Kuidas valmistada omatehtud brändit

Koduse brändi valmistamine on ideaalne viis end aastaringselt suve maitsete ja lõhnadega soojendada. Brändi saadakse veini destilleerimisel, mida saab kodus valmistada mis tahes tüüpi puuviljadest. Pärast puuvilja käärimist destilleeritakse vedelikku kaks korda, et saada tugev, selge, virsikute, ploomide, pirnide või õunte essentsiga piiritus. Lugege edasi, et õppida, kuidas seda maitsvat segu oma köögis valmistada.

1
Valige puuvili, mida soovite kasutada. Traditsiooniliselt oli kodus brändi valmistamine viis suve- ja sügisviljade maitsete ja lõhnade jäädvustamiseks ja säilitamiseks. Pirnid, õunad, viinamarjad, virsikud või ploomid koguti kokku, töödeldi veiniks, seejärel destilleeriti puuviljabrändiks. Kui soovite ise veini valmistada, peate oma puuviljad kokku korjama ja kääritamisprotsessi alustama vähemalt kuu aega enne selle destilleerimist brändi valmistamiseks. Kui eelistate destilleerimist kohe alustada, ostke paar liitrit puuviljaveini ja jätkake järgmise jaotisega. Oodake, kuni puuviljad, mida soovite kasutada, on hooajal, ja koristage saaki küpsusajal. Selle retsepti jaoks peate Vaja on umbes 3 liitrit puuvilju, millest saab piisavalt veini, et valmistada väike partii brändit. Korjake ja kääritage rohkem puuvilju, kui soovite rohkem brändit. Kaubanduslik brändi valmistatakse tavaliselt viinamarjamahlast või purustatud viinamarjakestast. Saadud destillaat on karmi maitsega, nii et see laagerdub tammevaatides, et serv ära võtta. Muist puuviljadest peale viinamarjade valmistatud brändi sobib rohkem kodus valmistamiseks, kuna see ei vaja tammevaadis laagerdamist.

2
Töötle puuviljad. Peske see põhjalikult, seejärel lõigake viiludeks. Puuvilju pole vaja koorida, kuid selle retsepti jaoks peaksite eemaldama kaevud.

3
Püreesta puuviljad kivipotis või klaaspurgis. Asetage puuviljad purki, seejärel kasutage kartulipudru või muu vahendiga selle pudruks. See aitab käärimisprotsessil kiiremini kulgeda. Kui kasutate marju, milles on vähem suhkrut kui muud tüüpi puuviljades, peate lisama suhkrut. Vooderda keedupõhi suhkruga, seejärel lisa kiht puuvilju. Lisage veel suhkrut ja jätkake kihistamist, kuni puuviljad ja suhkur on ära kasutatud. Kasutage piisavalt suurt kivipotti, et mahutada kõik puuviljad paar tolli varuks, kuna segu hakkab käärimisprotsessi ajal mullitama. Kui teil pole kivipotti, võite kasutada klaaskaussi või mõnda muud paksu ja rasket anumat. See peaks olema valmistatud klaasist või keraamikast, mitte puidust või metallist.

4
Lisa pärm ja vesi. Lahustage 6 tl kuivpärmi tassi soojas vees. Kasutage aktiivset kuivpärmi, mitte kiirpärmi, mida leiate igast toidupoest. Vala pärmisegu puuvilja- ja suhkrusegule. Lisage kuus tassi külma vett.

5
Aseta kruus alusele ja kata taldrikuga. Sees olev vedelik hakkab käärimisprotsessi ajal mullitama, nii et vajate kandiku ülevoolu püüdmiseks. Jätke segu nädalaks jahedasse kohta.

6
Segage segu kord nädalas nelja nädala jooksul. Avage pott ja segage seda puhta, pika varrega lusikaga, seejärel asetage kate peale. Iga nädalaga suureneb alkoholisisaldus.

7
Villige vein pudelisse. Nelja nädala möödudes valage vein klaaspudelitesse ja katke tihedalt kinni. Maitse süvendamiseks võite veini säilitada mitu kuud.

