Kuidas valmistada puljongit

Kompositsioon, tuntud ka kui kataplasm, on üldnimetus taimse rahvapärase ravimi kohta, mida kantakse otse teie nahale väiksemate mediaalsete probleemide raviks. Oluline on mõista, et kompressidel on erinev efektiivsus ja te ei tohiks kasutada kompressi valuliku haava, infektsiooni või mõne muu tõsise tervisehäire raviks. Enne kui hakkate kasutama pehmeid nahaprobleeme, pidage nõu oma arstiga, et veenduda selle kasutamise ohutuses. Pöörduge viivitamatult kiirabiteenistusse, kui teil tekivad täiendavad sümptomid, mis võivad viidata tõsisele allergilisele reaktsioonile või infektsioonile.

1
Valige taimsed koostisosad, mida soovite oma puljongi jaoks kasutada. Enamik kompresse on segu ürdist ja vedelikust, mis segatakse kokku, et moodustada paks pasta. Soovi korral võite kombineerida mitut ürti, kuid see võib lõppeda positiivsete mõjudega. Kuigi saate valida mitmesuguseid maitsetaimi, hoiduge ohutuse huvides kõigest, mida te ei saa süüa. Mitte mingil juhul ei tohi kasutada inimesele mürgist ürti või taime, nagu sumahh, karuputk või rebashein. India maasikat on sajandeid kasutatud antiseptikuna ja antikoagulandina. Tüümiani, eukalüpti ja võilille kasutatakse külmetusravimitena ja võib Värskendage nahka, kui seda kasutatakse kompressina. Linaseemned on väidetavalt head külmetushaiguste korral, kuid selle toimimise kohta on vähe tõendeid. Teiste populaarsete valikute hulka kuuluvad küüslauk, piparmünt, raudrohi, salvei, flanellipõõsas, karusmari ja mänd.

2
Valige maitsetaimedega kombineerimiseks vedelik ja tehke pasta. Kui paned ürdid lihtsalt nahale, istuvad need lihtsalt pinnal ega tee midagi. Kasutatava vedeliku, sealhulgas mesi, neemiõli, piima ja vee osas on teil mõned võimalused. Soovi korral võite kasutada ka kookosõli või oliiviõli. Ärge kunagi segage oma taimseid koostisosi happelise vedeliku või ravimkreemiga, kuna see võib teie nahal põhjustada negatiivseid reaktsioone. Mesi on üks väheseid looduslikke koostisosi, mille kasulikkus on teaduslikult tõestatud. See on suurepärane kriimustuste, väiksemate haavade ja põletike korral. Kui kasutate mett, valige võimalusel manuka mett. Kasutage neemiõli, kui ravite tundlikku nahahaigust või putukahammustust. Kasutage vett või piima, kui soovite ainult taimseid omadusi. Need koostisosad on ohutud ja ei toimi koos ühegi teie taimse koostisosaga. Mõned inimesed kasutavad infektsioonide vältimiseks ainult piima ja leiba, kuid selle kohta, kas see toimib või mitte, on vastuolulisi tõendeid.

3
Peske oma taimsed koostisained ja patsutage need kuivaks. Laske kasutatav taim külma vee all, et kõik kahjurid või bakterid maha loputada. Tehke seda 45–60 sekundit, et see tõesti põhjalikult pesta. Kasutage paberrätikut või puhast lappi, et taim õrnalt kuivatada. Kui palju taimseid aineid te kasutate, sõltub täielikult kaetava ala suurusest. Üldiselt pole korraliku puljongi valmistamiseks vaja rohkem kui väikest peotäit ürte. Kui kasutate enda kasvatatud plaati, eemaldage varred ja oksad. Kasutage ainult lehti või kroonlehti (olenevalt sellest, mida kasutate).

4
Segage oma ürte 1–2 teelusikatäit (4,9–9,9 ml) vedelikuga. Koostisained võid segada kausis või kasutada uhmrit ja nuia. Lisage ürdid anumasse ja valage 1–2 teelusikatäit (4,9–9,9 ml) oma vedelikku taimede peale. Kui kasutate kaussi, kasutage koostisosade segamiseks lusikat või visplit. Kui kasutate uhmrit ja nuia, kasutage seda ürtide purustamiseks ja vedelikuga segamiseks.

5
Jätkake segamist ja tehke väikseid muudatusi, kuni saate paksu pasta. Jätkake koostisainete segamist 1-2 minutit, kuni ürdid ja vedelik on põhjalikult segunenud ja pasta värvus on ühtlane. Konsistents peaks olema sarnane paksu siirupiga; lisage tekstuuri muutmiseks rohkem ürte või vedelikku ja jätkake segamist vastavalt vajadusele, kuni saate paksu pasta. Kui te ei saa koostisaineid paksu pastaks, võite segule lisada jahu. See on rohkem kunst kui teadus, kui tegemist on puljongi segamisega. Eesmärk on saada õige konsistents, nii et ärge muretsege selle pärast, et lisate rohkem ürte, et muuta see paksemaks või vedelamaks, et see oleks õhem.

