Kuidas valmistada kressi

Vesikress on õrn roheline, mis maitseb nagu värske pipar – põhimõtteliselt on taimes suvi. Lisaks leiate parimat kressi teie kohalikult talupidaja turult, mis tähendab, et kui ostate kressi, toetate väikeseid talusid ja ettevõtteid. Kuigi kress võib olla õrn ja külmkapis kaua vastu ei pea, on kressi valmistamine lihtne ja see on rohkem kui vaeva väärt. Võtke aega kressi lõikamiseks, pesemiseks ja värskendamiseks ning saate seda teha. kasutage seda lehtrohelist hämmastavas valikus retseptides.

1
Hankige võimalikult värsket kressi. Vesikress on täis toitaineid, alates A-vitamiinist kuni K-vitamiinini, mis teeb sellest suurepärase suvise supertoidu. Need toitained hakkavad aga pärast kressi korjamist kiiresti lagunema. Hankige kress põllumeeste turult või hästi varustatud supermarketist, et saada kõik selle rohelise pakutavad tervisega seotud eelised ja maitse. Värske kress on oluline, kuid ärge laske end kiusata metsikut kressi korjama. See võib sisaldada saasteaineid või isegi maksakressi. Kui te ei saa kressi kohe pärast selle saamist süüa, võite seda paar päeva värskena hoida. Mähi see õrnalt niiskesse paberrätikusse, sulge rull kilekotti ja pane külmkappi.

2
Kärbi kress. Kui olete valmis oma kressi sööma, sobivad ainult parimad lehed. Uurige varsi ja kasutage surnud või kahjustatud lehtede ja varte eemaldamiseks köögikääre. Need on kollased, pruunid või kokkutõmbunud välimusega. Katkesta või lõika ära ka varte kõvad alumised osad.

3
Pese kress. Hoidke värskeid lehti ja varsi mõni sekund külma jooksva vee all. See samm on mustuse ja võimaliku saastumise maha loputamiseks. Vee külmana hoidmine on oluline, et vältida kressi enneaegset närbumist. Roheliste pesemiseks pole vaja seepi kasutada – tegelikult võib see jätta neile ebameeldivaid jääke.

4
Leota kressi külmas vees. See samm on valikuline, kuid kui olete kressi paar päeva söönud ja see tundub veidi nihkes, saate seda parandada. Täida kauss külma vee ja paari jääkuubikuga ning aseta lehed sinna 10-15 minutiks. Eemaldage lehed ja kuivatage need.

5
Patsuta lehti kuivaks. Kuivatage kressilehed õrnalt paberrätikute või puhaste käterätikutega patsutades. Ärge avaldage liiga palju survet. Parem on kergelt kastene kress kui kurb, purustatud kress.

6
Kasutage seda salatis. Lihtsaim viis kressi suviste omaduste tähistamiseks on selle ümber salat. Kasutage kergeid kastmeid ja lisandeid, et vältida selle õrna tekstuuri ja pipra maitse ülekoormatust. Tähistage kevadisi maitseid kressi ja hakitud apteegitilli salatiga. Kasutage kartulisalati täiustamiseks suurt kogust hakitud kressi. Enne kressi lisamist jahuta kartulid kindlasti täielikult maha, et lehed ei närbuks.

7
Pange see võileiva sisse. Kressivõileivad on kuulus maitsev toit, kuid siin võib mõelda ka väljaspool kasti – võileivale võib panna kõike, mida ette kujutate. Pidage kinni klassikast või katsetage, kasutades traditsioonilisemate roheliste, nagu salat või spinat, asemel vesikressi. Laske kressil klassikalise teevõileiva sisse tuua. Määri kaks tükki saia paksult oma lemmikvõiga ja kuhja peale kressi. Proovi ka kressi singi ja cheddari võileiva sisse! See võib lisada vanale lemmikule huvitava mõõtme.

8
Kaunista pitsa. Kui teete suvist pitsat, võib kress muuta veelgi värskema maitsega. See sobib hästi kreemjate juustudega, nagu kitsejuust või mozzarella. Tõsta lehed peale küpsetamise viimasel paaril minutil või isegi pärast küpsetamist, et vältida nende üleküpsemist.

9
Närtsi rohelised. Kui soovite küpsetatud köögivilja, võite kressi väga kiiresti närbutada. Prae seda väheses heas õlis vaid minut või kaks. Ärge hautage kauem kui see, vastasel juhul küpsetate vitamiinid välja. Maitse saamiseks lisage soola, küüslauku või pipart.

10
Pange see supi sisse. Kui valmistad puljongipõhist suppi, võid küpsetusaja lõpus lisada paar peotäie kressi. Ärge laske supil pärast seda liiga kaua tulel seista, muidu läheb see mõruks. Kui soovite midagi kreemisemat ja segasemat, mis tõstab kressi maitse esile ja keskele, proovige klassikalist prantsuse velouutsuppi.