Kuidas eeterlikku õli põletada

Eeterlike õlide põletamine on madal tehnoloogiline ja odav viis kaunite aroomide lisamiseks oma koju. Neid võimsaid aineid tuleb aga kasutada ettevaatlikult ja ettevaatusega. Mõned inimesed tunnevad end teatud eeterlike õlide aroome sisse hingates stimuleerituna või lõdvestunult. Õige ja ohutu kasutamise korral aitab eeterlike õlide põletamine luua aromaatset ja terapeutilist keskkonda.

1
Valige õlid, mis on 100% puhtad. Uurige kaubamärke, mida näete kauplustes ja veebis, ning lugege arvustusi. Otsige 100% puhtusega õli. Ärge kasutage õli, mis on segatud või muudetud millegi muuga. Ärge ajage eeterlikke õlisid segamini lõhnaõlidega. Eeterlikud õlid ekstraheeritakse otse taimsetest materjalidest. Eeterlikud õlid ei ole tegelikult õlid. Need on kõrge kontsentratsiooniga taimedest ekstraheeritud aromaatsed ühendid. See muudab need ainulaadseks lõhnaõlidest, mis on loodud spetsiaalselt hästi lõhnama. Eeterlikud õlid peaksid olema tumedat toonitud pudelites, kuna valguse käes viibimine võib nende keemilisi struktuure halvendada. Otsige pudelitelt taimede ladinakeelseid nimesid, sest see võimaldab teil tead täpselt, mida sa saad. Kontrollige õli lõhna. Kui see ei lõhna hästi või erineb oodatust, ei pruugi tegemist olla kvaliteetse preparaadiga.

2
Valige sellised lõhnad nagu lavendel, mis aitavad teil lõõgastuda. Kui teil on stress, võib lavendli-, kummeli-, sandlipuu- või roosiõli olla mõne inimese jaoks rahustav. Proovige kombineerida erinevaid õlisid, et luua oma isikupärastatud lõhnaprofiil. Lugege iga valitud lõhna kohta, et olla kursis võimalike ohtudega. Näiteks on näidatud, et kaneelikoor põhjustab allergilisi reaktsioone inimestel, kellel on hooajaline allergia.

3
Lõhnad nagu rosmariin võivad parandada keskendumist ja keskendumisvõimet. On mõned eeterlikud õlid, mida inimesed seostavad rahulikuma ja keskendunuma meelega. Need sobivad suurepäraselt siis, kui töötate tähtaja jooksul või kui teil on lihtsalt raskusi oma mõistuse korda saatmisega. Rosmariiniõli on nendes olukordades hea valik. Headeks valikuteks on ka seedripuu, sidruniõli, greip, metsapelsin ja lavendel. Proovige neid, et näha, milliseid eelistate, või kasutage segu, mis teile meeldib.

4
Väsimuse vähendamiseks proovige ergutavat lõhna nagu piparmünt. Piparmünt on loomulikult värskendav lõhn, mis võib aidata tõsta erksust ja panna teie mõtted liikuma. Teised õlid, mis võivad teid stimuleerida, on eukalüpt, basiilik, bergamott või vana hea rosmariin.

5
Valige õlid, mis lõhnavad teile hästi. Mõnel eeterlikul õlil võib olla terapeutiline väärtus, kuid see ei pruugi lõhnata nii hästi. Teepuuõlil on näiteks antimikroobsed omadused, kuid sellel on väga metsane lõhn, mida te ei pruugi oma koju soovida. Teised õlid, näiteks piparmünt, lõhnavad meeldivalt lisaks võimalikele aroomiteraapia efektidele. Proovige lisada oma preparaadile mõni tilk õli, mis lõhnab hästi, nagu lavendel, et parandada üldist mõju. Roosi eeterlik õli on seotud stressi ja ärevuse vähendamisega.Patšuli eeterlik õli on veel üks lõhn, mida paljud inimesed peavad meeldivaks. Nagu teepuuõli, võib sellel olla antimikroobne ja seenevastane toime.

