Kuidas valmistada pehmet leiba

Kohev leib on CO2 ja auru saadus, mis takerdub gluteenitaskutesse, mistõttu tainas paisub. See paisumine teeb leiva nii pehmeks ja kergeks. Taigna valmistamiseks peate kõigepealt segama koostisained pärmiga. Mikseriga töötades ja kätega sõtkudes pakseneb see segu jahuga. Vormige tainast kerkimisel ja siis on see küpsetamiseks valmis.

1
Soojendage piima mikrolaineahjus. Valage ½ tassi (118 ml) piima mikrolaineahjus kasutatavasse segamisnõusse. Kuumutage seda minut korraga, kuni see on katsudes soe. Pärast soojendamist eemaldage piim mikrolaineahjust.

2
Segage suhkur, sool ja või soojendatud piimaga. Sega sisse 3 spl (44,4 ml) suhkrut, 2 sl (9,9 ml) soola, 3 spl (44,4 ml) võid. Kui piim ei ole piisavalt soe, et või sulatada, soojendage segu uuesti mikrolaineahjus minutite järel, kuni see sulab. Soe piim peaks koostisosi kergesti imama. Kui märkate lahustumata koostisosi, vahustage segu, kuni see on kogu ulatuses ühtlane. Piima võite ka pliidiplaadil pannil kuumutada. Piim ei tohiks aga kunagi olla katsudes kuumem kui soe.

3
Kuumutage 1,5 tassi (355 ml) vett ja lisage see mikseri kaussi. Tõsta piimasegu küljele jahtuma. Küpseta vett mikrolaineahjus, kuni see on umbes 43 °C (110 °F). Soojenenud vee saab valada mikseri kaussi. Ideaalne veetemperatuuri vahemik pärmi aktiveerimiseks on 41–43 °C (105–110 °F). Kasutage termomeetrit, et tagada vee õige temperatuur. Kui teie kraanivesi on piisavalt kuum, kasutage seda otse kraanist. Kui vesi on nii kuum, et see kipitab, on see üldiselt piisavalt kuum, et pärmi aktiveerida.

4
Lisa pärm ja 1 tass (236,6 ml) jahu ning sega 2–3 minutit. Pärast pärmi ja jahu lisamist lülitage mikser sisse. Laske mikseril vett, pärmi ja jahu 2 või 3 minutit töötada.

5
Peatage mikser ja lisage jahu ja piimasegu. Kui mikser on seisatud, vala sisse 1 tass (236,6 ml) jahu ja jahutatud piimasegu. Lülitage mikser veel 2 minutiks sisse, seejärel valmistuge lisama veel veidi jahu. Piimasegu peab olema katsudes jahe ja selle koostisosad peavad olema täielikult lahustunud, enne kui see segamisnõusse lisatakse.

6
Käivitage mikser teatud ajavahemike järel, kui lisate jahu 1 tassi (236,6 ml) korraga. Peatage mikser 2 minuti pärast ja valage segamisnõusse tass jahu. Jätkake segamist, kuni segu on ühtlane, seejärel lisage veel üks tass jahu. Jätka jahu segamist, kuni on lisatud 5 tassi (1,2 L).

7
Vajadusel lisa veidi jahu. Olenevalt pärmist võib teil olla vaja lisada vaid väga vähe jahu, ehkki selleks võib vaja minna kuni tassitäie. Segage umbes 6 minutit pärast viienda tassi jahu lisamist. Segage taignasse jahu, kuni see moodustab konksu ümber paisunud palli.

8
Puista töölaud või lõikelaud jahuga. See ei lase tainal sõtkumise ajal teie lettide või lõikelaua külge kleepuda. Õhukesest tolmust peaks piisama. Kui tainas hakkab sõtkumise ajal kleepuma, puista peale kergelt jahu.

9
Sõtku tainas. Tainapall peaks taignakonksu küljest lahti tulema ja segamisnõust kergesti välja tulema. Veereta tainapall jahu peale. Taigna sõtkumiseks puhaste kätega:Lamedaks tainas, surudes käe kannaga selle keskele.Pöörake lapik tainas enda peale kokku.Koguge tainas tagasi palliks.Korrake seda protsessi, kuni tainas on ühtlane. , kleepuv konsistents.

