Kuidas valmistada kurkumi teed

Looduslik vahend mitmesuguste haiguste ja haiguste vastu võitlemiseks on kurkumit läbi aegade austatud kui üht parimat vürtse. Puista kurkumit oma toidule või kasuta rahustava tee koostises; kurkumit saab võtta mitmel viisil. Nohu, gripi või lihtsalt hinge rahustamiseks valmistage tass kurkumiteed, mis paneb teid kohe ütlema: “ahhhh”.

1
Valige oma kurkum. Jahvatatud kurkum on laiemalt kättesaadav kui värske sort. Sellegipoolest võib värsket kurkumit sageli leida põllumajandustootjate turgudel, suuremates toidupoodides, tervisetoidupoodides ja Aasia turgudel. Värske kurkumi hakkimiseks koorige see väikese lusikaga ja seejärel riivige see mikroplaanil või väikseimatele aukudele. kasti riiv. Seda saab hakkida ka suure kööginoaga.

2
Valige oma valikulised koostisosad. Ingver on kurkumitee kõige tavalisem maitselisand. Kaneel on veel üks populaarne valik. Mõlemat, nagu ka kurkumit, peetakse põletikuvastasteks aineteks. Taimset teekotti valides otsige sidrunheina.

3
Valmistage ette valikulised koostisosad. Kuivatatud vürtside jahvatamine annab tugevama maitse. Valmistage värske ingver samamoodi nagu kurkum. Koorige see lusikaga. Seejärel riivi mikroplaanil või kastriiviga. Kaneelipulgad võib lisada tervelt. Või tugevama maitse saamiseks võite need jahvatada uhmris või puhtas kohviveskis.Musta pipart võib lisada tervelt või jahvatatud kujul. Lisahoogu ja ainevahetuse kiirendamiseks võib lisada Cayenne’i pipart.

4
Aja vesi väikeses kastrulis või veekeetjas keema.

5
Lisa kurkum otse keevasse vette. Lisage sel ajal kõik valikulised koostisosad, välja arvatud piim. Kui kasutate taimetee kotti, ärge seda veel lisage.

6
Alanda kuumust madalaks ja hauta 10 minutit. Hautamine toimub keemisest madalamal temperatuuril. Vaadake protsessi üle siit: Kuidas keeta

7
Tõsta kastrul tulelt. Tehke seda hoolikalt. Panni sisu tuleb väga kuum! Kasutage käte kaitsmiseks ahjukinda või kokkupandud köögirätikut. Kui kasutate, lisage taimetee kott ja laske kolm minutit tõmmata.

8
Kurna tee. Valage tee läbi kruusi või teekannu sisse seatud sõela. See aitab eemaldada kuivaine ja saada sileda tee. Olge tee kurnamisel ettevaatlik. Pidage meeles, et vedelik on kuum.

9
Lisa sidrunit ja/või mett. Saate seda teha kogu partii kohta või kui teete mitu portsjonit, laske üksikutel jootjatel ise lisada.

10
Lisa piim või muu piim. Piim aitab vähendada tee kibedust.

11
Serveeri.

12
Koguge oma varustus. Lisaks tavalistele teepruulimisseadmetele, nagu pott, veekeetja ja kruus, vajate järgmist riistvara: 4 teekotti. Tuntud ka kui teekotikesi, lahtiseid teefiltreid või lihtsalt teekotikesi, on need Internetis hõlpsasti saadaval.Väike kauss.Mõõtulikad.

13
Valmistage oma koostisained ette. Selle retsepti jaoks vajate järgmisi koostisosi:2,5 supilusikatäit jahvatatud kurkumit1,5 supilusikatäit jahvatatud kaneeli4 supilusikatäit lahtist sidrunheina teed20 piprateraPool supilusikatäit vastab 1,5 teelusikale

14
Sega koostisained. Pane kõik koostisosad väikesesse kaussi ja sega ühtlaseks.

15
Täida teekotid. Kasutage 1 supilusikatäis koostisosade segu teekoti kohta.

16
Keeda teed. Kasutage tavalist taimetee keetmismeetodit: Kuidas valmistada taimeteed? Kaaluge tee valmistamisel värske ingveri lisamist. Samuti võite lisada apelsiniviile ja mett.

17
Kingi tee. Need omatehtud teekotid on suurepärased kingitused, eriti kui neid kombineerida muu tee valmistamise varustusega.