6
Nõu saamiseks külastage aroomiterapeudi. Kuigi aroomiterapeudid ei ole akrediteeritud tervishoiutöötajad ega saa ravida ega pakkuda meditsiinilist nõu, saavad nad soovitada eeterlikke õlisid või segusid, millest võiksite huvitatud olla. Ärge tehke äri aroomiterapeutidega, kes väidavad, et suudavad ravida terviseprobleeme või nõuavad suuri tasusid. rahasummasid.Eeterlike õlide kohta käivate tervisealaste väidete hindamisel olge alati ettevaatlik, sest praegu on nende tõhususe kohta vähe tõendeid.Valdav enamus eeterlikke õlisid ei ole väga kallid ja ei tohiks maksta varandust.

7
Valige traditsiooniline küünlapõleti selle lihtsuse tõttu. Traditsioonilised õlipõletid on kahetasandilised keraamilised tükid, mis koosnevad väikesest kausikujulisest ülaosast, kuhu asetate õli, ja alumisest osast, kuhu asetate väikese teeküünla. Seda tüüpi õlipõletid on odavad ja neid on lihtne leida. kauplustes või veebis jaemüüjatelt, kes müüvad kodukaupu või tervise- ja ilutarbeid. Neid leiate isegi mõnest toidupoest. Otsige sügava kausiga põletit, et sisu liiga kiiresti ei aurustuks.

8
Täitke põleti peal olev keraamiline kauss veega. Valage vett aeglaselt ülaosasse, täites kaussi ettevaatlikult, kuni see jääb servast allapoole. Mõnel põletil on sisemine huul, mis on hea indikaator kausi täitmisel. Tavalise kraanivee kasutamine on hea, kuid kui teie vees on kõrge mineraalainete sisaldus, võite eelistada destilleeritud vett, et minimeerida koostist. – jääkide kogunemine.

9
Lisage vette 10 tilka oma eeterlikke õlisid. Kasutades kas ravimitilgutit või õliga kaasas olevat aplikaatorit/dosaatorit, lisage vette 10 tilka õli. Kui segate õlisid, hoidke tilkade koguarv 10 või vähem, kuna te ei soovi seda teha. üle pingutama. Saate alati hiljem lisada, kui arvate, et aroom pole piisavalt tugev. Katsetage, et leida õli ja vee kontsentratsioon, mis teile kõige rohkem meeldib.

10
Sisesta ja süüta teeküünla. Teeküünal on väike küünal, mis on ümbritsetud fooliumist kestaga, nii et põlemisel jääb vaha endasse. Süütage küünal ettevaatlikult ja asetage see põleti põhja. Õli on tuleohtlik, seega hoidke oma õlipudelid leegist eemal. Ärge kunagi jätke lahtist leeki järelevalveta ning hoidke põletit lemmikloomadele ja lastele kättesaamatus kohas.

11
Piirake õlide põletamise aega 30-60 minutiga. Kuna eeterlike õlide pidev sissehingamine võib avaldada negatiivset mõju, on kõige parem hoida hajutamise seansid 30–60 minuti vahemikus. Saate vaheldumisi sisse lülitada 30–60 minutit ja välja lülitada 30–60 minutit.

12
Peske põletit kasutuskordade vahel, et vältida jääkide kogunemist. Pühkige põleti kauss alkoholiga niisutatud salvrätikuga. See eemaldab õlijäägid, jättes teie põleti värskeks ja lõhnavabaks järgmisel korral, kui soovite seda kasutada. Pesemata jätmisel imab põleti endasse maha jäänud eeterlike õlide jäägid. Kogunenud jäägid aitavad kaasa lõhnade kuhjumisele, mis lõppkokkuvõttes muudab põleti erinevate õlide jaoks kasutuskõlbmatuks. Põleti pesemata jätmisel võib selle kasutamisel tekkida ka ebameeldiv põlemislõhn.

13
Otsige keraamilist põletit, mis kasutab madalat kuumust. Põleti, mis kasutab kütteelemendina väikest elektripirni, võib olla hea valik, kuna soojendus läheb kuumaks ainult nii palju, kui pirn lubab. Teised mudelid hõlmavad keraamilise kausi asetamist kütteelemendi peale, mida mõnikord nimetatakse küünlasoojendajaks või vahasoojendiks. Elektripõletid kaotavad vajaduse lahtise leegi järele, kuid elektrilised ohud võivad siiski põhjustada tuleohtu ja kütteelement võib põhjustada põletusi. . Kasutage neid ettevaatlikult ja ärge kunagi jätke neid järelevalveta. Vältige pikendusjuhtme kasutamist, kuna see suurendab tulekahjuohtu. Valige põleti, mille juhe on pistikupesani jõudmiseks piisavalt pikk. Ärge asetage ühte pistikupessa korraga rohkem kui kolm elektriseadet. Samuti on hea mõte põleti vooluvõrgust lahti ühendada, kui seda ei kasutata.

