Kuidas valmistada kõvasid karamellkompvekke

Karamellkommid on tõsiste magusasõprade lemmik kiire maiuspala. Gurmeekaramellid võivad aga sageli olla kallid. Saate õppida valmistama maitsvaid omatehtud komme nii enda rõõmuks kui ka kingituseks.

1
Kasutage paksu põhjaga kastrulit. Karamelli keetmiseks hankige kvaliteetne neljaliitrine kastrul. Raske põhi on eriti oluline, kuna see võimaldab temperatuuri ühtlasemalt jaotada. Õhukestel kastrulitel on tavaliselt isoleeritud kuumusalad, mis võivad karamelli kergesti põletada.

2
Katsetage karamelli kommipõhise termomeetriga. Kommide termomeetrid on karamelli keetmisel üliolulised, sest suhkur võib kergesti kõrbeda ja karamelli rikkuda. Need termomeetrid on loodud spetsiaalselt õlide ja suhkrute testimiseks, et saaksite oma komme ideaalsel temperatuuril küpsetada. Teie kohalikul Targetil, Walmartil või muul suurel supermarketil peaksid need olema laos.

3
Sega korraliku spaatliga läbi. Kummist spaatel sobib ideaalselt segu segamiseks, kuna plastlabidad võivad kõrgel temperatuuril põleda ja sulada. Roostevabast terasest spaatlid võivad samuti olla kasulikud, kuid need võivad teie kastrulit kergesti kriimustada.

4
Hoidke valmis metallist küpsetuspann suurusega 9 x 13 tolli. See pann on vajalik viimases etapis, kui kannate segu kastrulist üle. Hankige kindlasti kvaliteetne puhas küpsetuspann, et rooste või pealejäänud toit ei satuks teie kommidesse.

5
Segu testimiseks koguge lusikas, kauss ja jäävett. Need varud on keemise ajal vajalikud, et saaksite hinnata karamelli konsistentsi. Hoidke need kindlasti valmis, et te ei raiskaks väärtuslikku aega materjalide kogumisele, kuni karamell võib põleda.

6
Lülitage pliidi põleti keskmisele kuumusele. Pärast neljaliitrise paksupõhjalise panni kuumenemist valage pannile kaks tassi suhkrut, poolteist pulka võid, üks purk magustatud kondenspiima, üks tass heledat maisisiirupit ja pool tassi vett. Kuumutage segu kuni keemiseni.

7
Jätka segamist! Jätke segamiste vahele ainult 5-10-sekundiline intervall. Suhkur hakkab sulama ja muudab karamelli värvi. Pange kommide termomeeter segusse ja oodake, kuni see jõuab 240 kraadi Fahrenheiti järgi. Ideaalne temperatuur on 245 kraadi, kuid segu testimist tuleks alustada 240 kraadi juurest.

8
Kontrollige segu konsistentsi. Segu moodustumise jälgimiseks on ülioluline tunda karamelli tugevust. Karamell peaks olema tahke ja vastupidav, säilitades samal ajal pehme tekstuuri. Kui on kivikõva, siis on siirup üle keedetud. Haara oma lusikas, keskmise suurusega kauss, mis on täidetud jääkülma veega, ja pane see segu sisaldava panni kõrvale valmis. Kui see on 240 kraadini, koguge väike proov segust lusikasse ja seejärel kastke lusikas kaussi. vett. Laske segul mõni sekund jahtuda ja seejärel võtke lusikas veest välja. Tundke jahtunud karamelli ja vajutage seda konsistentsi hindamiseks kergelt alla.

9
Eemaldage kuumusest. Kui segu on saavutanud õige konsistentsi, on aeg kuumus välja lülitada. Järgmisena lisage üks teelusikatäis soola ja segage, et see kogu segus ühtlaselt jaotuks. Jätke segu umbes kaheks tunniks seisma, kuni see saavutab toatemperatuuri, mis on umbes 72 kraadi.

10
Tõsta segu lusikaga ahjuvormi. Pange küpsetusplaat alla ja kraapige kogu karamell panni põhja, hoides seda ainult potihoidjaga. Kraabi kõik küpsetuspannile, jälgides, et see oleks ühtlaselt laiali.

11
Lõika oma karamell tükkideks. Võtke terav nuga ja lõigake karamell ühtlasteks ribadeks. Seejärel lõigake ribad sama noa või pitsalõikuri abil väikesteks ruutudeks või mis tahes soovitud kujuga.

12
Olge loominguline, pakkides oma kommid. Karamellitükke võiks hakata sööma kohe pannilt, aga kui kingid, siis tasub üksikud kommid pakkida. Tsellofaan või vahapaber sobivad hästi ümbristeks. Mõõtke väike osa ümbrispaberist ja andke sellele piisavalt ruumi, et katta kommid mõne lisapaberiga, et need korralikult kinni siduda. Proovige omatehtud suupistete jaoks panna mõnda kaussi oma maja ümber!

13
Valmis.