Kuidas valmistada valuvaigisti kokteili

Briti Neitsisaartel üle 40 aasta tagasi loodud Painkiller on armastatud troopiline kokteil, mis sisaldab Pusseri rummi, apelsinimahla, ananassimahla ja kookoskoort. See on sageli kaunistatud värskelt jahvatatud muskaatpähkliga. Segage koostisained hästi ja valage need jääle maitsva maiuspala saamiseks. Võite proovida seda isegi külmutatult või jätta rummi lastele magusaks joogiks!

1
Kalla apelsinimahl kaanega šeikerisse. Mõõtke välja 30 ml (1 unts) apelsinimahla. Kui teil pole võimalust täpseid koguseid mõõta, võite kasutada haavelklaasi ja hoida iga vedeliku jaoks õiged proportsioonid. Kui teil on kaaneta šeiker, pole see ka okei. Joogi segamiseks peate lihtsalt kasutama suurt klaasi, mis on ümberpööratud šeikerisse. Kui teil šeikerit üldse pole, kaaluge joogi raputamiseks tühja veepudeli kasutamist. Koostisained võib ka lihtsalt klaasi valada ja omavahel segada, kuid eelistatud meetod on loksutamine.

2
Valage ananassimahl segamisnõusse. Mõõtke välja 120 ml (4 untsi) ananassimahla. Kui te ei mõõda täpseid koguseid, tehke see 4x apelsinimahla kogusest. Ananassimahl on kokteili üks magusamaid osi, nii et vähem magusa maitse saamiseks vähenda kogust.

3
Vala sisse kookoskoor. Mõõtke sama kogus, mida kasutasite apelsinimahla jaoks. Kookoskoor ei ole sama mis kookospiim või kookoskoor, seega veendu, et kasutad õiget asja. Kui vajad asendusainet, võid kasutada kookossiirupit või kookosekstraktiga magustatud kondenspiima.

4
Lisa soovitud kangusega rumm. Painkiller on Pusseri kaubamärgi all, nii et kui peate kasutama mõnda muud marki rummi, ei ole see tehniliselt valuvaigisti, kuid kui kasutate tumedat rummi, peaks maitse olema sarnane. See retsept nõuab 60 ml (2 untsi), kuid kangema joogi saamiseks võite lisada rohkem rummi.

5
Lisa šeikerisse jää. See ei ole kohustuslik samm, kuna mõned soovitavad seda ja teised mitte. Jää lisamine šeikerisse jahutab koostisaineid loksutamise ajal, mitte ei oota, kuni need jääklaasi valate. Kui segate pigem klaasis kui kasutate šeikerit, ärge lisage jääd enne, kui olete joogi seganud. põhjalikult üles. Kui segate veepudelis, siis jää tõenäoliselt nagunii ei mahu.

6
Katke ja raputage koostisosi tugevalt. Kui kasutate ümberpööratud klaasiga šeikerit, hoidke neid tihedalt koos, et vedelik välja ei lekiks. Loksutage 5-10 sekundit. Kui teil šeikerit pole, segage jooki sama kaua kiirete ringidega.

7
Valage purustatud jää kõrgesse klaasi. Soovitatav on kasutada Collinsi, orkaani või highballi klaasi, kuid tegelikult sobib iga klaas. Võite täita klaasi täis või panna ainult pool klaasi jääd.

8
Vala segatud kokteil jääle. Valamise ajal kurnake shakeris olnud jää välja. Tavaliselt toimib kõige paremini kiire valamine, et vältida joogi loksumist shakeri küljele.

9
Puista muskaatpähkel kergelt joogi peale. Värske muskaatpähkli puistamiseks võite kasutada riivi või pudelist pulbristatud muskaatpähklit. See on lihtsalt maitse lisamiseks, nii et ärge üle piiri minge. Joogi lõpetamiseks võite kaunistada ananassi või laimi viiluga. Joogile piduliku ilme lisamiseks lisa kokteilivihmavari.

10
Reisige Soggy Dollar baari. Algne Painkiller jook loodi selles baaris Jost Van Dyke’i saarel, Briti Neitsisaartel. Seda on selles saarebaaris serveeritud üle 40 aasta. Väidetavalt pole saarel dokki, seega peate joogi saamiseks välja ujuma.

11
Tee sellest lörtsiseks. Segage kõik vedelad koostisosad nagu tavalise joogi puhul, kuid valage need segistisse koos mõne tassi jääga. Segage täpselt nii kaua, et kogu jää joomiseks piisavalt väikeseks purustada. Joo seda kindlasti aeglaselt, et aju ei külmuks!

12
Tee sellest neitsi. Kui korraldate pidu noortega, pakub see jook neile ilma rummita sama rahuldust kui teile! Segage apelsinimahl, ananassimahl ja kookoskoor ning valage need jääle.