Ubuntu serveri loomine Amazoni veebiteenustes

Põhiserveri seadistamine võib olla kasulik hariduseks või lihtsalt koodi uurimiseks. Üks võimalik tööriist on Amazon Web Services, mis pakub põhiservereid tasuta. Siin on, kuidas luua oma esimene server.

1
Looge oma Amazon Web Services konto või logige sinna sisse. Kirjutage kindlasti üles kasutatav e-posti aadress, kasutajanimi ja parool.

2
Minge oma AWS-i halduskonsooli ja leidke üles EC2. See peaks asuma esimeses vasakpoolses veerus, sildiga “Arvuta”.

3
Liikuge oma juhtumite juurde. Vaadake vasakpoolses menüüs jaotist “Esijuhtumid” ja klõpsake valikul Eksemplarid.

4
Uue eksemplari loomiseks klõpsake sinist nuppu Käivita eksemplar. See võimaldab teil luua oma uue serveri.

5
Kerige alla, kuni leiate Ubuntu serveri. Klõpsake nuppu Vali.

6
Valige, millist tüüpi serverit soovite. Kui te ei kavatse midagi suurt ette võtta, võib teie vajadustele piisata tasuta t2.micro-st. Kui olete teinud korraliku valiku, klõpsake nuppu Ülevaatus ja käivitamine.

7
Vaadake oma juhtum üle. Sirvige üksikasju ja veenduge, et need on need, mida soovite. See on teie viimane võimalus enne serveri loomist midagi muuta. Kui olete rahul, klõpsake nuppu Käivita.

8
Seadistage oma võtmepaar, kui seda küsitakse. Võtmepaari saab kasutada parooli turvalisema alternatiivina. Kui teil on juba võtmepaar, saate kasutada olemasolevat. Vastasel juhul looge uus võtmepaar. Peate oma arvutisse alla laadima .pem-faili. Looge kõvakettal serveri jaoks kaust. Looge selle sees kaust nimega “ssh”. Salvestage võtmepaar sellesse kausta. Veenduge, et teate, kuhu võtmepaari salvestasite. Kui kaotate selle, ei saa te enam oma serverisse sisse logida.

9
Vaadake oma juhtumeid. Kerige alla ja klõpsake nuppu Kuva eksemplarid. Nii näete oma uut serverit.

10
Nimetage oma serverile midagi asjakohast. Hõljutage kursorit tühja koha kohal ja kuvatakse pliiatsiikoon. Klõpsake ikooni, tippige nimi ja seejärel märkige ruut, et see salvestaks uue nime. Nime saab igal ajal muuta. See aitab teil meeles pidada, milleks server on mõeldud.

11
Vaadake oma serveri üksikasju. Oma serveri nime all oleval vahekaardil „Kirjeldus” vaadake teavet oma serveri kohta. See sisaldab avalikku IP-aadressi, mida vajate serverile juurdepääsuks ja selle üleslaadimiseks.