10
Pihustage mikseri kaussi ja tainakalli keedupritsiga. Hoidke mikseri kaussi kraanikausi kohal ja katke selle sisemus täielikult toiduvalmistamisspreiga. Tõsta sõtkutud tainas segamisnõusse, seejärel pihusta tainakalli, kuni see on ka keeduspreiga kaetud.

11
Aseta kausi peale rätik ja lase 35 minutit kerkida. Katke taigna katmiseks puhas rätikurätik mikseri kausi suu kohale. Kui tainas on ligikaudu kahekordistunud, tuleb see uuesti sõtkuda. Soe tainas kerkib üldiselt kiiremini kui külm või jahe. Ideaalne on toatemperatuurist veidi soojem tainas. Liiga kuumas kohas kerkiv tainas võib pärmi käärimisprotsessi kiirendada, mõjutades lõppedes leiva kvaliteeti negatiivselt.

12
Suruge tainas alla. Tainas peaks olema puine ja ühtlase konsistentsiga. Torka ülevalt rusikaga otse taignapalli keskele, kuni jõuad segamisnõu põhja. Töötades keskelt väljapoole, suruge tainas alla, kuni jõuate kausi servani.

13
Lõika taignapall pooleks ja sõtku uuesti. Sõtku tainast samamoodi nagu varem, kuni see on elastne ja sile. Kasutage traadi või nuga, et tainas pooleks lõigata. Vormige kumbki pool umbes ühe leivavormi suuruseks. Ühe leivavormi mõõtmed on tavaliselt 8,5 × 4,5 × 2,75 tolli (21,6 × 11,4 × 7,0 cm). Kui tainas on valmis, peaks see välja nägema miniatuurse pätsi moodi või taignast jalgpall.

14
Määrige oma leivavormid küpsetusspreiga. Viige oma leivavormid kraanikausi juurde ja katke nende sisemus täielikult küpsetusspreiga. Veenduge, et iga panni sisemus oleks õhukese pihustuskihiga täielikult kaetud.

15
Asetage mõlemad pooled võiga määritud leivavormidesse. Sisestage kumbki pool tainast oma leivavormi, seejärel piserdage tainast keedupritsiga. Tainas vajab uuesti kerkimiseks umbes 55 minutit. Niisutage tainast leivavormides kerkimise ajal. Kui see tundub kuiv, piserdage sellele keedupihustit või tilgutage vett. Katke tainas rätikuga, kui see kerkib. Kuid lõpuks paisub tainas panni ülaosast kaugemale. Kui see juhtub, eemaldage rätik.

16
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C). Enamiku ahjude eelsoojendamiseks kulub umbes 15 minutit. Kui teie ahjul ei ole eelsoojendusfunktsiooni, seadke ahi temperatuurini 400 °F (204 °C) ja kontrollige seda ahju termomeetriga. Reguleerige temperatuuri, kuni termomeeter näitab ühtlaselt 400 °F (204 °C).

17
Pane leib ahju ja alanda kuumust 15 minuti pärast. Laske leival küpseda 15 minutit temperatuuril 400 °F (204 °C). Pärast seda langetage ahju temperatuur 177 °C-ni (350 °F).

18
Jätkake küpsetamist temperatuuril 350 °F (177 °C) umbes 35 minutit. Hoidke oma leival küpsemise ajal silma peal. Olenevalt ahjust võib tainas küpseda rohkem või lühema ajaga. 35 minuti pärast või kui see on kuldpruun, saab selle eemaldada.

19
Eemaldage leib, laske sellel jahtuda ja see on söömiseks valmis. Leib ja pannid on kuumad, seega kasutage nende ahjust eemaldamiseks ahjukinda või pottihoidjat. Küpsenud pätside eemaldamiseks kallutage leivavormid viltu. Lõika leib jahtunult viiludeks ja naudi.

20
Valmis.