Mis on maahoki?

Maahoki on populaarne spordiala, mida harrastavad nii mehed kui naised üle kogu maailma. Spordiala sai alguse Inglismaal 19. sajandi lõpus. See on kõige sarnasem jalgpalliga (jalgpall), kuid sellel on mõned olulised erinevused.

Väljaku mõõtmed on 100 x 60 jardi (umbes 91 x 55 m), mõlemas otsas on väravad. Väravate suurus on 7 x 12 jalga (2.1 x 3.7 m) võrreldes jalgpallivärava mõõtmetega 8 x 24 jalga (2.44 x 7.32 m). Igas meeskonnas on 11 mängijat. Koos kergete kaitsevahenditega, nagu säärekaitsmed, on ainsaks erivarustuseks iga mängija kaasaskantav kepp (mis meenutab hokikeppi).

Pall on tavaliselt valmistatud kõvast plastist ja selle läbimõõt on umbes 3 tolli (7 cm). Mängijad võivad palli puudutada või lüüa ainult kepi lameda osaga ning neil ei ole lubatud lüüa palli ühegi kehaosaga.
Üks iga meeskonna 11 mängijast on määratud väravavahiks, kes kannab tugevat kaitsevarustust, sealhulgas kiivreid, polsterdatud kindaid ja soomusvesti. Erinevalt teistest mängijatest on väravavahil lubatud puudutada palli mis tahes kehaosaga.

Meeskonnad püüavad palli vastase poolele tõsta ja väravaid lüüa. Võidab kahe 35-minutilise poolaja järel enim punkte kogunud meeskond. Mängimine meenutab jalgpalli, kuid sageli on see palju kiirem. Võitlemine ei ole lubatud, kuid tahtmatud kokkupõrked on tavalised. Kõrgeimal tasemel, sealhulgas olümpiamängudel, hõlmab maahoki keerulist taktikat, väledaid manöövreid ja väga kiiret mängu.