Kuidas veinipudelit kingaga avada

Kujutage ette, et korraldate pidu ja olete valmis oma külalistele veini pakkuma. Siiski mõistate, et olete oma korgitseri kaotanud või unustanud. Mirabeau veinid soovitavad veinipudelist korgi välja tõmbamiseks ühte viisi: kinga kasutamine. See meetod võib võtta natuke mõistust ja jõudu, kuid lõpuks peaks see võimaldama teil oma veini avada ja seda nautida.

1
Mõistke selle meetodi kontseptsiooni. Lihtne füüsika annab selgituse selle meetodi toimimise kohta. Selle meetodi puhul paned veinipudeli kinga sisse ja lööd jalatsi tallaga vastu seina. Paugutamisest tulenev jõud aitab korgi lahti saada ja see hakkab välja tulema. Jõud liigub läbi vedeliku ja kandub edasi Kuna vedelik ei voola veinipudelis vabalt, toimib see tahke ainena ja laseb jõul korgile üle kanda.

2
Valige töötamiseks kingad. Ärge kasutage mis tahes tüüpi kingi, sest pehme talla või kõrge kontsaga kõik ei tööta. Valitud kingadel peaksid olema tugevad ja kõvad tallad.Jalatsi ava peaks sobima hästi veinipudeliga.Veenduge, et kingad on hea ja vastupidav paar. Vanad ja õhukesed kingad ei lase paugutamisel tekkival jõul veinipudelisse hästi üle kanduda. Meeste kleitkingad sobivad selle meetodi puhul väga hästi.

3
Vältige selle meetodi proovimist spordijalatsite või kõrgete kontsadega. Need kingad ei tööta hästi mitmel põhjusel. Spordijalatsitel on polsterdatud kummitallad, mis neelavad jõudu.Spordijalatsite tallad on sageli liiga polsterdatud, et jõudu veinipudelisse edastada.Kõrgetel kontsadel ei ole piisavalt pinda talla, et jõudu üle kanda. Samuti võivad need klõpsata, kui kannad vastu seina.

4
Eemaldage veinipudeli ülaosast plastkate või foolium. Paljudel veinipudelitel on väike sakk, mida saate selle eemaldamiseks tõmmata. Kui jätate pudelile fooliumi või plastikust katte, ei saa kork välja libiseda. Seda ei ole vaja kogu maha koorida. Lihtsalt veenduge, et korgi ülaosa oleks täielikult avatud ja veinipudel katmine ei takista seda.

5
Asetage veinipudel kinga sisse. Pudelit pole vaja polsterdada, kui king on pudeli ümber lahti. Pidage meeles, et soovite kasutada kõva talla ja tugevate külgedega kingi. Ärge kasutage tenniseid ega spordijalatseid. Soovitatavad on meeste kleitkingad.

6
Koputage pudel ja jalatsitald vastu telliskivi- või kiviseina. See nõuab palju jõudu. Hoidke veinipudeli kaela vasakus käes. Haarake sellest kindlalt kinni.Ärge asetage pöialt, sõrmi ega peopesasid üle korgi.Hoidke jalatsi varbaotsast paremas käes.Puutage kinga kannaotsa vastu seina, hoides veinipudelit kindlalt kinni.Pauk. jalanõu suure jõuga vastu seina.

7
Jälgige, kas kork hakkab välja libisema. Seda tuleks teha iga pauguga rohkem.Kui kork on umbes poole peal väljas, lõpetage paugutamine.Eemaldage veinipudel kinga küljest.Vingutage korki kätega kuni lõpuni välja.