Kuidas valida häid riideid

Riideostlemine võib olla keeruline ja segadust tekitav. Mõnikord suundute kaubamajja mõttega, kuid sinna jõudes pole aimugi, kust alustada. Erinevaid stiile, lõikeid, suurusi, värve ja kaubamärke on nii palju, et võite tunda end hämmingus. Kui teil on ettekujutus sellest, mis teile hea välja näeb, on heade riiete valimine palju lihtsam.

1
Otsustage, milliseid funktsioone soovite rõhutada. Saate kasutada rõivaid, et muuta oma välimuse aspektid suuremaks, väiksemaks, ilmsemaks või vähem märgatavaks. Mustrid – Vertikaalsete joontega rõivad muudavad tavaliselt selle kehaosa, millel neid kantakse, õhemaks. Samal ajal muudavad horisontaalsed triibud selle ruumi sageli laiemaks. Heledad, tähelepanu köitvad mustrid tõmbavad pilgu nende kandmiskohale, nii et kui soovite oma rinnapartii rõhutada, on mustriline särk hea strateegia. Ka vastupidine on tõsi; tumedad tugevad tükid võivad teatud kehapiirkondi vähendada, eriti kui need on ühendatud eredate mustritega. Vöökohad – Madala vöökohaga värvid võivad muuta teie keha kõveramaks ja paremini piiritletud vöökohaga. Empire waist võib aidata rõhutada teie rinnapartii. Struktureeritud õmblemine – Struktureeritud õmblemisega rõivaid saab kasutada mis tahes kehaosa rõhutamiseks ja vormi andmiseks. Karbikujulised ülerõivad võivad muuta teie ülakeha mahukamaks, õlapadjad aga muudavad teie õlad laiemaks. Plisseeritud püksid võivad muuta sääre ka paksemaks. Allääre tüübid – A-kujulised seelikud sobivad suurepäraselt kõverate lisamiseks ja alumise poole laiemaks muutmiseks. Viimase tegemiseks sobivad hästi ka sirged seelikud. Kitsenevatel seelikutel on vastupidine mõju; kandke neid, kui proovite oma alakeha rõhutada.Liikuv – Üldiselt varjavad kottis riided definitsiooni, samas kui kitsamad riided rõhutavad seda.

2
Tea oma mõõte. Olenemata sellest, kas ostate riideid riiulilt või lasete need kohandada, on kõige parem meeles pidada oma täpseid proportsioone. Kasutage mõõdulinti ja kirjutage üles täpsed numbrid. Siin on mõõdud, mida tuleks võtta:Pea ümbermõõt mütsi suuruse määramisel.Õlavars varrukate jaoks.Kael, mis on meeste rõivaste puhul olulisem.Kõige laiem või täisosa rinnast või rinnast.Loomulik vöökoht.Naisterõivaste puusad.Siseosas , mis on kaugus kubemest pahkluu põhjani.

3
Veenduge, et teie riided sobivad. Õige istuvus on heade riiete valimisel kõige olulisem. Üldiselt näeb hästi istuv, kuid mittemeelitava stiiliga rõivas parem välja kui halvasti istuv rõivas, mis on mõeldud teie kehakuju tasandamiseks. Istuv riietus peaks olema mugav ja mitte takistama teie liigutusi, samas ei näe välja liiga kottis. või lohakas. Kui plaanite kaalust alla võtta, ärge ostke riideid, millesse arvate, et mõne kuu pärast istute. Selle asemel lükake suuremad ostud edasi, kuni olete teinud suuri muudatusi. Alati ääristage püksid, eriti kui olete lühema poole peal. Liiga madal alläär muudab teid palju lühemaks.

4
Ostke riideid, mis teie seljas hästi välja näevad. Kui rõivas ei istu praegu päris hästi, kuid arvate, et see näeb hea välja, kui olete suveks vormi saanud? Ei ole hea mõte seda osta. Ostke oma praegust figuuri, mitte seda, mis teie arvates peaks olema. Te ei taha raisata raha riietele, mida te ei pruugi kunagi kanda. Kui jope või bleiser ei nööbi lõpuni, siis see ei sobi. Proovige üht suuremat suurust või valige hoopis teine. Kui olete rõivaesemesse uppunud, siis see ei sobi. Kui see ripub teie küljest lahti, peaksite valima teise suuruse.

5
Kontrollige, kuidas riided tagantpoolt välja näevad. See samm on ülioluline meelitavate riiete leidmisel, mida paljud inimesed vahele jätavad. Kleit või ülikond võib eest vaadata ideaalselt istuvana, kuid tagant kohutav. Kui teil on esikaameraga telefon, võtke see riietusruumi kaasa, et kontrollida, kuidas iga rõiva seljaosa teile tundub. . Vaadake, kas see tundub kottis või liiga pingul. Veenduge, et see oleks teile meelitav, see tähendab, et see ei kallistaks valesid kumerusi ega näita midagi, mida see ei tohiks. Pärast seda, kui olete kontrollinud, kuidas teie potentsiaalne uus rõivaese teile eestpoolt paistab, pöörake ümber nii, et selg on suunatud proovikabiini peegli poole. Lülitage telefon esikaamera režiimile ja hoidke seda enda ees, õlast kõrgemal ja veidi alla kallutatud. Peaksite nägema telefoni ekraanil selja peegeldust. Kui teie telefonil ei ole esikaamerat, võtke selle asemel ostma minnes kaasa väike käsi või kompaktne peegel.

