Kuidas valida kvaliteetseid safiire

Safiiride jaoks puudub standardiseeritud värvide klassifitseerimise või kvaliteedi mõõtmise süsteem, mistõttu kvaliteetsafiiride valimine on suhteliselt subjektiivne protsess. Väärtuslikumaks ja kvaliteetsemaks peetakse aga safiire, millel on teatud omadused. Näiteks kalliskivi värvi puhtuse, tooni ja selguse jälgimine võib olla kasulik, kui otsite kvaliteetset safiiri. Teine võimalus kvaliteetse safiiri valimiseks on valida sünteetiline kivi, millel on vähem vigu kui looduslikul.

1
Otsige värvi puhtust. Laigulise ja ebaühtlase värvusega safiiri ei peeta kvaliteetseks. Otsige safiire, mis on läbivalt ühe erksa värviga küllastunud. Vältige safiire, mille sees on pruunid või hallid laigud.

2
Valige keskmised või tumedad safiirid. Toon kirjeldab, kui hele või tume konkreetne safiir on. Tooni mõõtmiseks ei ole võimalik kvantifitseerida, kuid heledast tumedani peetakse keskmise ja tumeda safiire üldiselt kvaliteetsemaks kui heledaid safiire.

3
Valige läbipaistev safiir. Üldiselt, mida rohkem kortse ja ebatäiuslikkust (lisandeid) safiir sisaldab, seda vähem hinnatud see on. Kvaliteetse safiiri valimiseks leidke see, millel on vähe või üldse mitte ühtegi lisamist, mis võimaldab teil sellest otse läbi näha.

4
Valige sinine, roosakasoranž või erkroosa safiir. Kõige hinnatumad safiirid on sinised ja pärit Sri Lankalt. Hinnatuim safiir on Padparadscha safiir, mis on roosakasoranži värvi ja pärineb samuti Sri Lankalt. Imeilus roosa safiir on enim otsitud safiir. Sellel on erkroosa ja seda leidub tavaliselt Sri Lankal või Birmas. Saadaval on ka muud värvid, nagu roheline, violetne ja punane, kuid need on vähem nõutud kui ülalloetletud sordid.

5
Vaadake safiiri hästi. Pöörake safiir käes, hoides seda valguse poole. See aitab teil näha kalliskivi kõiki sisemisi ja väliseid elemente. Ärge kiirustage protsessi. Võtke kogu aeg, mis on vajalik kalliskivi kõigi nurkade ja kohtade nägemiseks.

6
Valige sümmeetrilise lõikega safiir. Kui ostate kuumtöödeldud safiiri sõrmuses, kaelakees või muus ehtes, tuleks see lõigata sümmeetriliselt. See tähendab, et kalliskivi on visuaalselt tasakaalustatud ja üks külg meenutab teist.

7
Valige smaragd- või markiislõige, et safiiri väärtust kõige rohkem lisada. Kaks lõiget, mis safiiri väärtust enim lisavad, on smaragd- ja markiislõiked. Kui teil on tegemist lihvimata kiviga, paluge juveliiril lõigata see üheks neist kahest lõikest. Smaragdlõige meenutab ristkülikut, mille nurgad on ära lõigatud. Markii lõige on selline, mille safiir meenutab ameeriklast. jalgpall, pikliku välimusega, mis kitseneb mõlemast otsast sissepoole.

8
Valguse maksimeerimiseks valige geniaalne lõige. Briljantne lõige on selline, kus kalliskivi paistab küljelt vaadates viisnurgana. Kalliskivi põhi kitseneb punktiks. Kui teil on tegemist lihvimata kiviga, paluge juveliiril või gemoloogil see säravaks lõikeks lõigata. Vastasel juhul vali safiir, mis on juba briljantseks lõikeks lõigatud.

9
Valige safiiri värvi parandamiseks astmeline lõige. Astmeline lõige on selline, kus ristkülikukujulised tahud on paigutatud üksteise peale. Kui teil on lõikamata safiir, taotlege selle lõikamist astmeliseks lõikeks. Vastasel juhul valige kvaliteetne safiir, mis on juba astmeliseks lõigatud.

10
Leidke tärniga safiir. Enamikul juhtudel ei ole kandmised soovitavad ja paljusid lisandeid sisaldavaid safiire võib pidada madala kvaliteediga. Asterismi sisaldavad safiirid – looduslikult esinev lisandite paigutus kuueharuliseks tähekujuliseks – on aga haruldased ja neid peetakse väärtuslikeks.

11
Hankige safiir poest, mis pakub sertifikaati. Gemoloogiaühingud (näiteks Ameerika Gemoloogiainstituut või Suurbritannia Gemoloogiaassotsiatsioon) pakuvad sertifikaate usaldusväärsetele kalliskivimüüjatele. Sertifikaat peaks kontrollima väiteid, mida edasimüüja või juveliir safiiri kohta esitab, sealhulgas seda, kust see pärineb ja kui palju see kaalub. Sertifitseeritud safiiri hankimine on eriti oluline, kui ostate kalli.

12
Osta sünteetiline safiir. Mõningaid safiire ei leita kaevandustes, vaid tehakse laborites. Need sünteetilised safiirid on palju kvaliteetsemad (ja palju soodsamad) kui looduslikud, seega valige võimaluse korral sünteetilised safiirid. Üldiselt on sünteetilistel safiiridel vähem lisandeid, suurem selgus ja rohkem sära kui looduslikel vääriskividel.