14
Valmistage õli ette samamoodi nagu traditsioonilise põletiga. Elektripõletid erinevad traditsioonilistest mudelitest ainult selle poolest, kuidas nad õlisid soojendavad. Ülejäänud protsess näeb välja sama. Täitke keraamiline kauss veega, kasutades destilleeritud vett, kui teie kraanivees on palju mineraalaineid. Lisage umbes 10 tilka oma eeterlikke õlisid.

15
Lülitage põleti sisse, ühendades selle vooluvõrku. Küünla süütamise asemel tuleb elektripõleti ühendada töötava pistikupessa. Mõnel põletimudelil võib juhtme küljes olla ka lüliti “välja/sisse”. Kontrollige, kas see on nii, ja keerake see kindlasti sisse. Ärge põletage oma õlisid kauem kui tund või nii korraga.Tsükkel põlemise ja mittepõlemise perioodide vahel, et sa ei täituks oma ruumi liigse õliga.

16
Hoidke oma põleti kasutuskordade vahepeal puhtana. Aroomiteraapiaseansside vahel peske põleti kauss välja, et vältida jääkainete kogunemist. Kasutage kausi väljapühkimiseks alkoholiga niisutatud salvrätikut või lappi. Enne selle puhastamist lülitage põleti välja ja eemaldage see vooluvõrgust. Laske sellel pärast väljalülitamist 15-20 minutit jahtuda, enne kui proovite seda puhastada, kuna see võib põhjustada põletusi. Et eemaldada kogunenud jääkaineid, mis jäite vahele, proovige segu, mis koosneb 2-3 tilgast sidruni eeterlikust õlist ja 2 supilusikatäit (28,8 g) söögisoodat ja ½ supilusikatäit (7,5 ml) vett. Kandke see kahjustatud alale ja laske sellel 5 minutit seista, enne kui pühkige käsnaga puhtaks.

17
Ostke puhtalt põlevaid eeterlike õlidega küünlaid, et vältida siseõhu saastumist. Olenemata sellest, kas ostate poest või veebist, otsige küünlaid, mis on valmistatud puhastest eeterlikest õlidest (mitte ainult lõhnaainetest). Valige ka küünlad, mis on valmistatud mesilasvahast või sojaubadest, mitte parafiinist (nafta kõrvalsaadus). Küünlaid ostes kontrollige ka sildi “pliivaba” olemasolu. Küünlaid ostes otsige puuvillaseid tahke. Hoidke tahtsid kärbitud 0,32 cm (1–8 tolli) ulatuses. See vähendab tahma kogust. küünal tekib põlemise ajal.

18
Valmistage ise eeterlike õlide teeküünlad. See protsess hõlmab kuuma vaha, seega olge ettevaatlik. Süütage teeküünlaküünal ja laske vahal sulada. Kustutage leek ja lisage seejärel vahale 3-5 tilka oma eeterlikke õlisid. Segage hambaorkuga ja laske vahal uuesti jahtuda ja taheneda. Katsetage eeterliku õli kontsentratsiooni oma isetehtud küünaldes, kuni saavutate soovitud tulemuse.

19
Põletage küünlaid piisavalt kaua, et need täielikult sulaksid. Olenemata sellest, kas kasutate poest ostetud või omatehtud küünalt, soovite seda põletada piisavalt kaua, et kogu pealmine vahakiht sulaks. See tagab, et teie küünal põleb ühtlaselt ja kestab nii kaua kui võimalik. Otsige mitme tahiga küünlaid. See aitab kiirendada sulamisprotsessi, hajutades õlid kiiremini ja tõhusamalt. Nii nagu õlipõletite puhul, ärge põletage küünlaid terve päeva, iga päev, kuna sellel võib olla negatiivne mõju tervisele. Põletage, kuni vaha on ühtlaselt sulanud, siis tehke paus. Täpsed ajad sõltuvad küünla suurusest.