Kuidas džinni säilitada

Džinni, nagu ka teisi destilleeritud kangeid jooke, on lihtne käepärast hoida, kuna sellel on pikk säilivusaeg. Saate seda hoida toatemperatuuril, kuigi veidi jahedam on natuke parem. Soovi korral võite seda isegi sügavkülmas hoida. Kvaliteedi tagamiseks hoidke seda päikesevalguse eest kaitstult tiheda kaanega.

1
Hoidke džinni temperatuur vahemikus 55–60 °F (13–16 °C). See valik sobib ideaalselt teie džinni kvaliteedi säilitamiseks. Kui teil pole aga spetsiaalset ala, mis seda temperatuuri tabaks (nt kelder), sobib ka toatemperatuur. Kõrgem temperatuur võib põhjustada oksüdeerumist, mis tähendab, et maitse võib muutuda, kuigi džinn on siiski joomiseks ohutu. .

2
Hoidke oma džinni soojusallikatest eemal. Kuna kuumus võib oksüdatsiooni kiirendada, ei taha te oma džinni hoida kõikjal, kus see võib isegi perioodiliselt kuumeneda. Näiteks vältige selle hoidmist pliidi kohal asuvas kapis, kus see võib liiga kuumaks minna. Samuti vältige selle hoidmist külmiku peal, kuna see võib samuti soojeneda.

3
Hoidke džinni sügavkülmas, kui eelistate seda külmas hoida. Džinn ei külmu, nii et kui eelistate hetkega jahutatud jooki juua, on sügavkülmik hea valik. Sel viisil säilitamine ei mõjuta kvaliteeti.

4
Pange džinn enne kasutamist tunniks sügavkülma, et see jahutada. Kui soovite teha jahutatud jooki džinniga, kuid ei soovi seda seal püsivalt säilitada, on selle umbes tunniks sügavkülma asetamine selleks suurepärane võimalus. Saate jaheda joogi ilma seda jääga kastmata.

5
Hoidke oma džinn päikesevalguse eest eemale. Päikesevalgus võib samuti kiirendada oksüdatsiooni, muutes teie joogi maitset. Optimaalse maitse saavutamiseks asetage see kohta, kus UV-kiired seda ei taba. Kapp on ideaalne džinni hoiustamiseks, kuna valgust ei taba. Isegi kui see oksüdeerub, on seda siiski ohutu juua. Oksüdeerumise tõttu kaotab džinn osa oma tsitruselistest nootidest. Samuti võib see saada veidi koipalli maitset.

6
Hoidke pudelit püsti. Kui hoiate veini, hoidke seda külili. Kui aga tegemist on likööridega nagu džinn, hoidke neid pudeliga ülespoole, eriti kui sellel on kork. Kork võib osaliselt džinnis lahustuda, muutes selle maitset.

7
Sulgege kaas tihedalt. Lahtine kaas võib viia teie joogi kiirema aurustumiseni. Lisaks võib selle lahti jätmine lasta rohkem õhku, mis mõjutab maitset. Enne kui jätate selle pikaks ajaks seisma, veenduge, et kaas on tihedalt kinni.

8
Lõpetage džinn pudeli otsa jõudmisel kiiremini. Mida vähem seda pudelis on, seda tõenäolisem on, et see oksüdeerub. See tähendab, et saate ebameeldivaid maitseid. Kui olete jõudnud viimase 1/3 pudelini, proovige seda mitte liiga kauaks jätta.

9
Kontrollige, kas pole lõhna või värvi. Kuigi džinn jääb joomiseks ohutuks, võib selle kvaliteet halveneda, kui seda õigesti ei säilitata. Tavaliselt võite märgata, et see lõhnab naljakalt või ei ole värv nii selge kui peaks. Tõenäoliselt on seda siiski ohutu juua, kui see pole millegagi saastunud.