Kuidas valida õhupuhastit

Puhas õhk on igaühe õigus. Kuid atmosfäär teie kodus või kontoris võib olla vähem kui põline. Õhupuhastaja võib aidata, kuid valikuvõimaluste rohkuse tõttu võib teie vajadustele sobivaima valimine olla hirmutav ülesanne!

1
Puhastage oma eluruum sügavuti. Kui teie elamispinda varitseb tolm, siis tundub, et teie vajadus õhupuhastaja järele tundub tegelikust kohutavam. Puhastage regulaarselt tolmuimejaga, kaasa arvatud mööbel, ja kontrollige, kas kütteventilaatorites pole kiude ega tolmu. Kui tunnete endiselt, et hingaksite puhtama õhuga kergemini, võite hakata uurima õhupuhastit.

2
Tehke kindlaks, miks teil on vaja õhupuhastit. On palju asju, mis võivad õhus levides teie kopse hävitada: suits, hallitus, lemmikloomade kõõm, tolm ja õietolm, kui nimetada vaid mõnda. Kui puutute puhtas kodus või tööruumis kokku allergeenidega ja eriti kui teil on astma või muud hingamisteede probleemid, võib õhupuhasti aidata teie elu meeldivamaks muuta. Õhupuhastaja ei asenda kindlasti inhalaatorit ega muud ravimid, kuid need võivad aidata parandada teie elukvaliteeti.

3
Valige, millist tüüpi õhupuhasti teie vajadustele kõige paremini sobib. Parimad õhupuhastid sõltuvad ühest kahest tehnoloogiast: kõrge efektiivsusega tahkete osakeste tõkestamine (HEPA) või süsiniku filtreerimine. Valige selle põhjal, millised tahked osakesed tuleb õhust välja filtreerida. Mõlemad tehnoloogiad on saadaval erineva suuruse ja hinnaklassiga.

4
Otsige HEPA-filtrit, kui soovite üldiselt puhtamat õhku. HEPA kasutab täiustatud filtrit, et eemaldada õhust 99,97% osakestest, mille suurus on 0,2 mikronit või suurem. Need on eriti tõhusad tolmu, õietolmu, hallituse ja kõõma vastu, kuigi need ei pruugi olla nii tõhusad viiruste ja mikroobide vastu. Filter on valmistatud kihilisest plisseeritud marlist. See tähendab, et see filtreerib väga hästi õhust igasuguseid saasteaineid, isegi väikseid. Kui valite HEPA puhasti, siis kindlasti nimetatakse seda “tõeliseks HEPAks” või “absoluutseks HEPAks”, mitte “HEPA-laadseks” või “HEPA-tüüpi.” Kumbki neist kahest viimasest märgisest ei ole valitsuse reguleeritud, nii et te lihtsalt ei tea, kas see töötab sama hästi kui tõeline HEPA-filter. Mõnes HEPA mudelis tuleb filter ise vahetada kord aastas. Asendusfiltrid võivad olla kallid – isegi puhasti enda maksumuse lähedal! Proovige kahte lähenemisviisi, kasutades nii HEPA õhufiltrit kui ka filtrit, mis kasutab UV-tehnoloogiat viiruste, bakterite ja hallituse eemaldamiseks õhust. Need UV-filtrid saab paigaldada otse teie õhukäitlejasse.

5
Valige söefilter, kui teil on spetsiifiline allergia. Süsinikfiltrid suruvad õhu läbi söekihi. See tehnika neelab osakesi, mis pärinevad kunagi elavatest asjadest, nagu õietolm, tolm, lemmikloomade kõõm ja isegi tubakasuits. Süsinikfiltratsioon neelab hästi ka lõhnu, mis on hea lõhnatundlikele inimestele. Süsinikufiltreid tuleb tavaliselt vahetada iga 6 kuu tagant.

6
Arvutage välja pindala, mida peate puhastama. Mõõtke mõõdulindi või pulgaga hoolikalt ruum või ruumid, kus õhupuhastit oma töö tegemiseks vajate. Kui teil on 500-ruutmeetrine korter ja ostate 100-ruutmeetrise õhupuhasti, siis see lihtsalt ei tee seda tööd.

7
Kinnitage oma eelarve. Õhupuhastite hind võib ulatuda 20 dollarist üle 1000 dollarini. Ärge koonerdage, kui te seda ei vaja. Kuid pidage meeles, et võite leida usaldusväärse õhupuhasti alla 200 dollari eest – pole vaja varakult maha visata! Pidage meeles, et õhupuhastiga võivad kaasneda lisakulud. See võib teie energiaarvele igal kuul paar dollarit lisada ja HEPA-filtrite asendamine võib olla kulukas.

