Kuidas valmistada küpsetatud fudge’i

Küpsetatud fudge on ülim hübriidmagustoit. Sellel on kõik fudge’i rikkalikkus, krõbe, pruunika pind ja kleepuv poolküpsenud keskosa – mida mitte armastada? Küpsetatud fudge’i valmistamiseks ei pea te olema ekspert pagar. Vaid mõne lihtsa koostisosa ja ramekiinide abil saate selle hetkega valmis teha!

1
Kuumuta ahi ette. Seadke ahi temperatuurini 325 kraadi Fahrenheiti (165 kraadi Celsiuse järgi) ja laske taigna segamise ajal soojeneda. Kui olete taigna valmistamise lõpetanud, võite selle kohe ahju pista. Olenevalt ahjust võib eelsoojendamiseks kuluda 10 kuni 20 minutit.

2
Klopi lahti munad. Murra mõlemad munad segamisnõusse lahti. Hakka vispliga munad kokku kloppima. Jätkake seda, kuni need on helekollase värvusega. Kui teil ei ole visplit käepärast, võite selle sammu jaoks kasutada kahvlit.

3
Lisa suhkur, kakao, jahu, või ja vanill. Kui olete munad korralikult lahti klopinud, võite lisada muud koostisosad. Pärast igaühe lisamist segage segu, et kõik oleks hästi segunenud. Kui kõik on segule lisatud, segage seda mõni hetk õrnalt, et veenduda, et kõik on segunenud.

4
Vala tainas neljaks ramekiiniks. Sellest retseptist piisab nelja suure ramekiini täitmiseks, mis on küpsetusnõud. Neid leiate igast kodukaupade kauplusest või isegi Targetist või Wal-Martist. Sel viisil küpsetatud fudge’i küpsetamise juures on suurepärane see, et igaüks saab isikliku roa ja seda saab täiendada kõigega, mis neile meeldib!

5
Aseta ramekiinid veepannile. Kui olete taigna ramekiinidesse valanud, tõmmake välja suurem pann, kuhu kõik ramekiinid ära mahuvad. Asetage kõik ramekiinid pannile ja täitke see ettevaatlikult umbes pooleni veega. Vesi neelab ahju kuumuse, aidates teie fudge’il ühtlaselt ja aeglaselt küpsetada.

6
Küpseta oma fudge. Asetage pann ettevaatlikult ahju ja seadke taimer 40–50 minutiks. Küpsetamise ajal hoidke oma sepitsal siiski silma peal. Tahad selle välja tõmmata, kui pealt tundub krõbe. Ülejäänud fudge ei ole kõva, kuid jätkab istudes veidi tahkumist. Te ei soovi, et fudge oleks täielikult läbi küpsenud. Kui märkate, et vesi on aurustunud, valage keetmise lõpetades ettevaatlikult pannile veidi rohkem.

7
Kontrolli, et koor oleks krõbe. Kui küpsetatud fudge’i pealmine kiht on krõbe, on see küpsetatud. Ärge muretsege, kui seest on kleepuv – see on lõppude lõpuks selle magustoidu parim osa. Lase ramekiinidel enne serveerimist veidi jahtuda, et keegi näppu ära ei kõrvetaks. Neid on aga kõige parem serveerida soojalt, nii et ärge laske neil täielikult jahtuda!

8
Täitke küpsetatud fudge jäätise või vahukoorega. Parim osa ramekiinides küpsetatud fudge’i valmistamisel on see, et igaüks võib omale maitsega lisada – või võib täidiste vahele jätta. Erineva maitsega jäätised on suurepärane võimalus. Külm jäätis koos sooja fudge’iga on alati rahvahulgale meeldiv. Vahukoor on veel üks kindel võimalus.

9
Puista peale puuvilju, pähkleid või komme. Kui soovite lisada veidi ekstra maitset või krõmpsu, ärge kõhelge lisamast mõned lisandid. Küpsetatud fudge-roogadest saate hõlpsasti valmistada küpsetisi, hakitud puuviljad, peotäis pähkleid või mõni purustatud komm muudab selle magustoidu maitsvast positiivselt dekadentseks.

10
Valmis.