8
Hankige stopp. Kodus brändi valmistamiseks on teil vaja pliidiplaadil töötamiseks piisavalt väikest destillaati. Tõenäoliselt piisab teie vajadusteks 1–1–2-liitrisest (0,4–0,5–0,5 USA gall) alembilise vasest destillaatorist. Staadioni leidmiseks vaadake kohalikke köögitarvete poode, veebis ja kasutatud asjade kauplustes. Saate seda kasutada lisaks lõpututele brändipartiidele ka muude kangete alkohoolsete jookide valmistamiseks. Kui ostate uue või kasutatud destilleerimisseadme, puhastage see kindlasti enne kasutamist. Kui soovite katsetada väga väikese partii brändiga, saate konstrueerida destillaatori vasest teekeetja ja plasttoruga. Kui leiate, et teile meeldib brändit valmistada nii palju, et soovite teha suuremaid partiisid, võite minna üle 5 galloni (18,9 l) destillatsiooniseadmele. Kõik, mis on sellest suurem, on koduse brändi valmistamiseks liiga suur.

9
Valmistage oma muud tarvikud ette. Lisaks baasveinile ja destilleerimisprotsessi lõpuleviimiseks on teil vaja hulgaliselt puhtaid klaase, kulpi ja muid tarvikuid. Koguge kokku järgmised materjalid ja asetage need puhtasse tööruumi, mis on pliidist kergesti ligipääsetavas kohas: Hollandi ahi või mõni muu piisavalt suur pott, et see mahuks ära. See täidetakse veega ja seda kasutatakse omamoodi topeltboilerina, mis annab teile maksimaalse kontrolli destillaatori kuumutamise üle. Palju klaasanumaid. Kuna destilleerimisseade teeb oma tööd, on teil vaja väikseid puhtaid klaasanumaid, kuhu mahutada torust väljuv aine. Gradueeritud tass tuleb kasuks, kui soovite mõõta täpselt, kui palju teil on.Suletav suur klaaspurk, valmis brändi hoidmine. Rätik, mis võib tekkida võivate lekete ärapühkimiseks.

10
Asetage lülitusseade oma soojusallikale. Esmalt täitke Hollandi ahi mõne tolli veega. Pane stiimul sisse. Vajadusel lisage veel vett; see peaks kerkima umbes kolmveerand paigalhoidja külgedest ülespoole. Seadke Hollandi ahi gaasipõleti või mis tahes kasutatava soojusallika kohale. Kui kasutate suurt 5 gallonit (18,9 l), ei mahu see Hollandi ahju, nii et vajate selle vahelejätmiseks ja asetage destilleerimisseade otse oma soojusallika kohale.

11
Täitke destilleerimispaagist 3/4 oma veiniga. Olenemata sellest, mis suurust te kasutate, jätke ülemine 1/4 veel tühjaks. Kui vein kuumeneb, võib see mullitada ja kerkida, seega on oluline mitte täita destillatsioonipulga lõpuni.

12
Pane statiivi kokku. Asetage kaas destillaatorile, seejärel ühendage kaanelt tulev toru kondensaatori mähisega. Asetage kondensaatorisse külm vesi ja asetage tila alla klaas, et koguda sealt voolav alkohol. Erinevad liikumatute mudelid nõuavad veidi erinevat kokkupanekut, seega lugege hoolikalt staadiumiga kaasasolevaid juhiseid. Destilleerimisprotsessi tõrgeteta toimimise tagamiseks on oluline järgida destilleerimisseadmega kaasasolevaid juhiseid.

13
Kuumuta destilleerimispott. Brändit tehes ei taha kunagi lasta destilleerimise sisul liiga kuumaks minna; destilleerimisprotsess peaks olema aeglane ja ühtlane. Vein peaks hästi keema, kuid mitte keema. Alustage destillaatori kuumutamist tugeva leegiga ja hoidke seda tugevana, kuni tilast hakkab tilkuma alkohol. Kui alkohol hakkab liiga kiiresti tilkuma, peate kuumuse vähendama. Ärge laske alkoholil tilkuda kiiremini kui 1 tilk sekundis. Saate teada, et alkohol hakkab peagi voolama, kui puudutate vasktoru, kus see vette siseneb. Kui see muutub kuumaks, hakkab alkohol välja voolama. Mida aeglasemalt vedelik tilast voolab, seda kvaliteetsem on teie brändi.