8
Kitsendage oma valikuid. Sel hetkel peaks teil olema hea ettekujutus soovitud õhupuhastist. Tutvuge tuntud tootjate veebisaitidega, nagu BlueAir, Alen, Honeywell, Airmega ja GermGuardian, et leida oma parameetritest näiteid.

9
Loe arvustusi. Kui olete otsingu kitsendatud mõne mudeli peale, saate vaadata, mida teised nende kohta räägivad. Vaadake kindlasti arvustusi erinevatest allikatest (Amazon, sõltumatud ajaveebid, tarbijate arvustused), et saada tasakaalustatud pilt õhupuhasti toimimisest.

10
Kaubavaliku ja hindadega tutvuma. Ärge laske kiusata esimest õhupuhastit, mida näete! Parima hinna ja klienditoe leidmiseks tasub vaadata mitut erinevat kauplust. Kui ostate veebis, on mõistlik vaadata selle poe arvustusi, kust soovite osta, ja ka õhupuhastit, mida kavatsete sealt osta.

11
Kasutage kuponge ja tutvustusi. Suur ese, näiteks õhupuhastaja, võib kalliks minna, seega tasub võimalusel kasutada kuponge ja sooduspakkumisi. Mõnikord saate isegi rohkem säästmiseks kuponge kombineerida. Tootja kupongid tulevad otse ettevõttelt ja neid saab poes registreerides kasutada õhupuhastis. Poe kupongid toodab konkreetne pood, näiteks Target või Best Buy, ja seda saab kasutada teie valitud õhupuhastis. Need võivad mõnikord olla virnastatud või kombineeritud tootja kupongiga, kuid tavaliselt ei saa neid üksteisega virna panna. Olge hooajalised. Tööpüha, must reede ja jaanuari algus on kõik ajad, mil suured poed korraldavad kampaaniaid. elektroonikas nagu õhupuhastid.

12
Enne väljaregistreerimist esitage küsimusi. Kui ostate oma õhupuhastit, küsige julgelt nii õhupuhasti enda kui ka kaupluse kohta, kus viibite. Kui olete selle juures, kontrollige tehnilisi andmeid karbil. kindel, et see on teie vajadustele vastav õige filtrisüsteem ja võimsus. Kui ostate veebis, saate siiski küsimusi esitada! Igal hea mainega saidil peaks olema tundlik klienditeenindussüsteem, olgu selleks siis vestlusfunktsioon, e-posti aadress või telefoninumber.

13
Lugege garantii hoolikalt läbi. See on teie kindlustuspoliis juhuks, kui teie uus puhasti ei tööta nii, nagu ta lubas, seega vaadake see üle ja esitage see ära. Mõned kauplused pakuvad pikendatud garantiid peale tootja garantii; otsustage enne väljaregistreerimist, kas see oleks teie raha hea kasutamine.

14
Veenduge, et uksed ja aknad on suletud ruumis, mida soovite puhastada. Teie õhupuhastaja suudab tunnis filtreerida ainult nii palju õhku, nii et soovite veenduda, et õietolm ei puhuks sisse ja ei muudaks puhastusprotsessi keerulisemaks.

15
Asetage puhasti saasteaine lähedusse. See suurendab teie õhupuhasti efektiivsust. Kui teie vajadus õhupuhasti järele on keskendunud ühele konkreetsele asjale, aitab seadme selle lähedale asetamine teie mured kiiremini kõrvaldada. Näiteks kui olete loomade kõõma suhtes allergiline, proovige õhupuhastit paigutada koera voodi või lemmiku lähedale. koht vaibal. Kui seadistate õhupuhastit oma magamistuppa, asetage see oma voodipeatsist viie kuni kümne jala kaugusele enda poole. See hoiab teid liiga tuulisena.

16
Ole kannatlik. Õhupuhastaja töö märgatavaks muutumiseks kulub paar tundi. Kui ühendate õhupuhasti esimest korda vooluvõrku, peab see töötama ületunnitööd, et filtreerida välja kõik õhus kogunenud osakesed. Kui see on mõnda aega töötanud, peaks see olema tõhusam.

17
Hoolitse oma õhupuhasti eest. Õhupuhasti hooldusvajadus sõltub mudelist, mistõttu on kasulik juhend läbi lugeda. Üldiselt on hea, et selle välispind oleks ilus ja puhas ning äärmiselt oluline on vajadusel filter välja vahetada. Puhastage õhupuhasti all kindlasti regulaarselt – see ei saa oma tööd teha, kui see istub õhukese kihi peal. tolmu!Paljudel uuematel mudelitel on tuled või muud indikaatorid, mis hoiatavad teid, kui filtrit on vaja puhastada või vahetada.Kui olete ostnud HEPA õhupuhasti, peate selle aasta pärast välja vahetama. See protsess erineb olenevalt valitud mudelist, kuid juhend peaks sisaldama selle protsessi juhiseid.