Kuidas tšillit nööril kuivatada

Kui teile meeldib köögis tšillipipar käepärast hoida, on nende kuivatamine suurepärane võimalus neid varustada, ilma et peaksite kartma, et need halvaks lähevad. Keerake tšillid nöörile ja laske neil umbes 3-4 nädalat kuivada. Saate neid kasutada suppides, hautistes ja kastmetes; võite need isegi jahvatada tšillipulbri valmistamiseks või rehüdreerida pasta valmistamiseks. Tšilli lisab suurepäraselt paljudele roogadele oma erinevate maitsete ning suitsususe ja kuumusega.

1
Naha kaitsmiseks kandke tšillipipra käsitsemisel kindaid. Samuti peaksid kindad loodetavasti tuletama meelde, et paprikatega töötades ei tohi oma nägu puudutada. Tšillipipradel on kuumad õlid ja kapsaitsiin, mis võivad nahka põletada. Kui te ei kanna kindaid, pidage meeles, et kapsaitsiin võib teie naha külge kleepuda tundideks. Isegi kui pesete käsi, võivad teie nahal ikkagi olla jäänused, mis võivad kanduda tundlikumatesse piirkondadesse, näiteks näole.

2
Sorteerige paprikad läbi ja visake ära kõik, mis on muljutud. Pehmete või pruunide laikudega paprikat ei tohiks kuivatamiseks kasutada, sest need lähevad enne protsessi lõppu halvaks. Kui te pole kindel, millist tšillipipart kasutada, vaadake mõnda neist valikutest: New Mexico, costeño ja choricero paprikad on magusad. Need on kõige sarnasemad punaste paprikatega.Pequin, cascabels ja árbol paprikad on suurepärane valik, kui armastate kuumust.Suitsuseks valige chipotle-, ñore- või guajillo-paprika.Otsige anchosid, mulatosid või pasillasid. mahlakas pipar, omamoodi päikesekuivatatud tomat.

3
Loputage ja kuivatage tšillid, et valmistada need nöörimiseks ette. Loputage iga paprika kiiresti mustuse eemaldamiseks. Pange need puhtale rätikule kõrvale, et lasta neil õhu käes kuivada, või kuivatage need kohe ära, et saaksite neid varem nöörima hakata. Enne tšilli nöörimist veenduge, et need on kuivad. Kui need on endiselt niisked, võivad nad hallitust tekitada või mädanema hakata.

4
Lõika 3–4–48 tolli (36–48 tolli) tükk tugevast nöörist 30–40 tšilli jaoks. Kasutage õngenööri või tugevat puuvillast niiti. Ükskõik, mille valite, peab taluma 30–40 tšilli kaalu. Või kui kasutate peenemat niiti, tehke nöör 1–2 jala (12–24 tolli) pikkuseks ja keerake sellesse ainult 10–20 tšillipipra. Soovi korral saate teha mitu tšillipipra. Lihtsalt planeerige, kuhu need kõik riputada, et oleks piisavalt ruumi.

5
Keerake nöör õmblusnõelale ja sõlmige ots. Igasugune õmblusnõel sobib, kuigi pikemat ja jämedamat on lihtsam paprika varre vahelt läbi suruda. Tee niidi otsa sõlm, et paprika nööri küljest lahti ei kukuks.Sõlmde sõlmimiseks keera niidiots 2-3 korda ümber keskmise sõrme. Rullige niit sõrmest maha ja tõmmake see tihedalt sõlme moodustamiseks.

6
Keerake tšillid õmblusnõelaga nöörile. Torka nõel läbi iga tšilli selle varre juurest. Vältige paprika tegeliku kesta läbistamist. Lükake tšillipipar töötamise ajal mööda nööri alla, et mahutaks võimalikult palju neid. Andke endast parim, et suruda nõel läbi varre jämedama osa. Kui torkate peenema osa, võib pipra raskus selle nööri küljest lahti rebida.

7
Õhuvoolu optimeerimiseks asetage tšillid lahtiseks spiraaliks. Pärast seda, kui olete tšillipiparnid nöörile keeranud, korraldage nende paigutus ümber, alustades alt. Hoidke tšillipaela püsti, seejärel keerake iga tšilli nii, et see oleks eelnevaga võrreldes 30-kraadise nurga all. Kui see on tehtud, peaksid tšillid moodustama spiraali, mis läheb mööda nööri üles. Spiraalne vorm hõlbustab õhu ühtlast ringlemist kõigi tšillite ümber, mis muudab need kiiremini kuivaks.

8
Riputage tšillipipar kuiva, päikesepaistelisse kohta. Vältige nende paigutamist kohtadesse, kus on palju niiskust, kuna see võib kuivamisprotsessi aeglustada või isegi hallitust tekitada. Proovige neid riputada akna ette, kus nad saavad võimaluse korral iga päev otsest päikesevalgust. Nende riputamiseks siduge niidiots lihtsalt konksu ümber. Pärast paprikate käsitsemist peske käed hoolikalt, isegi kui kandsite kindaid.

9
Laske paprikatel täielikult kuivada 3-4 nädalat. Kui paprikad tunduvad katsudes krõbedad, tuleb need ära teha. Kui paprika on endiselt täidlane või ujuv, jätke need veel nädalaks. Kui teile meeldib nende välimus, võite paprika kauemaks rippuma jätta. Kui elate niiskes kliimas, võib paprika jaoks kuluda mitu lisanädalat. tšilli kuivatamiseks.

10
Hoia tšillit tervena õhukindlas anumas 4-5 aastat. Eemaldage tšillid nöörist ja asetage need puhastesse kuivadesse anumatesse. Eelistatav on klaas, kuna see ei ima õli, kuid plast on okei, kui sul pole klaasi. Tšilliga täidetud klaaspurke võid kasutada ka atraktiivsete ja funktsionaalsete köögikaunistustena.

11
Jahvatage kuivatatud tšilli tšillipulbri valmistamiseks. Lõika varred ära ja puhasta seemned. Pane paprikad blenderisse, maitseaineveskisse või köögikombaini ja jahvata neid peeneks pulbriks. Hoidke pulbrit õhukindlas anumas ja kasutage seda alati, kui retseptis on vaja tšillipulbrit või kui soovite lihtsalt roale veidi kuumust lisada. Valmistage erinevatest paprikasortidest mitu tšillipulbrit, et teie kapp oleks valikuvõimalusi täis.

12
Lisage oma lemmikroogadele vürtsi ja maitset, lisades tšillipipart. Proovige valmistada tšillipaneeri, tšillikana või suppe või hautisi, millele on lisatud tšillit, et saada kuumust ja maitset. Võite need lisada tervelt või enne tükkideks lõigata ja eemaldada seemned, et need ei oleks nii kuumad. Kui kavatsete tšillipipra rooga jätta, lõigake enne ära varred. Neil pole mingit maitset ja need on veidra tekstuuriga, mida te tõenäoliselt väga ei naudiks.

13
Valmistage tšillipasta, mida lisada kastmetele, suppidele ja hautistele. Lõika varred ära ja eemalda seemned. Rehüdreerige tšillit, leotades neid vees, kuni need on pehmed. Seejärel blenderda neid köögikombainis, kuni moodustub pasta. Lisage järgmisele roale 1–2 supilusikatäit (15–30 ml) pastat. Hoidke pastat õhukindlas anumas külmikus 3–4 nädalat.