Kuidas valmistada head tassi teed

Hea tee ei ole lihtsalt midagi kuuma joomist. See on jook, mis on läbi imbunud romantikast ja rituaalidest ning ajalugu, mis on täis kõike alates vaiksest tseremoniaalsest traditsioonist kuni koloniaalimperialismi ja Bostoni sadama hiiglaslikuks teekanniks muutmiseni (joomiseks kõlbmatu).

1
Alusta veest. Ükskõik, kas kasutate kotte või lahtist teed, on vesi tähtsuselt teine ​​koostisosa. Vees esinevad kõrvalmaitsed, nagu kloor, raud või väävel, muudavad tee lõhna ja joomise kahjulikuks. Täitke tühi veekeetja 1 tassi (250 ml) värske külma veega. Kraanivesi on enamikul eesmärkidel vastuvõetav, kuid tõeliselt suurepärane teetass algab filtreeritud veest või allikaveest. Ärge kunagi kasutage destilleeritud või eelnevalt keedetud vett. Mida rohkem hapnikku teie vees on, seda parem on tee maitse.

2
Ühendage veekeetja vooluvõrku ja lülitage see sisse. Kui teil pole veekeetjat, võite kasutada pliidipealseid teekannu, kui see võimaldab teil vett kuumaks ajada, see on hea.

3
Lase vesi keema. Oodake, kuni veekeetja lülitub automaatselt välja või teekann vilistab. Valikuline: oodake, kuni vesi jahtub. Mõned teed on leotatud keeva veega, teised aga veidi jahedamas vees. Katsetage oma teed, et leida, mis kõige paremini töötab.

4
Loputage tass keeva veega välja.

5
Asetage teekott või lahtine tee tassi. Lahtise tee kasutamisel lusikaga 1 tl tassi kohta. Võite kasutada ka teepalli või infusiooni, kuid sama kogus teed. Kui soovite piima, lisage tassi. Mõned arvavad, et piima lisamine enne kuuma vett on parim, teised tunnevad, et tee tõmbub kõige paremini kuumas vees ja ei lisa piima enne, kui tee on leotatud.

6
Lisa vesi. Valage veekeetjast vett tassi kuni 4/5 täituvuseni. Jätke ruumi piimale, kui soovite seda lisada.

7
Lase tõmmata. Oodake kolm kuni viis minutit, et tee tõuseks järsult või vähem, olenevalt valmistatavast teetüübist ja soovitatavast keetmisajast. Rohelise tee puhul umbes üks minut. Musta tee puhul kolm kuni kuus minutit. Oolongi tee puhul kuus kuni kaheksa minutit. taimeteede jaoks kuni 12 minutini. Märkus: kui teile meeldib kangem tee, ärge hautage kauem, lisage selle asemel rohkem teed.

8
Kasutage teekoti eemaldamiseks teelusikatäit. Visake see ära või taaskasutage vastavalt soovile. Kui soovite magusainet, asetage tassi lusikas suhkrut või mett ja segage hoolikalt.

9
Joo tassi sisu rahulikus tempos ja naudi headust, milleks on tee. Võib-olla soovite oma tee kõrvale taldrikule lisada küpsiseid või koogitüki.

10
Valmis.