Kuidas valmistada veisekastet

Veiselihakastet on veiselihapõhja ja paksendajaga lihtne valmistada. Traditsiooniline veisekaste valmistatakse prae- või muu liha tilgutitega, kuid veiselihapuljongiga on veisemaitselist kastet lihtne valmistada – see artikkel näitab erinevaid viise veisekastme valmistamiseks. Õiglane hoiatus: kui olete omatehtud, ei lähe te enam kunagi tagasi!

1
Valage 2 spl (30 ml) pannitilku väikesesse kastrulisse. Kui olete lihaprae, pihvi või muu veiseliha valmistamise lõpetanud, eemaldage pannil 2 spl (30 ml) veiseliha tilkumist. Tõsta need tilgad väikesesse kastrulisse. Hoidke kastme koostisained soojas, asetades kastruli pliidile. Seadke temperatuur madalale või keskmisele-madalale kuumusele. Eemaldage võimalikult palju vedelikku, kuid vältige rasva. Pange tähele, et seda tüüpi veisekastme jaoks tuleb enne kastme valmistamist ette valmistada veiselihatükk.

2
Sega maisitärklis ja vesi. Segage eraldi tassis 2 spl (30 ml) maisitärklist 1/4 tassi (60 ml) veega. Segage, kuni moodustub õhuke pasta. Kasutage jahedat vett. Täpne temperatuur ei oma tähtsust, kuid see peaks olema toatemperatuurist veidi jahedam.

3
Lisage tilgutitele maisitärklise läga. Valage maisitärklise segu veiseliha tilgutitega kastrulisse, vahustage hästi, et segu saaks. Jätkake vahustamist madalal kuumusel, kuni kaste hakkab märgatavalt paksenema.

4
Sega aeglaselt veiselihapuljongisse. Valage kastrulisse umbes 2 tassi (500 ml) veiselihapuljongit või veiselihapuljongit, vahustades seda järk-järgult, kuid põhjalikult. Lisage puljong ja vahustage vaheldumisi. Kui lisate, peaksite konsistentsi üsna hästi säilitama. puljong järk-järgult.Kui kaste hakkab eelistatust vedelamaks muutuma, lõpetage puljongi lisamine ja laske sageli segades podiseda, et osa vedelikust aurustuks. See toiming võtab vähemalt 5 minutit.Võite kasutada ka vett, puljongi asemel piim, koor või mõni vedelike kombinatsioon.

5
Maitsesta soola ja pipraga. Puista maitseained kastmesse ja sega kiiresti, et need vedelikku segada. Soola ja pipart tuleks lisada vastavalt oma eelistustele. Kui te pole kindel, kui palju lisada, proovige lisada 1/4 tl (1,25 ml) jahvatatud musta pipart ja 1/4 tl (1,25 ml) soola.

6
Serveeri kohe. Tõsta kaste tulelt ja vala kastmepaati või muusse serveerimisnõusse. Serveeri söögi kõrvale.

7
Valage panni tilgad mõõtenõusse. Pärast lihaprae, steigi või muu veiselihalõigu valmistamist valage pannilt tilgad mõõtetopsi. Kui teil on, võite kasutada ka rasvaeraldajat. Kui ei, siis sobib kõige paremini suur klaasist mõõtetops. Kasutage mõõtetopsi, mis mahutab vähemalt 2 tassi (500 ml) vedelikku. Pange tähele, et seda veisekastme retsepti saab valmistada ainult siis, kui küpsetasite praad, steiki või muud veiselihatükki, millest tekkis piisavalt tilku.

8
Eemaldage rasv. Eemaldage lusikaga panni ülaosast tilkunud rasv. Reserveerige 2 spl (30 ml) ja visake ülejäänud ära. Viige 2 spl (30 ml) reserveeritud rasva väikesesse kastrulisse ja asetage kõrvale.

9
Lisa tilgutitele puljong või puljong. Valage eemaldatud tilgutitesse nii palju veisepuljongit või -puljongit, et tekiks 2 tassi (500 ml) vedelikku. Soovi korral võite puljongi asemel kasutada vett, piima või koort, kuid veiselihapuljong või -puljong loob tugevama veisemaitse. .

