kastmesse. Kui otsustate tortillasid enne rullimist mitte kuumutada, pehmendage neid enchilada kastmega (konserv või omatehtud). Asetage üks tortilla pool enchilada kastrulisse ja laske sellel mõni sekund tõmmata. Pöörake see ümber ja laske teisel poolel kaste imada. Veenduge, et mõlemad pooled oleksid korralikult kaetud. Soovi korral võite tortillasid kuumutada ja kasta. Kastme tekstuur peaks olema kooskõlas keskmise kuni õhukese kastmega.

6
Aseta täidis tortilla keskele. Jaotage tortilla kohta umbes 1/3 tassi täidist. Olge ettevaatlik, et asju üle ei tuleks. See võib raskendada enchiladade voltimist, ilma et nende sisu välja valguks. Ületäitmine võib raskendada ka enchiladade õmbluste suletuna hoidmist. Tortiljade täitmisel pidage meeles, et igaüks peaks saama umbes sama koguse.

7
Keera enchilada otsast lõpuni rulli. Tõmmake tortilla üks ots täidisele ja suruge selle sisu sisse. Rulli enchilada enda peale, kuni jõuad tortilla teise otsa. Korrake protsessi iga enchilada puhul. Asetage oma enchiladad pajarooga, kuhu on juba valatud enchilada kaste. Asetage enchiladad nende õmblustele, et need küpsetamise ajal lahti ei tuleks. Kastme valamine enne pajaroogade lisamist aitab vältida nende kleepumist.

8
Valage ülejäänud enchilada kaste ühtlaselt enchiladade peale. Enchiladade katmine ülejäänud kastmega aitab neid niiskena hoida. Kui katate oma enchiladasid riivitud juustuga, lisage esmalt juust ja seejärel valage peale kaste. Kaste aitab vältida juustu kõrbemist enne, kui enchiladad on läbi kuumutatud. Kata pajaroog fooliumiga ja küpseta 177 °C (350 °F) juures 25 minutit. Olenevalt oma enchilada täidistest ja isiklikest eelistustest võite kasutada tomatipõhist punast enchilada kastet või tomatillo kastet, mis sisaldab tomativerdesid. (tomatillod/kooritud rohelised tomatid) ja tšilli serranod. Samuti on valgeid kastmeid, mis sobivad suurepäraselt kreemja kana enchiladade juurde.