Kuidas valmistada Itaalia jääd

Jäätis on tüüpiline suvine magustoit. Kuid kui temperatuur tõuseb, ei pruugi te soovida midagi kreemjat või rasket. Itaalia jäätised on värskendavad puuviljapõhised magustoidud, mida on lihtne kohandada ja mida on lihtne valmistada. Erinevalt jäätisest ei pea te keedukreemipõhja enne külmutamist pliidil keetma. Itaalia jäätised segunevad kiiresti ja ei vaja erivarustust.

1
Tükelda puuvili. Peske puuviljad ja lõigake suurteks tükkideks. Eemaldage kõik koored, süvendid või varred. Võite teha ühe puuviljamaitse või kombineerida mitut puuvilja, et saada Itaalia segapuuviljajää. Kõige maitsvama Itaalia jää jaoks valige värskeim ja küpsem puuvili.

2
Segage oma koostisained. Asetage hakitud puuvili, suhkur või mesi, sidrunimahl ja 2 tassi jääd blenderisse või köögikombaini. Katke masin ja segage koostisosi, kuni need on täiesti ühtlased. Lisage ülejäänud tass jääd ja segage see täielikult segusse. Kui teile ei meeldi seemned, kaaluge segu kurnamist läbi võrgusõela.

3
Proovige teha siirupipõhi. Kui te ei soovi Itaalia jää alusena kasutada puuviljapüreed, tehke siirup, mida saate külmutada. Segage kastrulis 3 tassi vett 1 1/2 tassi suhkruga. Kuumuta segu kuni suhkur lahustub. Seejärel segage 1/2 tassi laimi- või sidrunimahla. Hoidke segu külmkapis, kuni see on jahtunud. Siirupi kiireks jahutamiseks enne selle külmutamist täitke suur kauss jääga. Asetage kuuma siirupiga kauss suurema kausi jää peale. Jätke see 15 minutiks, kuni see on jahedam.

4
Kaaluge teistsuguse maitse valmistamist. Itaalia jää valmistamiseks ei pea alati kasutama puuviljapüreepõhja. Võite proovida teha puuviljamahla sidrunijääd, et saada midagi veelgi kergemat. Või sulatage šokolaad ja laske sellel jahtuda enne jääga segamist, et saada šokolaadist Itaalia jääd. Populaarsete Itaalia jäämaitsete hulka kuuluvad: Virsik LaimApelsin LemonKookos ananassVaarikas

5
Vala segu madalale pannile. Täida pikk madal pann Itaalia jääpüreega. Pika madala panni (nagu 9×13 ahjuvormi) kasutamine aitab segul kiiremini külmuda. See hõlbustab ka kraapimist või masinas segamist. Katke pann kilega, et Itaalia jää ei imaks teie sügavkülmast lõhnu. Kui soovite, et segu külmuks veelgi kiiremini, asetage madal pann sügavkülma, enne kui hakkate Itaalia jääpüreed valmistama. Nii läheb pann juba külmaks.

6
Pane segu sügavkülma ja kraabi. Traditsiooniliselt tuleks Itaalia jää 30 minutiks sügavkülmutada enne segu kahvliga läbi kraapimist. Segu tuleb lörtsine. Pane uuesti 2 tunniks sügavkülma, kuni segu on tahke. See on kristalliseerunud Itaalia jää, mida saate serveerida. Kui kasutasite püree asemel siirupipõhist, peate segu enne esmast kraapimist kauem sügavkülma. Külmutage see 1 1/2 tundi, kraabige segu kahvliga ja seejärel külmutage see enne serveerimist veel 1 1/2 tundi.

7
Blenderda segu ühtlasema Itaalia jää saamiseks. Kui te ei soovi kristalliseerunud Itaalia jääd, võite kasutada saumikserit koos vispli lisadega. Selleks külmutage segu pikal madalal pannil (nagu 9×13 ahjuvormi). Kui segu on külmunud, eemaldage see ja pange blenderisse. Katke blender kaanega ja pulseerige blenderit, kuni segu on raseeritud. Nii saad kergema Itaalia jää. Kui sul ei ole blenderit, tõsta külmutatud segu suurde kaussi. Segu segamiseks kasutage saumikserit koos vispli lisadega, kuni see on nii ühtlane, kui soovite.

8
Kaaluge jäätisemasina kasutamist. Kui te ei soovi Itaalia jääd vaadata ja seda perioodiliselt kraapida, võite selle külmutada ka jäätise- või želatomasinas. See külmutusmeetod on käed eemal ja teeb palju sujuvama Itaalia jää. Valage külm püreestatud segu oma masinasse ja järgige tootja juhiseid. Itaalia jää jäätisemasinas külmutamisel peaksite siiski olema lähedal. Enamik jäätisevalmistajaid peaks töötama ainult umbes 20–30 minutit. Kui kasutate masinat liiga kaua, hakkab külmunud segu sulama.

9
Serveeri Itaalia jääd. Lõika Itaalia jää torbikutesse või väikestesse kaussidesse. Kui soovite juua Itaalia jääd sulamise ajal, võiksite seda serveerida kõrges klaasis koos kõrrega. Võite lisada ka valikulise lisandi, et näidata, mis maitse see on. Saate kaunistada: viilutatud maasika sidruni või laimi viiluga õhuke viil arbuusi mangoviil