Kuidas tunda end purjus ilma joomata

Paljud inimesed naudivad seda suminat, mida nad alkoholi joomise ajal tunnevad. Joomine võib vähendada pärssimist, kuna see vabastab dopamiini, kemikaali, mis muudab teid õnnelikumaks. Enamik inimesi naudib suuremat õnne! Siiski on alkoholi joomisel palju võimalikke probleeme, sealhulgas füüsilisi ja emotsionaalseid kõrvalmõjusid. Lisaks võib juurdepääs alkoholile mõnikord takistada inimestel joomist. Õnneks on palju viise, kuidas ilma joomiseta suminat saavutada. Uute asjade proovimine võib olla sama tõhus, kui proovite seda tunnet tabada.

1
Külastage jõusaali või kohalikku parki. Treening on üks tuntumaid viise, kuidas kogeda purjustunnet ilma alkoholi imbumata. Regulaarne kardiotreening vabastab teie kehas endorfiine, seratoniini ja dopamiini, mis on teie ajus kemikaalid. Vabanedes võivad need kemikaalid tekitada omamoodi eufoorilise tunde, erinevalt purjus olemisest. Regulaarne treenimine võib teie tuju püsivalt mõjutada. Leia endale sobiv treeningkava. Kui olete seltskondlik, proovige liituda rühmatunniga, näiteks kardiotantsu või treeninglaagriga. Kui hindate üksindust, kaaluge jooksmise alustamist.

2
Mine benji hüppama. Paljude inimeste jaoks on ekstreemspordiga kaasnev kiirustamine parim, mida saate. Kui otsite meelt muutvat kogemust, mis ei hõlma joomist, on teile palju võimalusi. Näiteks võite proovida taevasukeldumist, raftingut või lumelauasõitu. Kõik need tegevused mõjutavad oluliselt teie vaimset seisundit, samuti on tegemist füüsilise treeninguga. Proovige otsida oma piirkonnas kohalikke seiklusgruppe. Sageli võite liituda rühmaekskursiooniga, et teha näiteks kaljuronimist või deltaplaani. See võib vähendada ekstreemspordi kulusid ja aidata teil leida uusi sõpru, kes jagavad teiega seda huvi.

3
Armuma. Inimesed, kes on olnud armunud, on kirjeldanud end kui uimast ja kontrolli alt väljunud. Armumine – või iha – võib tegelikult mõjutada inimese aju samamoodi nagu alkohol või narkootikumid. Kui olete armunud, tõuseb teie dopamiini tase hüppeliselt, tekitades eufoorilise tunde. Lisaks eufooriale võib armastus panna inimesi tundma vähem pärssituna, heldemana ja vähendada stressitaset.

4
Kogege loodust. Kas olete kunagi puhkusel olles märganud, et tunnete end teise inimesena? Selle põhjuseks on ilmselt see, et paljud meist otsustavad oma tüüpilisest keskkonnast eemale puhata – ja paljude inimeste jaoks on teie tüüpiline keskkond linnakeskkond. Kui olete rannas, mägedes või metsas matkates, tundub, et aju töötleb teavet erinevalt. Helid on valjemad, värvid elavamad ja õhk tundub teistsugune. See ei erine purjus olemise tundest. Mine välja!

5
Vuoristorata sõita. Teie kohalik lõbustuspark võib olla suurepärane koht selle põneva tunde leidmiseks, mida olete otsinud. Olenemata sellest, kas proovite uusimat supersõidulaeva või teete põnevat veesõitu, on palju atraktsioone, mis võivad teid põnevil tunda. Vuoristorata võivad kindlasti tekitada samu tundeid, mida tunneksid alkoholi joomisel. Võite oodata pearinglust, võnkumist ja desorientatsiooni. Ja sageli kohe valmis järgmisele sõidule edasi liikuma!

6
Lülitage mõni lugu sisse. Enamik inimesi on kogenud muusikapalale emotsionaalset reaktsiooni. See võib olla keskkooli lemmiklaulu, pulmatantsulaulu või vana pere lemmiklaulu kuulmine, mis kutsub esile inimestes väga tõelise vaimse ja füüsilise reaktsiooni. Teatud muusikapalad võivad viia inimese teise aega ja kohta. Teisisõnu, muusika võib meid ajutiselt reaalsusest eemaldada. Muusika võib tekitada inimestes eufoorilisi reaktsioone. Ja nagu kõik muusikaga seonduv, sõltub see kõik teie isiklikust maitsest.

