Kuidas ugalit süüa teha

Ugali (hääldatakse oo-ga-ly) on Keenias paljude toitude põhiline tärklisekomponent. Tegelikult on see paljudes erinevates Aafrika piirkondades põhitoiduaine, kuigi olenevalt asukohast võib see olla tuntud erineva nimega. Ugali valmistatakse üldiselt maisijahust ja veest, mis keedetakse taignataoliseks konsistentsiks ning seejärel kastetakse söögi ajal teistesse roogadesse, näiteks rohelistesse või hautisesse. See on nauditav toit, mis täidab ka tundide kaupa.

1
Ostke õige jahu ja koguge oma tööriistad kokku. Otsige poest maisijahu või maisijahu. Lisaks jahule ja veele on vaja kastrulit ja puulusikat ning ugali küpsetamiseks pliiti. Kastrul peab olema piisavalt suur, et mahutada 6 tassi koostisosi, et neid intensiivselt segada. .Kui te poest jahu ei leia, võite kasutada maisijahu, kuid konsistents on väga erinev. Maisijahu on peeneks jahvatatud kui maisijahu, nii et valmis konsistents on maisijahuga ühtlasem ja želatiinsem. See roog võib küpsetamisel segamini minna, seega võiksite kaaluda mittenakkuva panni kasutamist. Igal juhul oodake pärast roa valmimist pisut nühkimist.

2
Aja 3 tassi vett veekeetjal või muul pannil keema. Soovite, et vesi oleks väga kuum, et see hoiaks jahu lisamise ajal piisavalt soojust.

3
.Kombineerige maisijahu ja külm vesi samal ajal, kui muu vesi keeb. Soovite seda teha järk-järgult, piserdades vähehaaval. Lisage 1 tass keeva vett korraga, et vältida tükkide tekkimist.

4
Sega puust keedulusikaga hoogsalt läbi. Soovite pidevalt segada, veendudes, et segu kuumeneb ühtlaselt ja silutakse tekkivad tükid.

5
Soovite seda küpsetada väga paksemaks konsistentsiks. Küpseta kuni paksenemiseni. Õige tekstuuri saamiseks peate võib-olla lisama rohkem kui 1 tassi jahu. Ärge muretsege selle pärast, et jääte rangelt 1 tassi juurde, vaid pöörake rohkem tähelepanu tekstuurile.

6
Küpseta tugeva tekstuurini. Tekstuur on tavaliselt paksem kui kartulipudrul ja seda on kõige parem küpsetada seni, kuni tainas poti küljest lahti tõmbab. Keetmise lõpuks võib segamine ja jahu lisamine muutuda keeruliseks. Siiski soovite jätkata, et valmistoode oleks üsna kindel.

7
Keera küpsetatud ugali ühe suure künkana serveerimistaldrikule. Kasutage selle ülekandmiseks puulusikat, olles seda tehes ettevaatlik, kuna ugali võib olla väga kuum.

8
Lõika ugali noaga tükkideks, kui see on serveerimistaldrikul. Lihtsalt lõigake risti, moodustades ruudustikutaolise mustri, et tükke oleks lihtsam käsitseda. Võid ka lõigata ugali viiludeks nagu pirukas, lõigates keskelt läbi igas suunas. Kui te ei soovi ugalit lõigata, võite selle tervena hoida. Laske inimestel söögi ajal tükke lihtsalt sõrmedega ära tõmmata.

9
Serveeri ugalit. Selle söömiseks soovite esmalt veeretada väikese tüki umbes golfipalli suuruseks või väiksemaks palliks. Seejärel tehke pöidlaga selle keskele taane. Seejärel saate seda taanet kasutada teiste toidukorras pakutavate toitude kokkuvõtmiseks.

10
Ühendage ugali mõne teise roaga. See sobib hästi paljude toiduainetega, eriti nendega, mis on mahlased ja vajavad kühveldamist. Kaaluge serveerimist koos värske salati või kergelt keedetud või aurutatud köögiviljadega, nagu näiteks kõrrelised või spinat, mis on valmistatud teie soovitud maitse järgi. Ugali sobib ka hästi mis tahes hautisega. Kasutage seda nagu leiba, näiteks imege maitsvat järelejäänud kastet. Traditsiooniliselt võib ugalit ka lihtsalt petipiimaga siduda.