6
Peske käsi, et eemaldada mikroobid ja vältida nakkusi. Enne pulsi pealekandmist peske käed põhjalikult seebi ja sooja veega. Peske neid vähemalt 2 minutit, et eemaldada kõik bakterid või mikroobid, mille võisite pulga segamise ajal üles korjata.

7
Kandke pasta sõrme või lusikaga nahale laiali. Väiksemate kompresside puhul koguge väike tükk materjali sõrme ja hõõruge see otse nahale. Suuremate kompresside puhul tõmmake lusikaga suurem kogus kokku ja valage see ravitavale alale. Jaotage kastet kahjustatud piirkonnale sõrme või lusika tagaküljega, kuni nahk katab õhukese kihi. Soovi korral võite puljongi laiali ajamiseks kasutada segamispulka.

8
Kata pasta kleepuva sidemega või marliga. Selle jaoks sobib iga tavaline meditsiiniline side. Väiksemate alade jaoks asetage kleepuv side otse pasta peale ja suruge see õrnalt naha sisse. Teise võimalusena võite mähkida naha marli või meditsiinilise riide sisse ja kinnitada selle oma naha külge meditsiinilise teibi abil.

9
Kontrollige sideme all iga päev infektsiooni tunnuseid. Iga 4-6 tunni järel koorige side ja kontrollige piirkonda. Kui teil on infektsiooni tunnuseid või haav süveneb, peske piirkonda ja pöörduge arsti poole. Tekkiva infektsiooni tunnuste hulka kuuluvad veidrad lõhnad, naha värvuse muutus, kurguvalu ja liigne verejooks või vedeliku väljavool. Pöörduge kiirabi poole, kui teil on kange kael, palavik, külmavärinad või valulik urineerimine. Vahetage oma puljong välja, tehes iga 24 tunni järel uue segu.

10
Enne ravimtaimede kasutamist pidage nõu oma arstiga. Kuigi kompressid on üldiselt ohutud, kui koostisosad on ohutud, ei pruugi need kõigile sobida. Võite olla teatud ravimtaimede suhtes allergiline või vajate teatud haigusseisundite korral täiendavat ravi. Rääkige oma arstiga, et veenduda, et taimsed ravimid on teie jaoks õiged. Rääkige oma arstile, miks soovite kasutada taimseid kompresse ja mida kavatsete ravida.

11
Pöörduge arsti poole, kui teie seisund ravimtaimedega ei parane. Peaksite end paremini tundma pärast pulpi kasutamist. Kui te seda ei tee, võite vajada täiendavat ravi. Teie arst saab välja selgitada, mis teie sümptomeid põhjustab, et saaksite teile sobiva ravi. Rääkige oma arstile, et olete oma haigusseisundi raviks kasutanud taimseid kompresse.

12
Pöörduge kohe abi, kui teil on valus vigastus. Võimalik, et saate kodus ravida väiksemaid vigastusi, nagu väikesed sisselõiked ja venitused. Siiski peate nägema arsti, kui teil võib olla tõsine vigastus, näiteks suur sisselõige või luumurd. Teie arst võib tagada, et saate õiget tüüpi hooldust, et saaksite taastuda. Lisaks külastage arsti, kui teil tekivad pärast vigastust järgmised sümptomid: hingamisraskused pearinglus Lihasnõrkus, kael, palavik.

13
Tõsise hingamisteede infektsiooni korral pöörduge oma arsti poole. Kuna hingamisteede infektsioone põhjustavad sageli viirused, saate neid tavaliselt kodus ravida. Need infektsioonid võivad aga muutuda raskeks ja olla isegi eluohtlikud. Õnneks võib teie arst pakkuda teile täiendavaid ravivõimalusi, et saaksite taastuda.

14
Hankige erakorralist abi putuka- või ämblikuhammustusest tingitud allergilise reaktsiooni või infektsiooni korral. Tavaliselt saate oma putuka- või ämblikuhammustusi kodus ravida. Kuid need võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ja on võimalik, et hammustus võib muutuda infektsiooniks. See nõuab tavaliselt täiendavat ravi.

15
Sügelevate, valulike, veritsevate või püsivate soolatüügaste korral pöörduge arsti poole. Enamikke tüükaid saab kodus ohutult ravida, kuid mõnikord võivad need muutuda tõsiseks. Samuti on võimalik teisi nahahaigusi tüügastega ekslikult pidada ja arst võib tagada, et saate õige ravi. Kui teie soolatüügas veritseb, sügelev või valulik, võib see vajada teist tüüpi ravi. Lisaks peate arsti poole pöörduma, kui teie näol või suguelunditel on tüükad. Ärge proovige neid tüükaid ise ravida.

16
Enne nahahaiguse ravi alustamist pidage nõu oma arstiga. Mõnel nahahaigusel on ühised sümptomid, mistõttu võib olla raske aru saada, mis teil on. Lisaks on mõnikord nahahaigus mõne aluseks oleva haigusseisundi sümptom. Oluline on saada diagnoos oma arstilt või dermatoloogilt, et veenduda, kas kasutate õiget ravi. Rääkige oma arstiga, et selgitada välja, mis teie nahahaigust põhjustab, ja andke talle teada, et soovite kasutada taimseid kompresse. Arst võib teile nõu anda, millised ravimtaimed on teie nahahaiguse korral ohutud.