10
Sega jahu ja reserveeritud rasv. Lisage kastrulis olevale rasvale 1 spl (15 ml) jahu ja keetke keskmisel kuumusel ühtlaseks. Segage jahu ja rasv põhjalikult, kuni need on põhjalikult segunenud. Rasva ja jahu kombinatsiooni nimetatakse roux’ks. Paksema kastme jaoks , kasutage 2 spl (30 ml) jahu.

11
Lisa vähehaaval tilgad. Valage pannitilkudest ja puljongist koosnev segu aeglaselt roux’sse, pidevalt vahustades, et vältida jahutükkide tekkimist. Võimalusel vahustage ja valage samal ajal, et säilitada ühtlasem kontroll kastme konsistentsi üle. Kui see on aga liiga raske, võite vaheldumisi tilgutisegu lisada ja segada.

12
Paksenda kastet. Kuumuta kaste keemiseni ja sega, kuni see pakseneb.Ära kata kastrulit.

13
Maitsesta kaste. Lisa kastmele maitsestamiseks vastavalt soovile soola ja pipart. Segage hästi, et lisada maitseained. Kui te pole kindel, kui palju kasutada, proovige lisada 1/4 tl (1,25 ml) soola ja 1/4 tl (1,25 ml) jahvatatud musta pipart.

14
Serveeri soojalt. Valage veisekaste kastmepaati ja serveerige koos toiduga.

15
Kuumuta väikeses potis 2 spl (30 ml) võid. Asetage kastrul pliidile keskmisele kuumusele ja laske võil täielikult sulada. Jätkake järgmise sammuga niipea, kui või on sulanud. Ärge laske pärast või sulamist tekkida liiga palju suitsu ega särisemist. Väikese kastruli asemel võite kasutada ka keskmist pannil. Pange tähele, et seda veisekastme varianti saab valmistada ka siis, kui te ei küpseta praadi või muid lihatükke. veiseliha. Sellisena sobib see suurepäraselt kasutamiseks kartulipüree või eelküpsetatud veiseliharoogadega.

16
Küpseta sibul võis. Lisage hakitud sibul kastrulis sulatatud võile ja segage pidevalt mitu minutit. Kasutage hakitud sibula segamiseks kuumakindlat lamedat spaatlit. Küpseta sibulat 2–3 minutit või kuni see muutub pehmeks ja läbipaistvaks. Ärge laske sibulal pruunistuda ega kõrbeda.

17
Lisa ülejäänud või ja jahu. Lisa pannile ülejäänud 2 spl (30 ml) võid ja lase sulada. Vahetult pärast sulamist segage sisse 1/4 tassi (60 ml) jahu. Või ja jahu või jahu ja mis tahes muu rasva kombinatsiooni nimetatakse roux’ks. See on paksu kastme või kastme moodustamise oluline komponent. Veenduge, et sibul, või ja jahu oleksid põhjalikult segatud. Järele ei tohiks jääda nähtavaid jahutükke.

18
Sega vesi ja veiselihapuljong. Eraldi tassis segage keev vesi ja veiselihapuljongi graanulid. Segage graanulid vees kuni lahustumiseni. Soovi korral võite 3 tl (15 ml) veiselihapuljongi graanulite asemel kasutada 3 veisepuljongikuubikut.

19
Lisa veiselihamaitseline vedelik roux’le. Sega veiselihamaitseline vedelik aeglaselt kastrulis või, jahu ja sibula hulka. Vispelda koostisained valamise ajal, et vältida tükkide moodustumist. Kui te ei saa korraga valada ja vahustada, valage veidi vedelikku edasi-tagasi ja segage vedelik roux’sse. Proovige lisamisel säilitada ühtlane konsistents. vedelikku.

20
Küpseta kuni paksenemiseni. Kuumuta kaste keskmisel kuumusel keemiseni ja lase mitu minutit keeda. Sega kastet aeg-ajalt küpsemise ajal.Ära kata kastrulit.

21
Serveeri soojalt. Vala kaste kastmepaati või muusse serveerimisnõusse. Serveeri ülejäänud söögi kõrvale.

22
Valmis.