Kuidas valida leivaküpsetajat

Leivaküpsetajaga leiva valmistamine on kiire, lihtne ja kuluefektiivne. Sellise toote kasutamiseks ei pea te leiva küpsetamisest palju teadma. Leivaküpsetajaid saate osta kauplustest ja Interneti-jaemüüjatest, kes müüvad kodusisustust ja elektroonikat. Hinnavahemik on 25–150 dollarit, olenevalt suurusest ja funktsioonide arvust. Mõelge järgmistele näpunäidetele leivavalmistaja valimisel.

1
Hinnake leiva kogust, mida sööte. Mõned leivategijad võivad küpsetada 1-naelise pätsi, kuid suuremad võivad teha 2 naela või rohkem.

2
Otsustage, kuhu leivaküpsetaja asetate. See köögiese kipub olema suur ja karbikujuline, nii et veenduge, et teil oleks piisavalt ruumi, et seda eemal hoida. Kui ei, siis kaaluge, kus te seda hoiate.

3
Leia leivaküpsetaja, mis sobib sinu köögiga. Enamik leivamasinaid on musta või valget värvi, et need sobiksid seadmetega, kuid võite leida ka roostevabast terasest ja mõnest värvilisest toonist.

4
Mõelge leiva kujule. Enamik leivatootjaid toodab ristkülikukujulisi pätse, kuid mõned valmistavad hoopis ümmargusi või kandilisi pätse.

5
Tutvu garantiiga. See võimaldab teil toodet aastaid nautida, kuna hea garantii pakub tasuta või odavat remonti, kui see peaks purunema.

6
Valige eemaldatava leivavormiga leivaküpsetaja. See lihtsustab puhastamist. Leivamasina väljapühkimise asemel võite panna pesemiseks eemaldatava leivapanni kraanikaussi.

7
Otsustage, kas vajate viitkäivituse võimalust. See on tore funktsioon, kui soovite koostisained lisada enne tööd, kuid soovite, et leib oleks koju jõudes värske. Kuid te ei saa seda funktsiooni kasutada leivategude puhul, mis nõuavad piima või mune.

8
Valige leivaküpsetaja, mis hoiab valmistoote soojas. See võib olla viitkäivituse asemel või sellele lisaks, kuna see hoiab leiva soojana ja värskena, kui te pole kodus, et seda kohe nautida.

9
Sirvige leivaküpsetajaid, mis valmistavad eritooteid. Mõned võivad segada pitsatainast või kaneelirulle. On leivavalmistajaid, mis võimaldavad erinevat tüüpi leiva valmistamiseks lisada ka puuvilju või pähkleid.

10
Valige toode, millest saab vajadusel gluteenivaba leiba valmistada. Olenemata sellest, kas olete gluteeni suhtes allergiline või proovite lihtsalt gluteeni tarbimist vähendada, otsige leivamasinaid, mille seadistus on muuta tainas sellest koostisosast vaba.

11
Valige vaateaknaga leivaküpsetaja. See võimaldab teil perioodiliselt edenemist kontrollida.

12
Kaaluge leivaküpsetajaid, kes ütlevad teile, millal lisada täiendavaid koostisosi. Teatud mudelid annavad teile teada, millal visata lisasid, näiteks puuvilju, pähkleid või šokolaaditükke.