Kuidas valmistada prunot

Pruno on lihtne omatehtud puuviljavein, mida valmistavad sageli vanglas olevad kinnipeetavad. Kuna pruno valmistatakse tavaliselt ajutiste koostisosadega, ei maitse see alati väga hästi. Pruno valmistamine on üsna lihtne, kuid mõned retseptid loovad täiusliku keskkonna Clostridium botulinumi jaoks. See on bakter, mis põhjustab botulismi, toidumürgituse vormi, mis võib lõppeda surmaga. Seetõttu peate selle omatehtud veini valmistamisel olema väga ettevaatlik.

1
Koguge oma varud kokku. Kinnipeetavate valmistatud traditsiooniline pruno valmistatakse väheste tarvikute ja vanglas saadaolevate koostisosadega. Kuid kodus saate valmistada ka oma pruno versiooni, kasutades kõiki kaasaegses köögis saadaolevaid mugavaid seadmeid ja koostisosi. Kodus käsitööna valmistatud pruno valmistamiseks vajate: SukeldusmikseritPuulusikatSuuret kastrulitVäikest kaussiÜhegallonist (3,8-L) suletavat kilekotti Puhast vannirätikutSoojenduspadi Kurna Juusturiie Suur kauss LehterSuur steriilne kaanega pudel või purk

2
Püreesta puuviljad. Sega õuna- ja apelsinitükid ning puuviljakokteil ja rosinad suures kastrulis. Püreerige puuvilju sukelmikseri abil, kuni see on mahlane ja lopsakas, kuid selles on siiski hammustusesuurused tükid. Liigutage blenderit kausis segamise ajal, et puuvili oleks ühtlaselt püreestatud.

3
Keeda puuviljad, suhkur ja vesi. Kui puuviljad on valmis, lisage 1 tass (225 g) suhkrut ja 2 tassi (474 ​​ml) vett ning segage. Pange kaas peale, viige puuviljasegu pliidile ja ajage see keskmisel kuumusel keemiseni, põletamise vältimiseks sageli segades. Kui puuvili keeb, laske sellel 30 minutit podiseda, et hävitada võimalikud bakterid. kohal. Jätkake segu korrapärast segamist.

4
Jahutage puuviljad. Kui puuviljad on 30 minutit keenud, eemaldage see tulelt ja laske jahtuda. Sa ei taha, et see oleks täiesti külm, vaid veidi üle toatemperatuuri, et pärm õitseks. Kui puuviljad jahtuvad, jätkake aeg-ajalt segamist, et see jahtuks ühtlaselt. Jahutusprotsess võtab aega umbes 30 minutit kuni tund.

5
Aktiveerige pärm. Segage kausis pärm, 1 tass sooja vett ja 3 teelusikatäit suhkrut. Asetage kauss viieks kuni kümneks minutiks kõrvale, et see aktiveeruks. Kui pärm ärkab ellu, hakkab see kausis vahutama ja mullitama.

6
Lisa pärm ja tõsta segu kotti. Valage pärmisegu puuviljadele ja segage täielikult. Viige segu kilekotti. Suruge välja nii palju õhku kui võimalik, seejärel sulgege kott. Oluline on puuviljasegu soojendada, sest pärm sureb liiga külmaks.

7
Hoidke segu soojas ja pimedas kohas. Kuumuse hoidmiseks mässige puuviljasegu puhta vannirätiku sisse. Seejärel asetage rätik madalale temperatuurile keeratud elektrilise soojenduspadja peale. Viige puuvili, rätik ja soojenduspadi pimedasse kohta, näiteks kappi. Kui teil pole elektrilist soojenduspatja, täitke kuuma veepudel sooja veega. Kontrollige vett kindlasti iga kuue kuni 12 tunni järel ja lisage vajadusel värsket sooja vett, kui pudel hakkab jahtuma. Põhjus, miks peate puuviljasegu soojas hoidma, on see, et pärm jääks ellu, et puuvilju kääritada ja keera see alkoholiks.

8
Rühkige kotti iga päev. Kuna pärm muudab kotis olevad suhkrud alkoholiks ja süsihappegaasiks, täitub kott aeglaselt gaasiga. Selle lõhkemise vältimiseks eemaldage kott rätikust üks või kaks korda päevas ja avage kott, et vabastada gaas ja rõhk. Sulgege kott uuesti, mähkige see tagasi rätikusse ja asetage see tagasi soojenduspadja tumedasse kohta. .Kui segu lõpetab puhitus, tähendab see, et pärm on muutnud kogu suhkru alkoholiks ja süsihappegaasiks, mis tähendab, et pruno on valmis. Selleks kulub umbes viis päeva.