14
Koguge eelvõtted. Esimest destillaati, mis pärineb destillaatist (umbes 7,5 ml 1,5 liitri (0,4 USA gall) veini kohta, nimetatakse preeshotsiks ja see sisaldab atsetooni ja metüülalkoholi toksilist kombinatsiooni. Mõõtke välja tekkivad esivõsud või hautage; kui kemikaalide tugev terav lõhn vaibub, on see voolav. Eeshaavad tuleks ära visata; seal pole midagi juua.

15
Koguge pead. Järgmine vedelik, mis väljub, on pead, mis on atsetooni, metüülalkoholi, metanooli ja etüülatsetaadi kombinatsioon. Kui plaanite varsti teha teise partii brändit, tasub võib-olla alles jätta päid, mida võidakse teist korda destilleerida, et säilitada “head” koostisosad ja eemaldada “halvad”. Hea on ka pead lihtsalt minema visata. Koguge pead väikestesse klaasidesse. Soovite päästa iga südametilga – hea kraami –, mis järgmisena välja tuleb. Destillaadi kogumine suurde klaasi suurendab tõenäosust, et kõik läheb segamini. Tundke destillaadi lõhna, kui see voolab. Pead lõhnavad paremini kui esilõhnad, kuid mitte peaaegu nii magusad ja puhtad kui südamed. Pead ja esilõhnad koos moodustavad esimesed 30 ml 1,5 liitri (0,4 USA gall) veini kohta.

16
Koguge südameid. Kui südamed hakkavad tulema, on destillaadi lõhnas vihjeid puuviljadele, mida kasutasite oma veini valmistamisel. Tunnete pirni-, virsiku-, ploomi- või õunaessentsi lõhna ilma atsetooni kareduseta. Destillaat peaks olema selge, mitte piimjas. Jätkake selle kogumist väikestesse klaasidesse, jälgides lõhna muutumist. Reguleerige temperatuuri vastavalt vajadusele. Kui destilleerimisprotsess läheneb lõpule, peate sama voolukiiruse saavutamiseks temperatuuri pidevalt tõstma. Pöörake seda pidevalt nii, et 1 tilk 1-3 sekundi kohta jätkaks voolamist. Ärge kuumutage destillaatorit üle ega laske sellel kuivaks keeda.

17
Jälgige sabasid. Viimane destillaat, mis väljub, on sabad, mis on vähem kontsentreeritud ja vähem maitsev. Märkate lõhna muutumist; puuviljasus kaob. See võib tunduda ka piimjas. See tuleks ära visata. Kui sabad tulevad, lülitage kuumus välja.Pärast destilleerimisprotsessi on oluline destilleerimisseade hoolikalt puhastada.

18
Valage südamed suurde klaaspurki. Iga 1,5 liitri destilleeritud veini kohta peaks teil olema 300 ml joogikõlblikku brändit. Hoidke brändit tiheda kaanega purgis.

19
Nuusuta ja maitse brändit. Kui tunnete valmis brändis tugevat atsetooni ja metüülalkoholi lõhna, võite purki hoida nii, et selle peal on riidekummitükk, et lasta sellel paar päeva hingata. Atsetoon ja metüülalkohol aurustuvad brändist välja ebameeldiv lõhn ja maitse.

20
Laagenda brändit. Kui te ei kiirusta oma brändit jooma, saate seda veidi pehmendada, oodates enne joomist paar kuud. Keerake kaas tihedalt peale ja hoidke mitu kuud jahedas. Brändi avamisel peaks sellel olema pehmem maitse kui esmakordsel destilleerimisel.

21
Kaaluge oma brändi uuesti destilleerimist. Kodus seda tavaliselt ei tehta, kuid saate brändit teist korda destilleerida, et alkoholisisaldust suurendada ja maitset täpsustada. Kuid kuna see muudab destillaadi väga tuleohtlikuks, ei ole soovitatav seda teha enne, kui teil on piisavalt kogemusi destillaati kasutamisega.