Kuidas vutti valmistada

Küpsetage vutit ahjus röstides, grillides või pliidil praadides. Selle tailiha võib kiiresti kuivada, nii et peate hoolikalt jälgima selle edenemist olenemata kasutatavast toiduvalmistamismeetodist.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 kraadi Fahrenheiti (180 kraadi Celsiuse järgi). Valmistage ette väike röstimispann või küpsetusnõu, kattes see kergelt mittenakkuva küpsetusspreiga. Teise võimalusena vooderdage pann alumiiniumfooliumi või küpsetuspaberiga, et seda oleks lihtsam puhastada.

2
Siduge jalad kokku. Tõmmake jalad kokku üle vuti seljaosa, seejärel siduge need puhta kööginööriga paika. Jalad kokku sidudes saate aidata vutil küpsemise ajal stabiilsena püsida. Kui te jalgu kokku ei seo, peate võib-olla kasutama selleripulki või vardaid, et need pärast lindude küpsetuspannile asetamist stabiliseerida.

3
Maitsesta vutt. Katke vuti pind sulavõi või oliiviõliga, seejärel hõõruge soola ja pipraga iga vuti külgedele. Kasutage kondiitripintslit, et katta linnud ühtlaselt või või õliga. Samuti pange tähele, et vutt pruunistub kõige paremini, kui kasutate sulatatud võid. Kuigi see pole vajalik, võite vuti sisemise õõnsuse täita ka röstimisel. Puuviljapõhine täidis toimib kõige paremini, eriti kui see kasutab ploomi või ploomi maitset.

4
Rösti 15 kuni 20 minutit. Asetage vutid rinnaga allapoole ettevalmistatud pannile ja asetage need eelsoojendatud ahju. Küpseta 15–20 minutit või seni, kuni liha tundub veidi tahke ja mahlad on selged. Kui valite vuttide täidise, peate küpsetusaega pikendama 10–15 minuti võrra.

5
Nautige. Eemaldage vutt ahjust ja laske 5–10 minutit puhata. Serveeri veel kuumalt. Kaaluge lindude puhkeajal lahtise alumiiniumfooliumist telki asetamist. See hoiab sisemuses rohkem soojust kinni ja võib võimaldada mahladel ühtlasemalt jaotuda. Soovi korral võid vutti serveerida sidrunimahla, metsloomakastme või muude sarnaste maitseainetega.

6
Kuumuta grill. Eelsoojendage gaasi- või söegrilli, valmistades ette eraldi alad otsese ja kaudse kuumuse jaoks. Gaasigrilli kasutamisel lülitage sisse kaks põletite komplekti (eesmine ja tagumine või vasak ja parem) keskmisele-kõrgele kuumusele. Jätke keskmine põleti välja. Kui kasutate söegrilli, asetage grilli mõlemale küljele kuumad söed, kuid jätke keskmine osa vabaks.

7
Spatchcock vutt. Eemaldage kõik sidemed ja lõigake teravate köögikääride abil välja iga vuti selgroog. Lükake käega mööda keha alla, kuni see on tasane. Hoidke vutt küpsemise ajal lamedana, sisestades kaks varrast mööda keha laiust. Mõlemad vardas peaksid läbima mõlemast jalast.

8
Maitsesta vutt. Määri vutid oliiviõli või sulavõiga, seejärel hõõru kummagi pind soola ja musta pipraga. Vuti grillimisel peaks nahk kergesti pruunistuma olenemata sellest, kas kasutad võid või õli. Mõlemal juhul tuleks rasv pintsli või lusika abil ühtlaselt jaotada linnu kõikidele külgedele.

9
Pruunista esimene pool. Asetage iga vutt rinnaga allapoole grilli kuumale küljele. Küpseta vutte 3–4 minutit või seni, kuni esimene pool on korralikult pruunistunud. Vältige lindude pruunistumisel pööramist, ümberpööramist ega muul viisil liigutamist. Peate neid suhteliselt liikumatult hoidma, et mahlas piisavalt kõrbeda.