9
Kurna pruno. Kui segu on puhitus lõpetanud, on see kurnamiseks valmis. Asetage marliga vooderdatud kurn kausi kohale. Valage puuviljasegu sõela ja laske mahlal kaussi nõrguda. Et mahl oleks võimalikult suur, väänake marli välja, kus puuviljad on veel sees.

10
Tõsta pudelisse ja jahuta enne serveerimist. Asetage lehter steriilse klaaspurgi või -pudeli kaela sisse. Valage pruno pudelisse. Viige pudel külmkappi ja laske sellel mitu tundi või üleöö jahtuda. Pruno või suure kaheliitrise poppudeli hoidmiseks sobib suur müüripurk.

11
Koguge mõned tarvikud. Minimalistliku pruno idee seisneb selles, et see sarnaneb pigem vangide valmistatud pruno valmistamisega, nii et see ei nõua uhkeid toiduvalmistamistööriistu ega -riistu. Vaja läheb: ühe galloni (3,8-L) suletav kilekotti kolm puhast rätikut suur kauss või kraanikauss Kuum jooksev vesi lusikas või t-särk

12
Kombineeri ja püreesta puuviljad. Murdke apelsinid viiludeks ja asetage need suletavasse kotti. Lisa puuviljakokteil ja sulge kott tihedalt. Kui puuviljad on koti sees suletud, pigistage puuvilju sõrmede vahel, et see väikesteks tükkideks purustada. Puuvili on valmis, kui see muutub pastaga segatud viljaliha konsistentsiks. Osa apelsinist võite asendada õunte, virsikute, pirnid või muud teile kättesaadavad puuviljad.

13
Lisa vesi ja kuumuta puuviljad. Avage kott ja valage vesi sisse. Seejärel sulge kott uuesti. Asetage puuviljapüree kott kraanikaussi või kaussi ja katke see kõige kuumema veega, mida kraanist saate. Laske puuviljadel 15 minutit kuumas vees seista. Lisage värsket kuuma vett iga viie minuti järel. Kui teil pole valamu jaoks kaussi või pistikut, hoidke kraanist vett 15 minutit puuvilja kohal.

14
Mähi ja peida segu. Kui segu on hea ja veest soe, mähkige see rätikutesse, et hoida soojust. Seejärel asetage segu 48 tunniks pimedasse kohta. Kuumus on vajalik käärimisprotsessiks, sest vastasel juhul sureb metsik pärm, selle asemel, et muuta suhkur alkoholiks.

15
Lisa suhkur ja ketšup. Kahe päeva pärast keerake rätikud koti ümbert lahti. Kott peaks olema õhupalliga täidetud, seega avage kott gaasi vabastamiseks. Lisa suhkrukuubikud ja ketšup. Sulgege kott ja laske segul 10–15 minutit seista, et suhkur lahustuks. Selle retsepti jaoks vajalik ketšupi kogus on võrdne umbes 3,5 ketšupipakiga. Kui teil pole ketšupile juurdepääsu, võite kasutada tükk leiba, mis on purustatud väikesteks tükkideks.

16
Kuumuta kott uuesti. Kui suhkur on lahustunud, segage segu puuviljade, suhkru ja ketšupiga. Seejärel kuumuta segu uuesti kuuma kraaniveega. Lase puuviljadel 30 minutit kuumas vees (või jooksva vee all) seista.

17
Mähi ja peida segu. Pärast 30-minutilist kuumutamist veevannis mässige segu uuesti rätikutesse. Hoidke see pimedas kohas ja laske segul 24 tundi seista. Kui olete selle punktini jõudnud, kulub segul alkoholiks muutumiseks veel umbes 72 tundi.

18
Kuumutage kotti iga päev uuesti. Järgmise kolme päeva jooksul avage kott iga päev, et gaasid vabastada, ja soojendage kotti kuuma jooksva vee all 15 minutit. Seejärel mähkige kott uuesti rätikusse ja pange see järgmise päevani pimedasse kohta tagasi. Kui kott lakkab puhitusest, on pruno valmis.

19
Kurna või koori enne tarbimist. Kolme päeva pärast või kui kott lakkab üleöö gaasidest paisuma, avage kott ja koorige puuviljapuder maha, et vedelik maha jääks. Kui see on saadaval, kasutage puuviljapudru eraldamiseks teesõela, puhast sokki või puhast T-särki. ja kurna vedelik.Kallake vedelik enne serveerimist tassidesse või pange see tagasi kilekotti ja jooge otse kotist.