Kuidas valmistada ravimtaimede tinktuuri

Tinktuurid on kontsentreeritud ürdiekstraktid, mille valmistamisel kasutatakse alkoholi ja hakitud ürte. Tinktuura on eriti tõhus taimede, eriti kiuliste või puitunud, ning juurtest ja vaikudest oluliste ühendite väljatõmbamisel. Kuna see meetod tagab ürtide ja nende toitainete pikaajalise säilimise, mainitakse seda taimeraamatutes ja -rohtudes sageli eelistatud ürtide kasutamise viisina. Lisaks armastavad paljud ravimtaimed tinktuure ka muudel kasulikel põhjustel, nagu nende lihtne kaasaskandmine, nende kasulikkus pikaajaliseks raviks ja nende kiire imendumisvõime, samuti kohese annuse muutmise võimalus. Samuti, kui tinktuur peaks osutuma kibedaks, saab seda maitse varjamiseks kergesti mahlale lisada. Tinktuuride eeliseks on ka see, et nad hoiavad taimede toitaineid stabiilsel, lahustuval kujul ning säilitavad lenduvad ja poollenduvad koostisosad, mis muidu kuumtöötlemisel ja kuivade taimeekstraktide töötlemisel kaotsi lähevad.

1
Osta kvaliteetset alkoholi. Eelistatud alkoholitüüp tinktuuri valmistamiseks on viin. Selle põhjuseks on see, et see on värvitu, lõhnatu ja üsna maitsetu. Kui te ei saa viina, võite selle asendada brändi, rummi või viskiga. Ükskõik, milline alkohol on valitud, peab see olema 80-protsendiline (nimelt 40% alkoholi), et vältida pudelis oleva taimse materjali hallituse teket. Tinktuure on võimalik valmistada ka kvaliteetsest õunasiidri äädikast või glütseriinist. Alternatiivid võivad paremini toimida, kui patsient keeldub alkoholist.

2
Kasutage sobivat konteinerit. Tinktuura anum peaks olema klaasist või keraamilisest. Vältige metall- või plastmahutite kasutamist, kuna need võivad aja jooksul reageerida tinktuuriga või leostuda ohtlikke kemikaale. Tinktuuri leotamiseks sobivad ideaalselt sellised esemed nagu Masoni purk, korgiga klaaspudel jne. Peale selle peate pärast valmistamist hankima mõned väikesed tumedast klaasist tinktuuripudelid tinktuuri säilitamiseks; nendel pudelitel peaks olema tihedalt keeratav või kinni keeratav kaas, et vältida õhu sissetungimist ladustamise ajal, kuid võimaldada kasutusmugavust. Veenduge, et kõik mahutid oleksid enne kasutamist puhtaks pestud ja steriliseeritud.

3
Valmistage tinktuura. Saate valmistada tinktuuri mõõtmise või nägemise järgi; see sõltub tõesti teie mugavuse tasemest lihtsalt maitsetaimede lisamisel ja silma järgi otsustamisel või sellest, kas tunnete end mõõdetud kaalu järgi mugavamalt lisades. Samuti peaksite teadma, kas soovite tinktuurile lisada värskeid, pulbristatud või kuivatatud ürte. Mõned soovitused ürtide lisamiseks värskete, pulbristatud või kuivatatud ürtide järjekorras on järgmised: Lisage piisavalt värskeid hakitud ürte, et täita klaasnõu. Katke alkoholiga. Lisage 4 untsi (113 g) pulbristatud ürti koos 1 pinti (473 ml) alkoholiga (või äädika/glütseriiniga). Lisage 7 untsi (198 g) kuivatatud ürdimaterjali 35 untsile (1 liitrile) alkoholile (või äädikas/glütseriin).

4
Segage võinoaga ümber klaasanuma serva, et õhumullid ei puruneks.

5
Sulgege konteiner. Asetage see jahedasse pimedasse kohta; kõige paremini sobib kapiriiul. Anumat tuleks seal hoida 8 päeva kuni kuu. Raputage anumat regulaarselt. Humbart Santillo soovitab seda raputada kaks korda päevas 14 päeva jooksul, samas kui James Wong soovitab seda aeg-ajalt loksutada. Kindlasti märgi leotustinktuur, et teaksite, mis see on ja millal see valmistati. Hoidke seda lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas.

6
Kurna tinktuura. Kui leotamisaeg on lõppenud (sellest teavitavad teid järgitavad tinktuuri juhised või teate juba oma kogemusest, kuid kui ei, siis umbes kaks nädalat on hea leotamisaeg), kurnake tinktuura järgmiselt: Asetage musliinriie läbi sõela. Asetage alla suur kauss, et kurnatud vedelik kinni püüda. Valage leotatud vedelik õrnalt läbi musliiniga vooderdatud sõela. Musliin haarab kinni taimse materjali ja vedelik liigub läbi selle all olevasse kaussi. Vajutage ürdile puu- või bambuslusikaga, et veel vedelikku välja pigistada, ja lõpuks keerake musliin, et ürtidest ülejääk vedelik välja tõmmata.

7
Dekanteerige vedelik ettevalmistatud tinktuuripudelisse. Kui teil pole kindlat kätt, kasutage selle sammu jaoks väikest lehtrit. Pingutage kaas, kuupäeva ja märgistage tinktuura. Kui hoiate seda pikka aega ja ei kasuta seda hiljem, kaaluge korkide sulgemist vahaga.

8
Hoida ja kasutada. Tinktuura säilivusaeg võib olla kuni 5 aastat, kuna alkohol on säilitusaine. Kuid teadke kasutatud konkreetsete ürtide omadusi ja järgige tinktuuri valmistamise retsepti juhiseid selle kohta, kui kaua tinktuuri säilitada. Järgige oma tinktuuri kasutamise juhiseid; Kui vajate lisateavet, pidage nõu kvalifitseeritud, mainekas ravimtaimede või tervishoiutöötajaga ja pidage meeles, et ravimtaimed võivad olla ohtlikud, kui te ei tea ürdi omadusi ja selle tagajärgi.