6
Ärge järgige alati moesuundeid. Võib-olla soovite uute stiilidega sammu pidada, kuid kui teatud populaarne välimus teile ei meeldi, ärge seda kandke. Arendage välja oma stiil ja lisage ainult suundumusi, mis sellele hästi sobivad. Näiteks kui olete kõhn ja seljas on ülikotid ülikonnad, ärge raisake selle trendi peale raha. Tõenäoliselt ei saa te seda nii hästi välja tõmmata kui muud kehatüübid. Teisest küljest, kui olete pirnikujulised ja mahukad sallid on trendikad, kasutage võimalust näida eriti šikk.

7
Leidke enda jaoks sobivad värvid. Need võivad olla värvid, mis parandavad teie nahatooni, näevad koos suurepärased välja või on lihtsalt teie lemmikud. Valige riided, mis sobivad teie naha alatooniga. Sooja alatooniga inimesed näevad tavaliselt paremad välja soojade värvidega, samas kui jahedad värvid sobivad kõige paremini külma tooniga nahaga. Tehke rõivaid, mis sisaldavad täiendavaid värve. Need on värvid, mis on värvirattal üksteise vastas: lilla kollasega, sinine oranžiga ja punane rohelisega. Proovige ehitada riidekapp, mis sisaldab ainult ühte või kahte neutraalset värvi klambrid. Neutraalsed toonid moodustavad enamiku rõivaste aluse, kuid ei näe sageli koos hea välja. Riiete puhul peetakse neid neutraalseid toone hele- ja tumehalliks, hele- ja tumepruuniks, tumepruuniks ja mustaks. Pidage meeles, et peaksite kandma seda, mis teeb teid kõige õnnelikumaks. Kui teil on lemmikvärv, mis teie nahatooniga ei sobi, siis see “töötab” teie jaoks ikkagi.

8
Pidage kinni kaubamärgist, mis teile meeldib. Kui leiate eseme, mis teie seljas eriti hea välja näeb, siis vaadake teisi sama kaubamärgi riideid. Suure tõenäosusega leiate midagi muud, mis teile hea välja näeb. Kuigi suurused ja lõiked on brändide vahel sageli ebaühtlased, jäävad paljud kaubamärgid oma konkreetse suuruse aja jooksul samaks. Samal ajal, kui leiate, et brändi kvaliteet langeb allamäge või kui see muudab selle suurust, hakake otsima mujalt. Pidage meeles, et Ameerika kaubamärgid on Euroopa omadega võrreldes tavaliselt karbasemad ja kottisemad.

9
Ostke mitu rõivaversiooni, mis teile meeldivad. Pole harvad juhud, kui inimesed ostavad mõnest eriti suurepärasest teosest mitu erinevat versiooni. See võimaldab teil oma garderoobi vürtsitada, jäädes samal ajal kindlaks selle juurde, mis teile teadaolevalt töötab. Tööhobuste jaoks, nagu seelikud ja püksid, kaaluge kasvõi paari identse eseme ostmist. See on eriti hea idee, kui teil on raske sobiva riietuse leidmisega suuri raskusi.

10
Pöörake tähelepanu iga eseme väärtusele. Kui saate kohe osta hästi valmistatud kvaliteetseid esemeid, säästate pikas perspektiivis raha. Näiteks kui hea saapapaar maksab kaks korda rohkem, kuid kestab kümme korda kauem, kulutate aja jooksul kümne paari odavate saabaste ostmisele palju rohkem raha. Kuigi kallis ei tähenda alati hästi tehtud, -tehtud riided on tavaliselt kallimad kui halvasti tehtud.Välja arvatud hingavad suveriided, on hea märk kvaliteedist, kas rõivas on voodriga või mitte.Enne ostmist kontrollige õmblusi. Veenduge, et need oleksid ühtlased ja järjepidevad. Halvasti õmmeldud õmblused on märk halvast kvaliteedist. Eelista kvaliteeti kvantiteedi asemel. Tavaliselt on parem omada väiksemat riidekappi, mis koosneb hästi valmistatud rõivastest, kui suuremat, mis on täis odavaid riideesemeid. Kui teil on vähe eelarvet, ärge unustage vaadata veebioksjoneid ja kasutatud asjade poode. Sageli võite leida selle, mida otsite, murdosa jaehinnast.

11
Katke põhitõed. Tükkide valimisel veenduge, et teil oleks kindlad tükid, mida saate kanda mitmesuguste stsenaariumide korral. Soovite riidekappi, mis viib teid töölt välja õhtusöögile, ilma et teil oleks liiga palju esemeid, mis on mõeldud ainult ühte tüüpi sündmusteks. Nä