Lahjendus eeterlike õlide ja alusmaterjali abil

Eeterlike õlide kasutamine võib olla teie tervisele väga kasulik. Alates stressi leevendamisest kuni haavade paranemiseni kuni unetuse leevendamiseni – eeterlikel õlidel on palju kasutusvõimalusi. Enne kui hakkate eeterlikke õlisid oma tervise- ja iluravisse lisama, on oluline, et võtaksite veidi aega, et õppida neid ohutult käsitsema ja peale kandma, nagu teeksite seda ka mis tahes muu kehahoolduse puhul. Lahjendamine on eeterlike õlide ohutu ja tõhusa kasutamise võti.

1
Alustage 2% lahusega. Selles segus on piisavalt eeterlikke õlisid, et see oleks lapsele tõhus. Kogenumana või väga kasutajasõbralike eeterlike õlidega saate teha kuni 10% lahuseid. Terapeutilistel põhjustel kasutatakse tugevamaid lahendusi.

2
Lahjenduses tilkade arvu määramiseks kasutage valemit. See valem aitab teil välja selgitada, kui palju kandeõli peate soovitud lahjendussuhte loomiseks lisama. Kandja kokku ml x 20 tilka ml kohta = kandjatilgad. Näiteks 1 unts = 30 milliliitrit (1  fl unt) x 20 tilka = 600 tilka. See näitab, et ühes untsis on kokku 600 tilka.

3
Eeterliku õli tilkade arvu määramiseks kasutage valemit. Peate teadma, mitu tilka eeterlikku õli lahjendamisel kasutada. Erinevateks kasutusaladeks vajalike eeterlike õlide kogus võib varieeruda, kuid üldiselt võite kasutada järgmist valemit: Kandja tilgad kokku x protsenti = eeterliku õli tilgad. Näiteks 2% lahuse valmistamiseks ühe untsi kandjaga 600 tilka x 2% = 12 tilka.Märkus. Protsendi korrutamiseks peate kasutama koma. 2% = 0,02 ülaltoodud näite puhul.

4
Koguge kokku vajalikud materjalid. Lahjendatud eeterliku õli lahuse valmistamiseks peate kokku koguma mõned esemed. Teil on vaja valitud eeterlikku õli ja täiendavat kandeõli, eraldi pudelit või konteinerit uue segu hoidmiseks ja mitut silmatilku. Proovige hankida tumedat värvi klaaspudelid, et filtreerida välja kahjulikud UV-kiired.

5
Valmistage segu. Kasutades ristsaastumise vältimiseks kahte eraldi silmatilku, tehke segu juba loodud valemi alusel. Kui teie segus on vaja 12 tilka eeterlikku õli ja 5 tilka kandeõli, kasutage silmatilkade abil soovitud kogus vedelikku ja pigistage see ettevaatlikult uude anumasse – loendage kindlasti iga tilka hoolikalt. lisage mõlemad koostisosad, pange kaas peale ja loksutage korralikult, et sisu oleks korralikult segunenud. Ärge unustage pudelit enne ära panemist sildistada ja unustage, mis selles on.

6
Võtke kasutusele asjakohased ettevaatusabinõud. Olge ettevaatlik lahjendamata eeterlike õlide otsesel kokkupuutel nahaga. Samuti peaksite hoolikalt kaaluma oma otsust kasutada eeterlikke õlisid, kui olete rase. Selle üle, kas eeterlikud õlid võivad lootele mõjutada või mitte, on vaidlusi, seega peaksite seda ise hoolikalt kaaluma.

7
Säilitage oma lahendus korralikult. Tavaliselt peate oma eeterlikke õlisid (sh lahjendatud eeterlike õlide segusid) hoidma jahedas ja pimedas kohas. Oluline on hoida neid otsese päikesevalguse eest või kohtadest, mida pidevalt jahutatakse ja soojendatakse päikese käes viibimise tõttu. See hoiab ära nende kasutuks muutumise aja jooksul suurenenud oksüdatsiooni tõttu. Kandeõlisid tuleks kuumadel suvekuudel hoida külmkapis, et vältida rasvaosakeste moodustumist, mis tuleb enne kasutamist uuesti lahustada. Kuid segamise ajal peaksid need siiski olema toatemperatuuril, seega võtke need kaksteist tundi enne kasutamist külmkapist välja.

