Kuidas vähendada steiki punast veini

Punase veini reduktsioon on kaste, mis on valmistatud punasest veinist, veiselihapuljongist ja aromaatsetest köögiviljadest ning mida kasutatakse praadide ja praadide peale niristamiseks. See redutseeriv kaste lisab roale maitset ja rikkalikkust, kuid alkohol aurustub küpsetamise ajal. Siin on mõned näpunäited, kuidas steiki jaoks punast veini vähendada.

1
Kuumuta pann. Asetage suur kastrul keskmisele kuumusele. Laske sellel 1-2 minutit soojeneda.

2
Lisa pannile õli. Vala pannile oliiviõli ja keeruta panni nii, et õli kataks ühtlaselt põhja. Laske õlil pannil 2–3 minutit soojeneda.

3
Prae köögiviljad. Lisa kuumale õlile hakitud küüslauk ja sibul. Küpseta küüslauku ja sibulat 3–4 minutit või kuni need pehmenevad ja hakkavad muutuma läbipaistvaks. Segage köögivilju pidevalt, et need ühtlaselt küpseksid. Kui küüslauk ja sibul hakkavad pruunistuma või mõrkjalt lõhnama, alandage panni all veidi kuumust. See tähendab, et teie pann on liiga kuum ja köögiviljad hakkavad kõrbema, mis annab teie kastmele mõru maitse.

4
Hauta puljong. Lisa pannile veiselihapuljong. Kasutage lusika või vispliga, et kraapida panni põhjast pruunid tükid ja lisada need veiselihapuljongisse. Alandage panni all olev kuumus madalaks, katke see kaanega ja laske veiselihapuljongil 20 minutit podiseda. Pärast valmimist tuleks vedeliku mahtu pannil vähendada umbes poole võrra.

5
Sega juurde vein. Sega vähendatud veisepuljong ja lisa pannile vein. Segage segu nii, et vein ja puljong seguneksid.

6
Hauta kaste. Kata pann uuesti ja lase kastmel veel 20 minutit podiseda. Segage kastet poole selle aja jooksul, et panni põhja külge ei jääks midagi. Selle aja jooksul väheneb panni maht umbes 1/3 võrra.

7
Kontrolli kastme konsistentsi. Kasta lusikas kastmesse ja keera ümber. Vähendus on soovitud konsistents, kui see püsib lusika tagaküljel ja glasuurib selle äravoolu asemel. Kui kaste on liiga vedel, lase veel 10 minutit podiseda.

8
Maitsesta maitse järgi.

9
Lõpetage praad, lisades maitse järgi soola ja pipart. Serveeri seda oma lemmikprae või praetükiga.