7
Kanalige oma sisemist last. Kas soovite tunda peapööritust ja desorientatsiooni? Lapsed on eksperdid! Mõelge oma noorematele aastatele. Kas mäletate seda erutavat tunnet, mis tekkis, kui keerlesite ringi ja ringi, kuni kukkusite? Miks mitte uuesti proovida! Võite pöörata ka saltot või haarata oma sõbrad ja suunduda kohalikku parki või mänguväljakule. Leidke mäest alla veeremine või minge kiikedel nii kõrgele kui võimalik.

8
Hirmuta end lolliks. Hirm võib esile kutsuda palju samu tundeid, mida võib tekitada purjus olemine. Üks ühisosa on kontrolli kaotamise tunne. Kui seda tehakse vastutustundlikult, võib see kontrolli alt väljumise tunne põhjustada adrenaliinilaksu ja elevust. Peale selle, kui teie mõistus mõistab loogiliselt, et te ei ole tegelikult ohus, võib tekkida pearinglus ja kergemeelsus. See muudab hirmu seda väärt! Enda hirmutamiseks on palju võimalusi. Haarake jube raamat või vaadake televiisorist põnevikku. Veelgi parem, haarake oma sõbrad ja korraldage laager tagahoovis. Korraldage võistlus, et näha, kes võib kõige hirmsama kummituslooga kõige rohkem kisa tekitada.

9
Püsige liiga hilja üleval. Udutunne on üks levinumaid reaktsioone alkoholi tarvitamisele. Võite proovida seda jäljendada, tehes end võimalikult väsinud. Suruge end tavapärasest hiljem üleval olema ja lugege või vaadake televiisorit, kuni sunnite silmi lahti hoidma. Tundub, et olete liiga palju joonud. Kui teil on koolis või tööl tähtis päev, pole seda hea mõte proovida.

10
Joo kohvi. Või palju igasugust kofeiini. Liiga palju kofeiini mis tahes kujul tekitab närvilisust ja võib tekitada ärevust, mis võib tekkida purjus peaga. Kofeiin võib muuta teid ka palju jutukamaks ja seltskondlikumaks. Lihtsalt olge ettevaatlik, liiga palju kofeiini ei ole teie tervisele kasulik – ei vaimsele ega füüsilisele.

11
Muutke oma tuju. Purjus tunne võib kindlasti mõjutada teie meeleolu. Mõned neist muutustest on positiivsed ja mõnda eelistaksite tõenäoliselt vältida. Alkohol põhjustab ajus keemilisi reaktsioone ja neid reaktsioone võivad põhjustada ka muud tegevused. Seetõttu võite tunda joomise mõju ilma lonksugi võtmata. Mõned muutused teie meeleolus võivad hõlmata suurenenud õnnetunnet, uimasust või põnevust. Teise võimalusena võib teie meeleolu muutuda tumedamaks ja teil võib tekkida üksindus- või ärevustunne.

12
Muutke oma käitumist. Purjus olemise tunne võib panna inimesi teistmoodi käituma. Kui teie ajus leiduvatel kemikaalidel on uued reaktsioonid, on mõistlik oodata mõningaid muutusi teie käitumises. Näiteks kui tunnete end purjus, võite muutuda sotsiaalsemaks ja jutukamaks. Need kõrvaltoimed on tõenäolised, kuna tunnete end veidi lõdvestunumalt ja enesekindlamalt. Muudel juhtudel võite muutuda endassetõmbunud ja isegi veidi vihaseks.

13
Tunne end füüsiliselt erinevalt. Kui tunnete, et olete joonud, märkate tõenäoliselt mõningaid muutusi oma füüsilises enesetundes. Võite hakata tundma unisust või uimasust, justkui tahaksite tõesti magama jääda. Pearinglus on midagi muud, mida inimesed kogevad regulaarselt purjus olles. Teie nägemine võib häguneda ja kõndimisel võib teil tekkida probleeme tasakaalu hoidmisega. Inimestel on tavaliselt ka palju aeglasemad füüsilised reaktsioonid, kui nad tunnevad end purjus.

14
Nautige uusi aistinguid. Inimestele meeldib suminat tunda, sest see tundub uus ja huvitav. See võib tunduda põnev, sama mis uue kogemuse proovimine. Nende uute tunnete ja efektidega katsetamine võib olla tõeliselt lõbus, kui olete ettevaatlik. Lihtsalt veenduge, et tunneksite oma piire ja olge teadlik ümbritsevast, kui proovite müra jäädvustada.