Kuidas valmistada krutoone

Krutoonid on väikesed röstitud leivatükid, mida kasutatakse paljude erinevate toitude kaunistamiseks. Alates salatitest kuni suppideni – krutoonid sobivad suurepäraselt igale roale mõnusa krõmpsu lisamiseks. Kuigi krutoone saab poest osta, maitsevad omatehtud krutoonid palju paremini! Saate neid kiiresti ja lihtsalt oma ahju või pliidi abil valmistada.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (190 °C).

2
Lõika leib kuubikuteks või ristkülikuteks ja asetage need kõrvale. Selle jaoks on kõige sobivam leib, mis on veidi roiskunud ja paksu koorikuga, näiteks petank, ciabatta ja juuretis. Proovige teha oma tükid umbes ¾-tollise (1,91 sentimeetri) laiusega. Soovi korral saate kooriku eemaldada, kuid paljud inimesed jätavad selle tekstuuri ja varieeruvuse huvides peale. Siin on mõned viisid krutoonide lõikamiseks: Kui soovite tavalisi krutoone, lõigake leib kõigepealt viiludeks, seejärel kuubikuteks. Kui soovite midagi maalähedast, rebige leib lihtsalt väikesteks tükkideks. Kui soovite prantsuse krutoone, lõigake baguette ¼ kuni ½ tolli (0,64–1,27 sentimeetri) paksusteks viiludeks.

3
Valage oliiviõli või sulavõi suurde segamisnõusse ja segage seejärel soovitud maitseainetega. Kui soovite midagi lihtsat, sobib teelusikatäis või kaks soola. Kui soovite midagi maitsvamat, proovige lisada värskeid või kuivatatud ürte. Kui soovite teha parmesani juustu või värskeid ürdikrutoone, siis hoidke juustu/ürtide valmistamisest praegu; lisate need hiljem.

4
Pange leivatükid kaussi ja seejärel segage. Jätkake viskamist, kuni leivatükid on ühtlaselt kaetud. Kui teete prantsuse krutoone, kasutage kondiitripintslit, et mõlemad pooled õliseguga kergelt üle katta.

5
Laota krutoonid ühtlase kihina küpsetusplaadile. Veenduge, et krutoonid ei puutuks kokku, vastasel juhul võivad need märjaks muutuda. Kui te ei mahuta kõiki krutoone ühele küpsetusplaadile, jagage need kahe küpsetusplaadi vahel. Kui teil on väike ahi, peate krutoone küpsetama erinevatel tasanditel ja seejärel 5 minuti pärast küpsetusplaate pöörama, et need küpseksid ühtlaselt.

6
Küpseta krutoone umbes 10 minutit, viska need 5 minuti pärast. Olenevalt sellest, kui vananenud sai ja tükkide suurusest, võivad krutoonid valmida 10 minuti pärast. Kui see pole nii, siis viska need uuesti läbi ja küpseta veel umbes 5 minutit. Mõnel krutoonil võib kuluda kuni 20 minutit, eriti kui teile meeldivad eriti krõmpsuvad krutoonid. Kui valmistate krutoone, kasutage krutoonide ümberpööramiseks spaatlit või tange. Kui soovite valmistada parmesani juustu/värskete ürtidega krutoone , lisage juust/ürdid pärast esimest 5 minutit küpsetamist, vahetult pärast krutoonide viskamist.

7
Laske krutoonidel jahtuda ja seejärel kasutage neid oma retseptis. Kui teil on krutoone üle jäänud, hoidke neid õhukindlas anumas.

8
Lõika leib ¾-tollisteks (1,91-sentimeetristeks) kuubikuteks. Parim leib, mida selleks kasutada, on veidi vananenud ja paksu koorikuga leib, nagu näiteks petang, ciabatta ja juuretis.[[[Pilt: Valmistage krutoonid, 8. samm, versioon 3.jpg|keskel]]

9
Sulata või pannil keskmisel kuni kõrgel kuumusel. Proovige võimalusel kasutada soolavõid. Kui teil pole käepärast soolavõid, on see okei, kasutage lihtsalt soolamata võid ja plaanige hiljem lisada näpuotsaga soola.

10
Lisage leivatükid pannile, seejärel segage neid, et need oleksid sulatatud võiga ühtlaselt kaetud. Tahad, et leivatükid oleksid ühes kihis. Kui teil on väike pann, võib olla parem teha seda mitme partiina, vastasel juhul võivad krutoonid märjaks jääda.

11
Soovi korral puista leivale veidi kuivatatud ürte. Kui kasutate soolata võid, võite sel ajal lisada näpuotsaga soola.

12
Lase leival küpseda, kuni see muutub pruuniks. Vältige selle aja jooksul leiva segamist. Pruuniks muutumiseks on vaja ainult alumist külge. Kui see muutub pruuniks (või hele-kuldseks, kui soovite), olete järgmiseks sammuks valmis.

13
Segage leiba ja küpseta seda sageli segades veel 10 minutit. Kui leivatükid hakkavad pruuniks muutuma, keerake need ümber metallist spaatliga. Küpseta leivatükke veel umbes 10 minutit või kuni need on teie maitse järgi pruunistunud.

14
Eemaldage krutoonid pannilt. Kui need on teie maitse järgi liiga õlised, võite lasta neil mõnel kokkuvolditud paberrätikul nõrguda.

15
Kasutage oma retseptis olevaid krutoone või säilitage neid. Sellest retseptist saab umbes 3 tassi (90 grammi) krutoone, nii et tõenäoliselt jääb neid palju üle. Ülejäänud krutoone võite hoida õhukindlas anumas, kui need on enne maha jahtunud.