Kuidas teha veini etikette

Vein on peen lisand igale toidukorrale ja esimene mulje, mida iga vein jätab, on selle etikett. Veinisilte saab valmistada erilisteks puhkudeks või kodusele villimisele professionaalse välimuse andmiseks. Saate teha veini etikette käsitsi, luua need digitaalselt arvutis või kasutada veebis väljakujunenud etiketiteenust, et veinipudelid välja näeksid parimad.

1
Tehke oma disaini ajurünnak. Võtke aega, et mõelda oma veinile ja sellele, mida soovite oma veinimärgisega saavutada. Kas vein on mõeldud sündmuseks, näiteks pulmadeks või jõuludeks? Või on see aastaringne vein? Kas soovite, et veini tajutaks tõsise või lõbusana? Tehke nimekiri kõigist meeldetulevatest visuaalsetest piltidest, mida soovite oma kujundusse lisada. Võib olla kasulik külastada kohalikku veinipoodi ja võtta teadmiseks kõik sildid, mille vastu tunnete erilist tõmmet. Pange tähele, mis teile nende juures meeldib, ja tehke inspiratsiooni saamiseks paar pilti. Samuti saate uurida veinikaupmehi ja vaadata veebis inspiratsiooni saamiseks etikette.

2
Valige sildi suurus. Veinisildipaberit on saadaval mis tahes suuruses kuni standardse kirjani (8,5 x 11 tolli või 26 cm x 28 cm). See on palju suurem kui ükski potentsiaalne veinipudel. Katsetage erinevas suuruses siltidega, ostes terve leht märgistuspaberit ja lõigake välja erineva mõõtmega näidissildid. See aitab teil määrata teile kõige meeldivama sildi suuruse ja kuju.

3
Visandage oma silt tavalisele paberile. Joonistage tühjale kirjapaberilehele “silt”, mille kuju ja mõõtmed on teie määratud parimad. Visandage ideede põhjal kujundus. Võite proovida katsetada mõne kujundusega, et oma lemmikut kitsendada. olete määranud suuna, kuhu soovite minna, joonistage oma kujundusest õigete mõõtmetega puhas koopia. See on teie mall sildi loomiseks.

4
Kasutage malli trükkimiseks siltidele ülekandepaberit. Kasutage kunstnikulinti, et kinnitada grafiidist ülekandepaberi tükk tegeliku etiketi peale, mida kasutate oma veinipudelite jaoks. Veenduge, et kõik servad oleksid tihedalt kinnitatud ja et kahe osa vahel ei oleks liikumist. Asetage oma kujundusmall peal ja alustage kindlalt pliiatsiga jälgimist. See kannab teie kujunduse sujuvalt üle teie etiketile.

5
Jälgige oma disaini püsimarkeriga. Kasutage püsivaid markereid, et värvida või lisada sildile soovitud sõnastus. See tagab, et teie silt on värvikindel.

6
Kleepige oma etikett oma veinipudelile. Kleepuva külje paljastamiseks eemaldage veinisildilt tagakülg. Alustage ühelt küljelt ja vajutage silt sujuvalt üle pudeli pinna, jälgides, et õhumulle ei jääks. Parima kasutuse tagamiseks võib olla kasulik lasta siltidel ja pudelitel soojeneda toatemperatuurile.

7
Veekahjustuste vältimiseks pitseerige etikett. Kasutage uue etiketi veekindlaks muutmiseks läbipaistvat akrüülhermeetikut, näiteks Krylon Crystal Clear. Parima tulemuse tagamiseks järgige tootja juhiseid ventilatsiooni, pihustuskauguse ja kõvenemisaja kohta. Enamiku pihustite täielikuks kuivamiseks kulub vähemalt kaks tundi.

8
Korrake seda protsessi täiendavate veinipudelite jaoks. Kasutage oma malli, et teha vastavalt soovile rohkem silte. Plekimise vältimiseks sulgege oma veini etiketid.

9
Kujundage kujundus. Mõelge, milline silt teie veinile kõige paremini sobiks. See võib olla tingitud veini stiilist, sellest, kas see on valmistatud eriliseks sündmuseks, ja muljest, mida soovite veinist jätta. Koostage loend kõigist meeldetulevatest visuaalsetest piltidest, mida soovite oma kujundusse lisada. Kujundusideede saamiseks vaadake teisi veini etikette. Saate oma lemmikutest fotosid teha, et märkida lahedaid värvikombinatsioone või teemasid.

