Kuidas valida õigeid Vibrami viis sõrme

Vibram Five Fingers (VFF) jalanõud sobivad ideaalselt neile, kes on huvitatud minimalistlikust või paljajalu stiilis jooksmisest. Paljud inimesed usuvad, et see loomulikum jooksustiil parandab teie kehahoiakut ja tugevdab teie jalgade olulisi lihaseid. Saadaval on mitu erinevat VFF-i jalatsimudelit, mille vahel valida vastavalt teie aktiivsustasemele ja jalanõude eelistustele.

1
Asetage joonlaud põrandale vastu seina. Valige sein, mis on sile ja tasane. Järgmisena asetage seinaga risti jäik puidust, metallist või plastist joonlaud. Joonlaud peaks moodustama seinaga üheksakümnekraadise nurga. Veenduge, et joonlaua madalaim numbriline osa oleks seinale kõige lähemal. Joonlaua ots peab olema seina pinnaga täiesti samal tasapinnal. Vastasel juhul on teie mõõtmised valed.

2
Mõõtke oma jalgu. Asetage jalg joonlauale. Teie kand peaks puudutama seina, kuid mitte seda vastu suruma. Järgmisena mõõtke oma jalg kannast kuni pikima varbani. Salvestage see number ja mõõtke oma teist jalga. Kasutage oma kinga suuruse määramiseks suuremat mõõtu. Mõõtke oma jalgu päeva lõpus või pärast pikka jooksu. Teie jalad on kõige suuremad.

3
Arvutage oma kinga suurus. Kingasuuruse kalkulaatori leidmiseks vaadake Vibram Five Fingersi veebisaiti. See tabel näitab mitut jalamõõtu (tollides) ja neile vastavaid USA ja EL-i kingade suurusi. Need mõõdud kuvatakse nii meeste kui ka naiste suuruses. Näiteks kui ostate meeste kingad ja teie jalg on 12 tolli pikk, ostate 13-14 USA meeste kinga (48 EL).

4
Proovige erinevaid suurusi. Varbad ja kand peaksid mugavalt oma vastavatesse osadesse mahtuma. Teie pikim varvas peaks vaevu oma varbavarruka otsa harjama. Pole hullu, kui väiksemate varvaste ots jalatsit üldse ei puuduta. Siiski peaks teil olema rohkem kui piisavalt ruumi varvaste venitamiseks. Peaksite saama oma varbaid üles tõsta ilma lisapiiranguteta. Kui ei, proovige suuremat kinga. Tundke, et jalatallad puutuvad kokku põrandaga, nagu oleksite kõndinud ilma kingadeta. Kui jalg libiseb, proovige väiksemat.

5
Valige meeste või naiste kingad. Meeste kingad on jalalaba juurest veidi laiemad ja varvastest pikemad kui naiste kingad. Olenemata teie soost, kui teil on laiad jalad, võiksite kaaluda meeste kingade hankimist. Kui teil on väga kitsad jalad, kaaluge naiste kingade ostmist. Kahtluse korral proovige mõlemat mudelit. Paljud laia jalaga inimesed leiavad, et mõlemad mudelid on mugavad.

6
Ostke kergeks treeninguks kingad. Kui kavatsete kanda kingi jõusaalis või kodus, saate osta minimalistlikke mudeleid. Otsige õhukese talla ja hingavast materjalist kingi. Jaemüüjad sorteerivad jalatsimudeleid tegevuse järgi, seega otsige mudeleid, mis kuuluvad kategooriatesse “Jooksmine” ja “Juhuslik”. Mudelid Bikila ja KSO on populaarsed igapäevaseks kasutamiseks ja kergeks sisetreeninguks. Juhuslikuks siseruumides kasutamiseks valige Klassikalised ja VI-S mudelid.

7
Ostke jalatsid raskeks välistingimustes kasutamiseks. Kui kavatsete õues joostes, veespordiga tegeledes või ronides kingi kanda, valige üks vastupidavatest mudelitest. Otsige paksu talla ja jala ülaosa kaitsekattega kingi. Mudelite kategooriate vaatamisel valige jalatsid, mis on loetletud kui “Treening ja fitness”, “Vespordispordijalatsid” ja “Outdoor” jalatsid. Spyridoni, KSO ja V-RUN mudelid on populaarsed valikud rasketeks kasutamiseks. Signa jalanõud on kõige populaarsem veespordimudel.

8
Valige takjapaela või paeltega mudel. Velcro kinnitusi on lihtne peale panna ja need peavad tavaliselt elemente paremini vastu kui paelad. Paeltega kingad mahutavad aga suuremat valikut jalakujusid. Paelu pingutades saavad kõrgete võlvide või lamedate jalgadega inimesed neid jalanõusid mugavamalt kanda. Kui teil on kõrged võlvid, lamedad jalad või mõni muu jalaprobleem, näiteks Mortoni jalg, pidage enne nende jalanõude kandmist nõu arstiga. Vastasel juhul võite jalgu vigastada.

9
Külastage kohalikku jaemüüjat. Otsige jaemüüjaid, kes on loetletud volitatud Vibram Five Fingersi jaemüüjatena. Need kauplused müüvad teile autentset toodet, mitte õhukesi imitatsioone või kasutatud kingi. Leidke volitatud jaemüüjad, külastades Vibram Five Fingersi veebisaiti ja klõpsates valikul „Poeotsija”. Võimaluse korral ostke kingad isiklikult. Enne paari ostmist saate proovida erinevaid suurusi ja mudeleid.

10
Ostke kingad Vibrami veebisaidilt. Neid kingi saate osta otse tootjalt, tellides need Internetist. Mõned inimesed eelistavad seda teha, kuna hind on üldiselt madalam. Kui aga ostate kingapaari ja need ei sobi, peate need tagasi saatma tootjale. Võimaluse korral külastage kohalikku jaemüüjat ja proovige jalga paar kingapaari, et näha, milline suurus sobib. . Kasutage seda teavet kingade veebist tellimisel.

11
Ostke volitatud veebimüüjalt. Mõned inimesed eelistavad osta oma kingi muudest veebiallikatest, et kasutada kuponge ja kinkekaarte. Kuid pidage meeles, et mõned veebipoed müüvad autentsete kingade asemel odavaid võltsinguid või varastatud tooteid. Otsige müüja kehtivuse määramiseks tootekirjeldusest või veebisaidi pealkirjast sõnu “ametlik turustaja”. Paljude veebipoodide allahindlusi ja kuponge leiate lihtsa Interneti-otsingu abil.