10
Pruunista teine ​​pool. Pöörake vutid tagaküljele ja küpsetage veel 3–4 minutit, lastes ka sellel teisel küljel pruunistuda. Pange tähele, et vutt tuleks selle etapi ajal asetada grilli kuumale küljele.

11
Küpseta kaudsel kuumusel veel 10–12 minutit. Kui mõlemad pooled on pruunistunud, viige linnud grilli keskmisele või kaudselt kuumutatud osale. Jätkake nende küpsetamist 10–12 minutit või seni, kuni liha tundub veidi tahke ja mahlad välja voolavad. Grilli kaane suletuna hoidmine hoiab sel ajal rohkem kuumust. Peaksite saama vutte küpsemise ajal pöörata ja ümber pöörata. selle etapi jooksul ilma küpsetusprotsessi segamata.

12
Nautige. Eemaldage küpsetatud vutid grillilt ja laske neil enne serveerimist 5–10 minutit puhata. Viige linnud serveerimisnõusse ja asetage neile lahtine alumiiniumfooliumist telk. Foolium peaks aitama vuttidel rohkem soojust säilitada, kui mahl settib ja jaotub ise. Soovi korral võib vutti serveerida metslooma kastme või sidrunimahlaga.

13
Sulata või raskel pannil. Asetage pliidile keskmine kuni suur pann. Lisa või, seejärel keera kuumus kõrgeks. Kuumuta pannil, kuni või sulab. Pöörake panni perioodiliselt, et sulavõi ühtlaselt sisepinnale jaotada. Tervislikuma valiku saamiseks võite või asemel kasutada oliiviõli. Enne jätkamist kuumutage õli vähemalt 30–60 sekundit. Õli peaks olema kuum, kuid see ei tohiks olla suitsu tekitamiseks piisavalt kuum.

14
Spatchcock vutt. Lõika köögikääridega iga vuti selgroog välja. Suruge linnu seljaosa allapoole, liigutades kogu keha, kuni see on tasane. Sisestage iga vuti laiusele kaks varrast, et see toiduvalmistamise ajal tasaseks jääks. Iga varras peaks läbima vuti mõlema jala.

15
Maitsesta vutt. Hõõruge lindude mõlemat külge ühtlaselt soola ja pipraga. Pange tähele, et seda meetodit kasutades ei pea te vutte või või õliga pintseldama. Pannil peaks juba palju rasva olema.

16
Pruuni üks külg. Asetage mõlemad vutid, rinnaga allapoole, kuumale pannile. Küpseta neid 4–5 minutit või kuni rinnapool pruunistub. Ärge pöörake, pöörake ega liigutage vutte selle etapi ajal. Need peaksid jääma suhteliselt segamatult, et see pool hästi pruunistuks.

17
Pöörake ja jätkake küpsetamist. Kasutage tange, et keerata vutid seljale. Jätkake küpsetamist veel 4–5 minutit või seni, kuni linnud tunnevad end kindlana ja õrnana. Ka mahlad peaksid voolama selged.Pärast nende ümberpööramist valage lusikaga kuuma võid või õli iga vuti äsja paljastatud külgedele. Ärge keerake ega pööra linde, kui nad toiduvalmistamise lõpetavad. Liha kuivamise ohu vähendamiseks võite neile siiski lusikaga lisada võid.

18
Nautige. Tõsta vutid serveerimistaldrikule, seejärel vala peale pannitilgad. Enne serveerimist laske lihal 5–10 minutit puhata. Vormige alumiiniumfooliumiga lahtine telk ja asetage see puhkevate vuttide peale. See peaks võimaldama neil rohkem soojust säilitada, nii et mahla saaks ümber jaotada, ilma et liha liiga palju jahtuks. Serveerige vutte koos pannitilkudega või valmistage eraldi metsloomakaste. Vutid maitsevad suurepäraselt ka sidrunimahlaga.