Kuidas valmistada pruuni toiduvärvi

Kui teil pole pruune toiduvärvi käepärast või ei taha poest ostetud sorti valida, on võimalusi, kuidas seda ise kodus kokku segada. Lugege edasi, et saada teada, kuidas segada värve täiuslikuks pruuniks ja kuidas kasutada tavalisi söödavaid toiduaineid, nagu kakaod ja kohv, et muuta naturaalne pruun koos vähese maitsega.

1
Leia kaks värvilist värvainet, mis on värvirattal vastandid. Punast ja rohelist, oranži ja sinist või kollast ja lillat saab kombineerida pruuniks. Võite kasutada vedelat või geelist toiduvärvi. Tavaliselt eelistatakse geeljas toiduvärvi, sest erksate värvide saamiseks pole palju vaja.

2
Segage värvi vahekorras 1: 1. Nii et iga 1 tilga punase kohta lisage 1 tilk rohelist. Segage värvid klaasist või roostevabast terasest kausis. Värvaine võib plastkausse määrida.

3
Mängige värvide lisamisega, kuni saavutate soovitud pruuni tooni.Peatuse saamiseks segage punast ja kollast vahekorras 1:10 (1 tilk punast kuni 10 tilka kollast). Tumedama pruuni värvi saamiseks lisage 1 tilk sinist. Lisage punast või kollast kui värv näeb välja hall või must.Punase ja rohelise segu heledamaks muutmiseks lisage oranž ja roheline. Väga tumepruuni värvi saamiseks lisage 1 tilk musta värvi.

4
Pidage meeles, et pruun värvaine tumeneb kuivades. Võite arvata, et teil on täiuslik espressopruun toon ja seejärel leiate järgmisel päeval, et see on peaaegu mustaks muutunud. Segage oma värvainet heledamaks, kui arvate, et soovite, et sellel oleks ruumi areneda. Kui jääte härmatisemaks, kaaluge selle valmistamist 1–2 päeva enne tähtaega, et teaksite tegelikku tooni, millega töötate. Kui teie härmatis ikka veel ei ole. piisavalt tume, lisage tilk musta värvi või rohkem pruuni värvi. Kui teie glasuur on liiga tume, lisage värvi lahjendamiseks veidi valget glasuuri.

5
Lisage oma värvaine vähehaaval. Tihti kulub rikkaliku värvi saamiseks palju pruuni värvi, kuid võite selle vedelikku uputades rikkuda oma härmatise, mängutaigna jne.

6
Valige oma värvaine. Värvaine annab värvainele pruuni värvi. Pruuni värvi saavutamiseks võite kasutada jahvatatud espressot, lahustuvat kohvi, kakaopulbrit, kaneeli või musta teed. Pidage meeles, et väga tumepruuni värvi saamiseks võite vajada palju värvainet, mis tähendab, et saate ka värvaine tugevama maitse. Kaneel sobib hästi helepruuniks, kuid tumepruuni valmistamisel võib selle maitse olla ülihea. Väikestes kogustes ei tohiks te värvainet maitsta. Kui kasutate seda väga säästlikult, võib võikreemi jaoks kasutada tilliseemnepõhist värvainet. Loodusliku värvainega ei pruugi olla võimalik saada sama erksaid värve kui poest ostetud värvidega. Naftapõhised värvid vajavad värvi lisamiseks vaid mõnda tilka, samas kui värvi lisamiseks võib vaja minna palju looduslikku värvainet. Enamik retsepte rikub liiga palju värvaineid – need maitsevad imelikult või muutuvad kasutamiseks liiga vesiseks.

7
Leota värvained vees vedela värvaine saamiseks. Iga 1 tassi vee kohta lisage 1 tass kohvi, 1/2 tassi kakaod, 10 teepakki või 4 supilusikatäit vürtsi. Laske vesi ja värvaine segu keema. Keeda õrnalt või keeda 15-30 minutit. Laske segul jahtuda toatemperatuurini. Imendumata graanulite püüdmiseks valage segu läbi peene sõelaga sõela. Hoida klaasist või roostevabast terasest kausis, kuna värvaine ei määri neid materjale.

8
Pulbervärvi saamiseks jahvatage värvained kohvi- või vürtsiveskis. Pulbervärvi võti on see, et see peab olema äärmiselt peen. Kui mõni teie värvainetest on jäme (nagu lahustuva kohvi kristallid), jahvatage neid edasi, kuni need on pulbrilise konsistentsiga. Pulbervärvid on kontsentreeritumad, nii et võite saada tumedama värvi, kasutades vähem pulbervärvi. Pidage meeles, et liiga palju võib värvitava materjali maitset muuta.

9
Lisage oma värvaine vähehaaval. Pidage meeles, et liiga palju vedelat värvainet võib rikkuda värvitava eseme tekstuuri ja struktuuri, eriti härmatise. Liiga palju vedelikku või pulbervärvi võib maitset mõjutada, nii et kindlasti maitsestage, kui lähete. Leppige mõttega, et te ei pruugi saada naturaalsest värvist soovitud tumedat ja erksat värvi. Lõppkokkuvõttes on maitse ja konsistents olulisemad kui täiusliku tooni saamine.