Kuidas tempurat teha

Kui olete Jaapani restoranides tempurat nautinud, siis teate, et see roog on unustamatu maiuspala. Kuigi tempura võib tunduda eksootiline, pole seda kodus keeruline valmistada. Tempura taignas saab praadida peaaegu kõiki toite, sealhulgas kala, kalmaari, krevette, lillkapsast, suvikõrvitsat, spargelkapsast, sibulat, porgandit, kurki või isegi puuvilja- või kõrvitsaõisi tükke. Tulemus on kuum, kuldpruun, kerge ja krõbe.

1
Asetage umbes tass jäävett keskmise suurusega segamisnõusse.

2
Sega juurde üks suur muna. Vahetult enne lisamist eemaldage muna külmkapist, sest muna peaks olema hästi jahtunud.

3
Sega munasegusse 3/4 tassi jahu ja 1/8 tl söögisoodat.

4
Sega taigen kergelt läbi ja ära muretse mõne väikese segamata jahu tüki pärast. Liiga palju segamist annab taignase, mitte-krõbeda tempura.

5
Hoidke tempuratainast külmkapis, kuni valmistate toite praadimiseks.

6
Valmistage toidud tempuratainas praadimiseks ette. Kui teete kala tempurat, peske kala ja eemaldage luud ning seejärel lõigake kala väikesteks tükkideks. Kui kasutate oma tempuras krevette, tuleks krevettidest sooned eemaldada.

7
Köögiviljatempura valmistamiseks kasutage kõige värskemaid ja tugevamaid köögivilju, mida leiate. Pese köögiviljad põhjalikult.

8
Lõika köögiviljad viiludeks. Vältige pehmeid köögivilju, sest köögiviljade friteerimisel muutuvad pehmed köögiviljad märjaks.

9
Patsutage toit paberrätikutega kuivaks. Asetage toit külmkappi, kuni olete valmis praadima.

10
Aseta kauss omatehtud tempura taignaga suuremasse jääveega täidetud kaussi. Tempura taigna tuleks töötamise ajal hoida külmas.

11
Maitsesta lõigatud köögiviljad. See lisab toidule maitset ja juhib niiskust ära, muutes taigna paremini kleepuvaks.

12
Asetage 2–3 tolli (5,1–7,6 cm) toiduõli raskele praepannile. Võite kasutada peaaegu igat tüüpi õli, sealhulgas rapsi-, safloori-, maisi- või maapähkliõli. Vältige siiski oliiviõli, mis muudab tempura maitset. Kui kasutate fritüüri, täitke fritüür tootja soovitatud tasemeni.

13
Kuumutage õli 350 kraadini. Kui teil pole termomeetrit, soojendage õli ja tilgutage õlisse umbes herneterasuurune tükk tainast. Kui õli on piisavalt kuum, langeb tainas põhja, enne kui see säriseb ja põrkub kiiresti õli peale.

14
Kastke valmistoit käte või söögipulkade abil tempuratainasse, kattes see kindlasti igast küljest. Kasulik on asetada tainas õli lähedusse, et te ei valguks selle õlile viimisel lauale.

15
Liigutage taignast valmistatud toit otse taignakausist kuuma õli sisse. Ärge unustage asetada see õrnalt õli sisse, et see ei pritsiks.

16
Pöörake iga tükki üks kord, et toit küpseks mõlemalt poolt ühtlaselt. Küpseta tempurat, kuni tainas on kuldpruun.

17
Eemaldage praetud tempura tangidega, seejärel asetage volditud paberrätikute kiht.

18
Valmis.