Kuidas teha veiniäädikat

Veiniäädikas on maitsev lisand suppidele, marinaadidele ja salatikastmetele. Kuid poest ostetud versioonid võivad olla kallid ja neil ei ole omatehtud äädika kihilisi maitseid. Õnneks on kodus veiniäädikat lihtne ja odav valmistada. Leidke eelroog, valige vein, segage kõik kokku ja laske sellel paar kuud käärida. Kui see on valmis, saate seda hoida oma sahvris klaas- või keraamilistes pudelites kuni aasta.

1
Valige oma vein. Võite kombineerida mõne klaasi veinijääke või osta kasutamiseks värske pudeli. Ärge segage punast ja valget veini koos. Selle asemel valmistage kas valge veini äädikat või punase veini äädikat. Punase veini äädikas sobib suurepäraselt julgete salatikastmete, kuumade ja hapukate suppide ja keedupannide glasuurimiseks. Valge veini äädikas on armas rikkalikes kastmetes ja hapukates vinegrettides. Näiteks: kui soovite valmistada valge veini äädikat, valige valge vein, mida teile meeldib juua, näiteks chardonnay või pino grigio. Punase veini äädika valmistamiseks valige punane vein, mida teile meeldib juua. Valige näiteks maitsev merlot või cabernet. Mida aromaatsem on vein, seda maitsvam on äädikas.

2
Otsige üles “Äädika ema”. Seda kaubanduslikult saadavat toodet nimetatakse ka äädika juurviljaks või emaks. Emas olevad bakterid tekitavad äädikat koos veini, siidri või värske puuviljamahlaga. Te ei pea kasutama ema veiniäädika valmistamisel. Mõned inimesed aga leiavad, et ema kasutamine aitab kiiremini veiniäädikat luua.Seda ainet saate osta veini- ja õllemüüjatelt või veebist.

3
Valige elav äädikas. Kui te ei soovi ema osta, kasutage selle asemel elavat äädikat. Otsige äädikaid, mida reklaamitakse kui “pastöriseerimata”, “filtreerimata” ja “aktiivset”. Näiteks Braggsi orgaaniline õunasiidri äädikas on elav äädikas. Kui äädikat ei reklaamita kui “pastöriseerimata” või ” aktiivne”, see ei ole elav äädikas. Kui kasutate seda koostisosa, ei saa te veiniäädikat luua.

4
Sega vein ja starter kokku. Kasutage suurt laia suuga purki või kaussi, mis on valmistatud mittereaktiivsetest materjalidest, nagu klaas või keraamika. Sega kõik korralikult läbi. See jaotab bakterid ühtlaselt kogu veinis ja õhutab segu. Kui kasutate elavat äädikat, lisage iga tassi veini kohta 3 supilusikatäit äädikat. Kui kasutate ema, järgige pakendil olevaid juhiseid. Vastasel juhul lisage ema veinile ja segage see õrnalt sisse.

5
Kata purk marlilapiga. Kangas varjab valguse, lastes õhul segu kaudu ringelda. Esmalt katke marli lõdvalt üle purgi ülaosa. Järgmiseks kinnitage marlilapp kummipaelaga. Juustukangast saab osta gurmee-toidupoodidest, veini- ja juustuvalmistamise poodidest ning veebist. Kui asetate näo marli lähedale, peaksite tundma veiniäädika lõhna. Vastasel juhul vabastage marli õhuringluse võimaldamiseks.

6
Asetage konteiner jahedasse ja pimedasse kohta. Asetage oma marliga kaetud anum sahvri pimedasse nurka või kraanikausi alla. Valige koht, mis ei saa palju valgust ega soojust. Äädikas peab käärimise ajal seisma kaks kuni kolm kuud. Optimaalne temperatuurivahemik on 75–86 kraadi Fahrenheiti (24–29 kraadi Celsiuse järgi). Kui hoiate äädikat väljaspool seda vahemikku, võtab protsess kauem aega.

7
Jälgige oma äädikat. Pärast kolmenädalast kääritamist kontrollige, kas äädikas on želatiinkile. See on uus ema. Püüdke seda kihti mitte häirida, vastasel juhul riskite veiniäädikat tekitavate bakterite segamisega. Kui te mõne nädala pärast želatiinset kihti ei leia, ei muutu vein äädikaks. See juhtub siis, kui kasutate starterina pastöriseeritud äädikat. Viska oma looming minema ja alusta elusa äädika abil otsast peale.

8
Maitse äädikat valmisoleku jaoks. Alustage veiniäädika maitsmist perioodiliselt pärast ühekuulist kääritamist. Selleks lükake ema õrnalt lusikaga kõrvale ja koguge väike äädikaproov. Otsite eredalt hapukat ja happelist maitset. Kui veiniäädikas pole veel valmis, vahetage ema õrnalt tagasi ja laske äädikas käärida.

9
Korista äädikas. Kui teie äädikas maitseb valmis, on aeg seda koristada. Kõigepealt suruge ema lusikaga äädika sisse. Järgmisena vala õunasiider suurde kaussi. Valamise ajal blokeerige lusikaga ema ja hoidke seda purgis. Enne kasutamist veenduge, et kauss on kuuma vee ja seebiga korralikult puhtaks pestud. Vastasel juhul võite oma äädika sisse tuua halbu baktereid.

10
Salvestage ema uue partii kasutamiseks. Lisa veel veini purki, kus on ema. Asendage marli ja kääritage äädikat veel kaks kuni kolm kuud. Kui ema on ära kasutatud, vajub see põhja ja äädika peale tekib teine ​​ema. Kui ema vajub täielikult põhja, saate selle välja võtta ja minema visata. Seda meetodit saate kasutada loomiseks. veiniäädikas lõputult.

11
Valige teisese säilitusmahuti. Valige kuumakindel anum, mis on valmistatud mittereageerivast keraamilisest või klaasist materjalist. Mahutil peaks olema ka õhukindel kaas või kork. Näiteks ostke swing-top või suletav veinipudel. Mõned muud säilitusmahutite näited on järgmised: kaanega müürpurgid; vana tühi äädikanõu; korgiga klaasist keeduklaas

12
Steriliseerige oma säilitusmahuti. Peske anum kuuma vee ja tugeva nõudepesuvahendiga. Järgmisena viige pott vett oma pliidile keema. Kastke mahuti steriliseerimiseks kümneks minutiks keevasse vette. Laske sellel täielikult õhu käes kuivada. Mõnel nõudepesumasinal on steriliseerimisvõimalus, mida saate selle asemel kasutada.

13
Valage äädikas oma säilitusnõusse. Kasutage lehtrit, et sifoonida äädikas kausist oma säilitusmahutisse. Olenevalt sellest, kui palju äädikat teete, võib kõige kogumiseks vaja minna kahte või kolme anumat. Pärast äädika valamist kinnitage mahuti kaas tihedalt kinni. Hoidke veiniäädikat jahedas ja pimedas kohas, näiteks sahvris, kuni üks aasta.