Kuidas teha vanniteed

Taimeteed on tähelepanuväärsed oma iseloomulike aroomide ja rahustavate omaduste poolest. Sõltuvalt koostisainetest võib taimetee teid rahustada, lõdvestada või anda energiat. Taimetee joomise asemel proovi selles leotada! Jookse vanni ja viska kuivatatud ürte täis teekotti. Seejärel minge vanni ja leotage, kuni vannitee tõmbub. Hingake sügavalt ja nautige loomulikult rahustavat vannikogemust.

1
Koori 1 sidrun ja 1 apelsin. Loputage puuviljad ja eemaldage sidrunilt ja apelsinilt koor köögiviljakoorijaga. Soovi korral koorige viljad paljaste kätega või lõigake koor ettevaatlikult ära väikese noaga. Ärge visake koort minema, kuna kasutate seda vannitee valmistamiseks. Kui te ei soovi pestitsiididega töödeldud tsitruselisi, ostke mahevilju. Puuvilju pole vanniteede jaoks vaja.

2
Pange koored musliinkotti, kus on comfrey, lutsern ja petersell. Võtke välja suur musliini teepakk ja pange sinna apelsini ja sidruni koored. Seejärel lisage 1 tl (0,7 g) kuivatatud raudrohi, 1 tl (0,7 g) kuivatatud lutserni lehti ja 1 teelusikatäis (0,5 g) kuivatatud peterselli. Harilik mari võib vähendada valu ning leevendada põletikku, lihaspingeid ja artriiti. tsitruselised võivad teie tuju tõsta. Petersell sisaldab põletikuvastaseid flavonoide, mis võivad rahustada maoärritust.

3
Seo kott vannisegisti külge. Koti sulgemiseks tõmmake nöörid selle külgedelt ära ja kasutage paelu, et kott kinni siduda. Seejärel siduge nöörid vanni kraani külge, nii et teekott ripub selle all. Kui soovite, visake teekott otse vanni.

4
Jookse vanni. Lülitage vesi sisse nii, et see oleks teie eelistatud temperatuur, ja täitke vann nii kõrgele, kui soovite. Seejärel keerake kraan kinni ja keerake teepakk lahti. Laske see vanni ja nautige vanniteega leotades!’ Visake teepakk ära 2 päeva pärast, kuna tee hakkab hallitama.

5
Täitke teekott võrdsetes osades kuivatatud lavendli, kummeli ja piparmündiga. Võtke välja nööriga musliinist teekott või ühekordselt kasutatav teefilter. Seejärel pange kotti või filtrisse 1 spl (2,5 g) kuivatatud lavendliõisi, 1 supilusikatäis (2 g) kuivatatud kummeliõisi ja 1 supilusikatäis (2 g) kuivatatud piparmündilehti. Lavendel ja kummel on tuntud oma rahustavate omaduste poolest. ja lõõgastavad omadused.

6
Kinnitage kott või filter. Kui kasutate musliinist teekotti, tõmmake nöörid tihedalt kinni ja siduge need kokku. Kui kasutate filtrit, kasutage nööri või kummipaela ja keerake see tihedalt ümber filtri lahtise otsa, et tee välja ei kukuks. Kui te filtreid ei leia, pange tee puhas sokk. Seejärel siduge soki ots kinni, nii et tee jääks soki põhja.

7
Kinnitage kott oma vanni kraani külge. Kasutage koti pingutusnööre või kinnitage filtri külge nöör, et saaksite teekoti vannisegisti külge siduda. Vanniskäigu ajal voolab vesi kraanist läbi teekotikese.

8
Täida vann veega. Lülitage vesi sisse ja reguleerige temperatuuri, kuni vesi on nii kuum kui soovite. Jätkake vett jooksmist, et vann täituks teie unise aja teega. Kontrollige vett vanni täitmise ajal, et saaksite vajadusel temperatuuri reguleerida.

9
Eemaldage teekott ja visake see enne leotamist vanni. Keerake nöör või nöör lahti ja pigistage kotti õrnalt. Kontsentreeritud tee langeb vannivette. Seejärel kukutage kott vanni ja laske oma vannitee sisse. Vannitee salvestamiseks teise vanni jaoks eemaldage kott ja pigistage seda. Laske sellel täielikult kuivada ja kasutage seda uuesti 2 päeva jooksul. Visake teepakk 2 päeva pärast minema, sest see hakkab hallitama.

10
Pange lavendel, kummel, saialill, sool ja söögisooda kaussi. Võtke segamisnõu välja ja asetage sinna 1/8 tassi (5 g) lavendliõisi. Lisage 1/8 tassi (4 g) kummelipungi, 1/8 tassi (4 g) saialille pungi, 2 tassi (480 g) Epsomi soola või meresoola ja 1 tassi (180 g) söögisoodat. Söögisooda võib leevendada nahaärritust ja peatada sügeluse. Epsomi sool on tuntud lihasvalu leevendajana ja võib toimida koorijana, mis eemaldab surnud naha.

11
Lisage 1/2 tassi (62 g) piimapulbrit, kui soovite kreemjat vanniteed. Kuigi puuduvad uuringud, mis näitavad, et piimavannid võivad naha sügelust leevendada või seda niisutada, on piim olnud sajandeid populaarne vannilisand. Kui soovite proovida kreemjat vanniteed, pange piimapulber kaussi koos ürtide, söögisooda ja soolaga. Kui te ei soovi kreemist vanni proovida, võite selle ära jätta.

12
Kui soovite tugevat lõhna, lisage 15–20 tilka eeterlikku õli. Valige oma lemmiklõhnad või otsige eeterlikke õlisid, mis võiksid teie nahatüüpi aidata. Näiteks kui teile meeldivad lillelõhnad, kasutage roosi- või geraaniumi eeterlikke õlisid või kui teil on aknele kalduv nahk, lisage vannitee sisse teepuuõli. Uuringud näitavad, et sellel eeterlikul õlil on antimikroobne ja põletikuvastane toime, mis võib teie nahka rahustada. Eeterlikke õlisid pole kunagi ohutu otse nahale kanda, mistõttu on nende vannis lahjendamine hea viis nende kasutamiseks.

13
Segage tee ja jagage see 5 musliini teekoti vahel. Kasutage lusikat või käsi, et kombineerida kõik taimsed vannitee koostisosad. Kui segu on ühtlane, võtke välja 5 nööridega musliini teekotti. Kasutage tee jagamiseks iga koti vahel lusika või väikese kulbi abil. Kui teil pole musliinikotte, täitke teega suured ühekordsed teefiltrid ja siduge need nööriga kinni.

14
Käitage vannis ja laske 1 täidetud kott vette tõmbuda. Täitke oma vann nii kuuma veega, kui soovite, ja asetage teekotike vette. Jätke kott leotamise ajaks vanni. Proovige leotada vähemalt 20–30 minutit, et saaksite lõõgastuda ja nahk pehmeneda. Kasutage iga vanni jaoks uut kotti ürditeed, sest piimapulber, sool ja eeterlikud õlid lahustuvad vannis täielikult.