Kuidas aaloed koristada

Aaloed on lihtne kasvatada ja koristada. Lihtsalt lõigake aaloe leht taime põhjast ja tühjendage see aloiinist – sees olevast kleepuvast kibedast mahlast. Seejärel eemaldage nahk lehtedelt terava noaga. Sul on kiiresti värske ja ilus aaloe riba.

1
Tuvastage küps leht. Küpsed lehed on siledad ja sügavrohelise värvusega. Samuti peaksid nad pisut andma, kui neid õrnalt pigistada.

2
Valige õige suurusega leht. Suurtel mullas kasvanud taimedel peaks ilusti hakkama saama ka vähemalt ühe jala (30 cm) leht. Väiksematelt potitaimedelt saab koristada umbes 10 cm (4 tolli) pikkuseid ja vähemalt 2 cm paksuseid lehti. Suuremad ja paksemad lehed annavad rohkem aaloed.

3
Kandke aianduskindaid. Aloe vera lehtedel on teravad servad. Käte kaitsmiseks pange enne aaloe koristamist kätte mõned aiandus- või ühekordsed kummikindad.

4
Lõika leht aiakääride abil ära. Võite kasutada ka teravat nuga. Ükskõik, mida te kasutate, lõigake leht võimalikult lähedalt taime alusele.

5
Laske aloiinil välja tilkuda. Aloin on kollakaspruun mahl, millel on mõru maitse. Aseta lõigatud taim purki nii, et viilutatud ots jääb allapoole. Oodake umbes 10-15 minutit, et aloiin ​​välja tilguks.

6
Puhastage leht ära. Laske leht kraanikaussis vee alla selle puhastamiseks või niisutage paberrätikut, et see puhtaks pühkida. Laske sellel kuivada või pühkige seda õrnalt puhta lapiga.

7
Tõmmake lehtede nahk ribadeks. Pöörake lehte nii, et terav ots oleks teist eemal ja lame ots, mille viilutasite, oleks teie poole. Töötage noatera paksu väliskesta ja lehepõhja heleda läbipaistva geeli alla. Tõstke nuga veidi ja tõmmake lahti tulnud lehe “naha” riba eemale. Jätkake lehe aluse liikumist, vaheldumisi tõmmake noa naha alla ja koorige see ära. Lõika leht keskelt alla. kui te ei soovi nahka maha tõmmata. Selle asemel, et nahka ribadeks tõmmata, võite lihtsalt lehe keskelt maha lõigata ja aaloe lusikaga välja kraapida. Lehe keskelt alla lõikamine võimaldab teil juurdepääsu aaloe kiiremini, kuid geelis võib olla rohkem aloiiini, kui naha ribadeks tõmbamisel.

8
Haki aaloe väikesteks kuubikuteks. Kuubikud peaksid olema igast küljest umbes üks sentimeeter (1/2 tolli). See muudab geeli hilisema säilitamise ja kasutamise lihtsamaks. Säilitage tükeldatud aaloegeeli taassuletavas anumas. Saate seda värskena hoida umbes nädal külmkapis või kuni kuu sügavkülmas. Proovige kooritud aaloed blenderis vedeldada, et kasutada seda smuutides või teha aaloe jääkuubikuid päikesepõletuse korral.