10
Kasutage oma sildi loomiseks disainitarkvara. Kasutage sildi meisterdamiseks disainitarkvara, nagu Adobe InDesign või Print Artist Platinum Plus. Veinisiltide valmistamise kohta on palju veebipõhiseid õpetusi, mis aitavad teil luua täpselt soovitud efekte. Kuna loote silte tarkvaraga, on teil võimalus lisada ka fotosid ja muud huvitavat graafikat. Veenduge, et teil on õigused kõikidele graafilistele piltidele, mida otsustate kasutada. Piltide õigusi saate osta paljudel fotosaitidel, nagu Getty Images ja Corbis.

11
Osta veini etikettide lehti. Veinitoodete veebipoed, nagu Grapestompers.com, pakuvad palju eri värvi ja suurusega veini etikette, mis on valmistatud koduprinteriga printimiseks. Saate osta silte, mis on juba lõigatud, või suuri lehti, mida saab kohandada ebatavalise kuju või suurusega.

12
Printige oma kujundus siltidele. Laadige sildid printerisse ja vaadake õige joonduse tagamiseks prindi eelvaadet. Printige sildid välja, laske neil enne käsitsemist täielikult kuivada.

13
Kleepige pudelitele sildid. Avage veini etiketi kleepuv pool, eemaldades kaitsekatte. Alustage etiketi ühelt küljelt ja suruge see sujuvalt üle pudeli pinna. Olge ettevaatlik, et silumisel õhumulle kinni ei jääks. Parima pealekandmise tagamiseks laske etikettidel ja pudelitel esmalt toatemperatuurini soojeneda.

14
Kahjustuste vältimiseks pitseerige etikett. Prinditud etiketi pihustamiseks järgige tootja juhiseid läbipaistva akrüülhermeetiku (nt Krylon Crystal Clear) kohta. Neid hermeetikuid müüakse enamikus käsitööpoodides. Paljude hermeetikute täielikuks kõvenemiseks kulub tund või kaks, nii et oodake enne siltide käsitsemist vähemalt nii kaua.

15
Valige mall või laadige üles kohandatud kujundus. Veini siltide veebisaidid, nagu Bottleyoubrand.com ja Grogtag.com, pakuvad lihtsaid viise veini etikettide valmistamiseks veebis. Mõlemal on ulatuslikud kujunduste kollektsioonid, mida saate oma maitse järgi kohandada, või saate üles laadida kohandatud kujunduse ning lasta selle professionaalselt printida ja kohale toimetada. Kui soovite, looge arvutitarkvaraga, nagu Adobe InDesign või Print Artist Platinum Plus, originaalkujundus. tahaks ühte. Veebipõhised õpetused YouTube’i veini etikettide kohta aitavad teil luua oma veinile ainulaadse välimuse.

16
Kohandage oma malli või laadige üles kohandatud kujundus. Kui kasutate malli, kohandage seda oma veini nime, alkoholi mahu ja muu teabega, mida soovite oma viinamarjaistanduse või sündmuse kohta lisada. Kui laadite üles oma kohandatud sildi, peaks kogu see teave juba sisalduma.

17
Esita tellimus. Vaadake üle oma sildi kujundus, et kontrollida kõigi üksikasjade täpsust. Kui kõik tundub hea, viige tellimus lõpule. Teie sildid saadetakse teile posti teel.

18
Kleepige etiketid oma veinipudelitele. Kui sildid saabuvad, pange oma veinipudelid välja. Eemaldage sildi tagakülg ja suruge see sujuvalt üle selle ala, kuhu soovite selle pudelile asetada. Olge ettevaatlik, et pealekandmise ajal õhumulle kinni ei jääks. Korrake iga järgmise pudeli ja sildiga. Parima kasutuse tagamiseks laske etikettidel ja pudelitel toatemperatuuril soojeneda. Kaubanduslikult trükitud sildid on veekindlad ega vaja kodus täiendavat pitseerimist.