Kuidas valmistada kultiveeritud võid

Kas olete kunagi tahtnud ise võid teha? Paljud toidukriitikad väidavad, et kultiveeritud või maitseb paremini kui kasvatamata või poest ostetud või. Traditsiooniliselt valmistatakse kultuurvõid nii, et kogutakse nädalaid piima pealt koort/rasvakihti ja seejärel klopitakse. Paljudel meist pole nii palju piima ega nii palju aega. Kultuurvõid on võimalik kodust hõlpsalt valmistada umbes ühe päevaga. Vahusta järgmise söögikorra jaoks veidi kultiveeritud võid.

1
Hankige vajalikud toiduvalmistamisnõud. Kultuurvõi valmistamiseks saate kasutada palju erinevaid tööriistu. Olge kindlasti valmis:1 mõõtetops1 suur kaanega klaaspurk. 64 untsine Masoni purk töötab hästi.1 puhas köögiriie1 kummipael1 lusikas1 spaatel1 vispl või 1 köögikombainMitu suurt puhast kaussi (võite kasutada 1 kaussi, kuid peate seda sageli pesema.)1 kurn,1 marlilapp 1 vaharull paber

2
Töötage selleks ettenähtud, puhtas ruumis. Kuna või kasvatamine võtab veidi aega, peaksite leidma koha, kus saate oma materjalid välja jätta. Samuti soovite, et teil oleks hõlpsasti juurdepääs kraanikausile, eriti kui teil pole kasutada mitut puhast kaussi. Veenduge, et teie ruum oleks puhas. Kultiveerimisprotsess on delikaatne. Te ei taha, et tolm või mustus teie võisse muutuks.

3
Hoidke lähedal külmkapp. Protsessi mitmes punktis peate eemaldama koostisosad või hoidma võid ajutiselt külmkapis. Hoidke üks läheduses, et teil oleks lihtsam.

4
Kandke puhtaid riideid, mida te ei pahanda segamini ajada. Kultuurvõi valmistamine võib toimuda puhtalt, kuid on võimalik, et pritsite petipiima või jääte riietele võid.

5
Kombineerige oma koostisained. Kõige tavalisem kultiveeritud või retsept eeldab, et segate 4 tassi rasket koort 1/3 tassi kvaliteetse täispiimajogurti, peti või crème fraîche’iga. Parimate tulemuste saamiseks kasutage säilitusaineteta jogurtit. või igemed selles. Jogurt, petipiim ja crème fraîche on see, mis sisaldab eluskultuure. See võimaldab kultuuriprotsessil toimuda.

6
Segage oma koostisained hoolikalt. Kui olete kõik koostisosad purki pannud, sulgege kaas ja loksutage. Teise võimalusena võite koostisosade segamiseks kasutada lusikat.

7
Asendage kaas puhta rätikuga. Kultuuriprotsessi tõhusamaks toimimiseks vajab see õhku. Te ei soovi, et segusse satuks mustus ega tolm. Sellepärast peaksite kasutama nõudepesurätikut. Rätik laseb õhku sisse, hoides samas eemale soovimatud tolmuosakesed. Kinnitage kummipael rätiku ümber purgi avause kohale, et rätik kogemata maha ei libiseks.

8
Lase seista 18-24 tundi toatemperatuuril. Kultiveeritud koore kultiveerimiseks kulub mitu tundi. Piimatoode läbib käärimisprotsessi. See annab ainele terava maitse. See protsess taastab ka paljud piimatoodetes sageli leiduvad head bakterid, mis lähevad pastöriseerimise käigus kaduma. Samuti aitab see lagundada piimavalke nagu kaseiin, mida mõnel inimesel on raske seedida.

9
Maitske seda. Kreem peaks olema esialgsest konsistentsist 3-4 korda paksem. Parema tulemuse saavutamiseks asetage anumale originaalkaas tagasi ja asetage 1–2 tunniks külmkappi. Külmem temperatuur peatab kultiveerimisprotsessi, aitab maitset kinni hoida ja hõlbustab kloppimist.

10
Valage kultiveeritud koor segamisnõusse. Kui otsustate kasutada köögikombaini, on see hea. Kui teete seda, veenduge, et oleksite kausi ülaosa katnud. Kui köögikombain või elektrimikser hakkab oma võlu tööle, on võimalik, et kreem pritsib kausist välja. Vastasel juhul pange vispel valmis.

11
Alusta vahustamist. Elektrilise mikseriga võtab see aega vaid 5 minutit. Kui teete seda käsitsi, võib kreemi ilusaks ja paksuks saamiseks kuluda kuni 10 minutit. See peaks alguses välja nägema palju vahukoore moodi. Vispeldades muutub see tahkemaks ja kollasemaks..

12
Eemaldage vahukoorest vedelik või petipiim. Asetage suur kauss lauale. Asetage sellele kurn, mille sees on marlitükk. Nüüd valage segu marlile. Vedelik nõrgub läbi marli ja kurna ning jõuab kaussi. Nii nagu spagettide puhul, liigutage kurna edasi-tagasi. Võtke lusikas ja segage järelejäänud võid, surudes sellest üha rohkem vedelikku välja. Võtke võiga täidetud marlilapp ja pigistage, et rohkem vedelikku eemaldada. See peaks sel hetkel välja nägema nagu võine käsn.

13
Ülejäänud võid peske mitu korda jäävees. Asetage või puhtasse kaussi. Vala võile 1/3 tassi jäävett. Külm vesi sunnib võid kokku tõmbuma, eemaldades veelgi ülejäänud petipiima. Seejärel valage piimjas vedelik välja. Tehke seda mitu korda, kuni saate peaaegu täiusliku kuiva võitüki.

14
Soola oma võid. Paljudele meeldib soolavõi. Kui teete, lisage võile umbes 1/4 teelusikatäit meresoola ja segage seejärel hoolikalt. Sellest peaks piisama soolast. Kui rohkem, võid või loomuliku maitse üle. Maitse saamiseks võite selles etapis lisada ka mitmeid muid koostisosi. Kaaluge paar sidrunipritsi, tšillipulbrit või värsket basiilikut. Mõelge teistele maitsetele, mis teile meeldivad, ja kaaluge nende lisamist oma kultiveeritud võile. Pidage meeles, et natuke läheb kaugele. Te ei taha oma kultiveeritud või maitset ületada.

15
Vormige oma võid. Asetage see vahapaberile. Vormi spaatli ja vähese jahuga (või kleepuvuse vähendamiseks) sellest silinder. Tõesti, saate seda kujundada nii, nagu soovite. Poest ostetud või on tavaliselt sellise kujuga, sest sellega on kergem lõigata väikseid viile leiva võistamiseks või küpsetamiseks.

16
Mähi kultiveeritud või vahapaberisse või läbipaistvasse kilesse ja säilita külmkapis. Külm temperatuur külmikus aitab võid veelgi tahkuda. Külmkapis hoidmine aitab ka kauem värskena püsida.

17
Nautige. Kasutage seda garneeringuna või muude roogade täiustamiseks. Määri leibadele, lisa kartulipudrule, riisiroogadele, salatitele ja muudele toitudele, kus võiks kuluda veidi võid; kultiveeritud võid ei ole ette nähtud eraldi söömiseks.