Kuidas viigimarju kuivatada

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole viigipuu tegelikult puuvili, vaid kuivatatud lillede kogum! Viigimarjad sisaldavad palju rauda, ​​kaltsiumi ja kaaliumi ning sisaldavad rohkem kiudaineid kui enamikus puu- ja köögiviljades. Viigimarjade kuivatamine säilitab nende magusa maitse ja võimaldab säilitada neid kuid. Viigimarju saate kuivatada päikese käes, ahjus või kuivatis.

1
Loputage täielikult küpsed viigimarjad. Parim märk sellest, et viigimari on täielikult küps, on siis, kui see maapinnale kukub. Loputage viigimarju jaheda veega, et eemaldada mustus ja muu praht, seejärel kuivatage need nõuderätiku või paberrätikuga.

2
Lõika viigimarjad pooleks. Lõika viigimarjad lõikelaual koorimisnoaga varrest tipuni pooleks. Viigimarjade pooleks lõikamine aitab neil kiiremini kuivada.

3
Asetage need marliga kaetud traadist või puidust restile. Pange kiht marli iga puidust või traatresti peale, näiteks jahutamiseks või kuivatamiseks mõeldud riiulile. Korralikuks kuivamiseks vajavad viigimarjad õhuvoolu ülevalt ja alt, seega ärge kasutage kindlat pinda nagu küpsetusplaat. Asetage viigimarjad lõigatud küljega ülespoole marlile. Teise võimalusena võite panna terved viigimarjad puidust varrastele ja riputada need päikese kätte, kinnitades vardad okste või pesunööri külge pesulõksudega.

4
Kata viigimarjad marliga. See kaitseb neid kuivades putukate eest. Tõmmake marli tihedalt ümber kuivatusresti, vajadusel kinnitage see teibiga, et see lahti ei tuleks. Kui riputate oma viigimarjad selle asemel üles, ei saa te neid riidega kaitsta.

5
Asetage riiul päeva jooksul täieliku päikesevalguse kätte. See meetod töötab kõige paremini, kui väljas on väga kuiv ja kuum. Ärge asetage viigimarju varju, vastasel juhul ei kuiva need nii kiiresti ja võivad rikneda enne, kui need on korralikult säilinud. Peate need igal õhtul sisse tooma, et kaste neid ei rikuks.

6
Viige viigimarjad 2–3 päevaks päikese kätte. Igal hommikul pöörake viigimarjad ümber, et need kuivaksid ühtlaselt igast küljest, ja asetage need siis tagasi õue päikesevalguse kätte. Viigimarjad on valmis siis, kui väljast tundub nahkne ja seest pole mahla pigistades näha. Kui viigimarjad jäävad veidi kleepuvad, võid need ahjus viimistleda.

7
Hoidke kuivatatud viigimarju õhukindlates anumates külmkapis või sügavkülmas. Kuivatatud viigimarjade hoidmiseks on mõlemad võimalused Tupperware või Ziploc kotid. Need säilivad külmkapis mitu kuud või sügavkülmas kuni 3 aastat.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 140 ° F (60 ° C). See peaks olema teie ahju madalaim seadistus, mis on vajalik viigimarjade kuivatamiseks madalal ühtlasel temperatuuril. Kõrgemal temperatuuril kuivatamine toob kaasa keedetud viigimarjad. Kui teie ahi ei kuumene nii madalale temperatuurile, seadke see madalaimale võimalikule temperatuurile ja hoidke ahju uks osaliselt lahti.

9
Loputage viigimarju põhjalikult veega. Lõigake varred ja kahjustatud osad ettevaatlikult ära ning kuivatage need paberrätiku või nõuderätikuga.

10
Lõika viigimarjad pooleks. Viilutage viigimarjad lõikelaual pikuti varrest otsani koorimisnoaga. Kui need on eriti suured, lõigake need neljandikku.

11
Asetage need ahjukindlale restile, lõikepool üleval. Kasutage kindlasti tuulutusavadega resti, et viigimarjad kuivaksid alt ja ülevalt. Tavalise küpsetuspanni kasutamine toob kaasa viigimarjad, mis ei kuiva ühtlaselt.

12
Pange viigimarjad ahju kuni 36 tunniks. Toetage ahju uks veidi lahti, et niiskus pääseks välja ja et viigimarjad ei läheks liiga kuumaks ja kuivamise asemel küpseksid. Kui te ei soovi ahju pidevalt sisse lülitada, võite selle poole pealt välja lülitada ja vajadusel uuesti sisse lülitada. Kuivatamise ajal pöörake viigimarju aeg-ajalt.

13
Laske viigimarjadel enne ladustamist täielikult jahtuda. Viigimarjad kuivatatakse siis, kui väliskülg on nahkjas ja seestpoolt pole mahla näha, kui ühe lahti lõigata. Eemaldage need ahjust ja laske neil täielikult jahtuda, enne kui asetate need õhukindlatesse anumatesse, näiteks Ziploci kottidesse.

14
Pane õhukindlad anumad täis kuivatatud viigimarju külmkappi või sügavkülma. Viigimarju saate külmutada kuni 3 aastat. Või võite neid mitu kuud külmkapis hoida.

15
Lülitage dehüdraator puuvilja seadistusele. Kui teie dehüdraatoril pole puuviljaseadet, keerake see 57 °C (135 °F).

16
Loputage viigimarjad ja lõigake need neljandikku. Loputage viigimarju jahedas vees, seejärel kuivatage need nõuderätikuga. Eemaldage varred koorimisnoaga ja lõigake viigimarjad lõikelaual neljandikku.

17
Asetage need nahaga allapoole kuivatusalustele. Jätke viigimarjatükkide vahele ruumi, et õhk saaks nende ümber ringelda.

18
Dehüdreerige neid 6-8 tundi. Aeg sõltub teie piirkonna kliimast ja viigimarjade suurusest. Kontrollige neid 8 tunni pärast, et näha, kas need on katsudes kuivad, kuid siiski painduvad ja närivad. Kui jah, siis on need tehtud.

19
Eemaldage kandikud ja laske viigimarjadel jahtuda. Kui viigimarjad on valmis, eemaldage kandikud ettevaatlikult dehüdraatorist ja asetage need kuumakindlale pinnale. Enne ladustamist laske neil täielikult jahtuda.

20
Hoidke kuivatatud viigimarju külmkapis või sügavkülmas õhukindlates anumates. Pange kuivatatud viigimarjad Tupperware konteineritesse või Ziploc kottidesse. Need säilivad sügavkülmas kuni 3 aastat või külmikus mitu kuud.