Kuidas valmistada kuskussi

Kuskuss on berberi roog, mis on valmistatud niisutatud manna nisust ja jahust ning mida kasutatakse tavaliselt sellistes riikides nagu Maroko, Alžeeria, Tuneesia ja Liibüa. Traditsiooniliselt serveeritakse seda liha- või köögiviljahautisega, kuid võite seda kasutada peaaegu iga roa kõrvale. Väikese harjutamisega saab kuskussi üllatavalt lihtsalt ise valmistada!

1
Valage vesi aurutisse ja laske keema tõusta. Vahetult enne kuskussi aurutamist lisa kaneelipulk ja loorberileht.

2
Pane manna kaussi ning lisa aeglaselt jahu, sool ja umbes kolmandik keeva veest.

3
Kui koostisained on põhjalikult segatud, aja segu läbi sõela. Lõhkuge kindlasti kõik suured mannapudru tükid, mis sõelast läbi ei pääse. Suured tükid ei küpse ühtlaselt.

4
Keeda manna segu aurutisel 15 minutit.

5
Eemaldage aurutatud manna. Asetage see teise kaussi ja purustage see kahvliga, et see oleks kohev.

6
Lisa õli ja ülejäänud vesi. Tahad, et kuskussil oleks märg tekstuur; vajadusel lisa veel vett, kuni saavutad vajaliku tekstuuri. Sega hästi ja lase 10 minutit puhata.

7
Keeda manna aurutisel veel 15 minutit. Tõsta kurn välja ja lase teist korda puhata. Seda kõike saab teha palju enne serveerimist. Kui olete teenindamiseks valmis, järgige järgmisi samme.

8
Aurutage kuskussi kolmandat korda, umbes 15 minutit. Peale kolmandat auru peaks kuskuss olema täielikult küpsenud ja valmis kohevaks.

9
Serveeri kuumalt meeldiva lisandina kana või mitmete Maroko ja Lähis-Ida roogade kõrvale. Kuskuss sobib suurepäraselt ka taimetoidu kõrvale ja sobib hästi baklažaaniga.

10
Valmis.

11
Kasutage seda lihtsat nippi kuskussi lihtsamaks ja kohevamaks valmistamiseks. Enamikul kuskussikarpidel on valmistamise juhised. Kuigi need juhised hõlmavad sageli aurutamist ja on täiesti vastuvõetavad, ei anna need alati parimaid tulemusi. Proovige seda ülilihtsat viisi kuskussi valmistamiseks.

12
Vooderda pajaroa põhi 3 tassi kuskussiga. Püüdke saada kuskuss võimalikult tasaseks nõude põhja peale. See tähendab, et teie roog peaks olema pigem suurem kui väiksem.

13
Kuumuta 4 1/2 tassi vett jooksvalt keemiseni.

14
Lisa keeduvette sool ja õli. Segage, kuni see on täielikult segunenud.

15
Kalla keev vesi ettevaatlikult pajavormi.

16
Kata pajanõu kilega ja oota 15 minutit.

17
15 minuti pärast avage kile ja ajage kuskuss kahvliga kohevaks.

18
Valmis.