8
Ohutuse tagamiseks lahjendage eeterlikke õlisid. Mõned inimesed usuvad, et lahjendamata eeterlike õlide kasutamine nahal on õige. See aga ei vasta tõele. Enne nahale kandmist peaksite eeterlikke õlisid alati lahjendama, et vältida igasugust reaktsiooni, sealhulgas sensibiliseerimist. Enamik eeterlike õlide segusid on 1–5% lahjendused. Eeterlikke õlisid ei ole vaja lahjendada, kui kasutate neid sissehingamiseks. aurude kaudu.Kui kasutate lahjendamata eeterlikke õlisid, nimetatakse seda puhtaks pealekandmiseks.

9
Olge eeterlike õlide nahale kandmisel ettevaatlik. Pidage meeles, et nahk on läbilaskev, kuid veelgi enam, kui see on kahjustatud. Seega, kui teil on haige, põletikuline või kahjustatud nahk, on see eeterlike õlide mõjule vastuvõtlikum, isegi kui neid enne pealekandmist lahjendatakse.

10
Vältige ülitundlikkust eeterlike õlide suhtes. Sensibiliseerimine tekib siis, kui teie keha (eriti nahk) puutub kokku lahjendamata eeterlike õlidega ja teil tekib koostisosadele reaktsioon – peaaegu nagu allergiline reaktsioon. Sensibiliseerimine põhjustab tavaliselt nahal tõsiseid lööbeid, kuid äärmuslikel juhtudel võib see isegi põhjustada hingamisprobleeme või anafülaktilist šokki. Lisaks sensibiliseerimisele võib organismis tekkida ka süsteemne toksilisus, kui lasete oma kehasse liiga palju eeterlikku õli.

11
Kasutage lahjendamiseks kandeõli. Kandeõlid on mis tahes tüüpi taimeõlid (oliiviõli, kookosõli, viinamarjaseemneõli jne), mida sageli kasutatakse eeterlike õlide lahjendamiseks. Kandeõlide kasutamine eeterlike õlide lahjendamiseks tagab, et teie nahk reageerib hästi eeterlike õlidega. Kandeõlide kasutamine säästab isegi teie raha, kuna kasutate igal kasutuskorral vähem eeterlikke õlisid Märkus. Ärge kunagi kasutage naftat, margariini, võid, või taimne lühendamine kandeõlide asemel.

12
Võtke vanni eeterlike õlidega. Eeterlike õlide lisamine vanni võib olla kehale väga kasulik. Kasutage mahedat eeterlikku õli, nagu lavendliõli, roosiõli või sandlipuuõli, vältides samal ajal vürtsikamaid õlisid nagu kaneeliõli või tüümianiõli, aga ka tsitruselisi, nagu sidrunheinaõli. Eeterlike õlide kasutamine vannis võib aidata paljude naha- ja vereringeprobleemide korral. probleemid, hingamisprobleemid, stress, unetus ja menstruatsioonikrambid.Tavaliselt kasutage vannis 5-10 tilka eeterlikke õlisid.

13
Hingake eeterlikke õlisid difuusori kaudu sisse. Hajutid on seadmed, mis soojendavad küünlaid eeterlike õlide abil nii, et need aurustuvad ja imbuvad ümbritsevasse õhku. Neid on lihtne kasutada ja need lõhnavad üsna meeldivalt. Mõned difuusorid kasutavad küünalde asemel elektrit.

14
Valmistage eeterlike õlidega kreem või losjoon. See on hea valik inimestele, kes kandeõlisid hästi ei talu. Kasutage lõhnastamata aluskreemi ja lisage sellele mõned eeterlikud õlid. See võib aidata paljude nahahaiguste, sealhulgas lööbe korral. Ärge kunagi tehke kreemi või losjooni, mis on tugevam kui 2% lahjendus. Kasutage 4–10 tilka eeterlikke õlisid 50 grammi kreemi/losjooni kohta, olenevalt teie vanusest ja tundlikkusest.

15
Tehke eeterlike õlidega kompress. Lisage kuumale kompressile eeterlikud õlid ja keerake see ümber näo või muu kehaosa. Kasutage soojas vees leotatud lappi või pesulappi ja lisage eeterlikud õlid. See võib olla hea verevalumite, haavade, valude, peavalude ja muude nahaprobleemide korral. Kasutage 3–5 tilka eeterlikke õlisid.