Kuidas teha tootekotte

Kilekottide kasutamine puu- ja juurviljade hoidmiseks ostlemise ajal on raske harjumusest lahti saada, kuid lahtiste saaduste kandmine kotis hoidmise asemel on ebamugav. Korduvkasutatavate tootekottide komplekt vähendab teie sõltuvust poes plastikust ja saate neid hõlpsalt valmistada materjalidest, mis teil tõenäoliselt kodus on. Mõne kanga, köie või nööri ning mõne muu ülilevinud tarviku abil saate oma tootekotid ostmise asemel vähem kui tunniga meisterdada.

1
Valige koti koti jaoks kangast materjal. Valikus on palju erinevaid kangaid, kuid eesmärk on kasutada materjali, mis on vastupidav, kerge ja võimaldab õhuvoolu. Kott kaalutakse koos teie toodetega, seega vältige raskeid kangaid. Mõned levinumad tootekottide materjalid on puuvill, musliin ning sünteetiline ja naturaalne võrk. Puuvillane riie: veniv, pehme ja hingav. Sobib suure koguse toote hoidmiseks, kuid ei pruugi olla nii tugev kui mõned muud variandid. Musliin: võib olla erineva paksusega, kuid kasutage nende kottide jaoks õhukest varianti. Mitte väga veniv, kuid vastupidav ja mustriga. Nailonvõrk: väga tugev materjal, mille materjalis on suured augud, mis muudavad selle kootuks. Looduslik võrk: Sarnaselt nailonvõrguga on see vastupidav ja tugev materjal, kuid valmistatud sünteetiliste kiudude asemel looduslikud kiud.

2
Jagage kangas 20 × 41 cm (20 × 16 cm) ristkülikuteks. Kui teil on töötamiseks 2 jardi (1,8 m) kangatükk, peaksite saama kaheksa võrdse suurusega portsjonit. Kasutage oma kangamarkerit, et märkida ära koht, kus te kanga ära lõikate. Kui teil on originaalkangatükk, mis on veidi väiksem või suurem kui 2 jaad (1,8 × m), proovige jõuda nendele mõõtudele võimalikult lähedale. Võimalik, et peate väljalõigatud tükkide arvu muutma, et see sobiks teie kanga suurusega.

3
Lõika kangast välja ruudud, mida kasutada kotina. Proovige oma märgistusi võimalikult täpselt jälgida, et hilisemates etappides joonduksid need õigesti. Ärge muretsege, kui kulutate servi või lähete joontest veidi välja – te lõikate hiljem mõlemalt küljelt umbes 0,5 tolli (1,3 cm) kangast ära. Kui teil on veidi rohkem või vähem kui kaheksa ristkülikut , veenduge, et teile oleks saadaval vähemalt paarisarv. Ühe koti kohta vajate kahte kangast.

4
Lõika puuvillane köis neljaks 24 tolli (61 cm) pikkuseks niidiks. Neid köisi kasutatakse koti ülaossa nööri loomiseks. Veenduge, et iga köie pikkus oleks umbes viiendiku võrra pikem kui teie nüüd väljalõigatud riidest ristkülikute pikkus, et saaksite koti kinni siduda. Et vältida köie kulumist ja kasutuskõlbmatuks muutumist, võite kasutada kulumisvastast toodet. mõlemas otsas. Kui teil pole juurdepääsu puuvillasele köiele, võite selle asemel kasutada linti. Lihtsalt veenduge, et lint oleks piisavalt tugev, et venitamise ja pingutamisega hakkama saada.

5
Asetage kaks kangatükki üksteise peale ja joondage servad. Veenduge, et servad oleksid võimalikult lähedal, ja tehke kangamarkeriga ülemisest servast umbes 1 tolli (2,5 cm) kaugusel. See on punkt, milleni murrate üle ülaosa, et luua õõnes huule, millest pingutusnöör läbi läheb. Ärge veel muretsege kanga kulunud või ebatasasuste servade lõikamise pärast. Hilisemas etapis lõikate selle lisakanga igast servast ära pärast nende kokkuõmblemist.

6
Kinnitage tihvtid piki külgi ja põhja ning peatuge ülemises servas. Ärge kinnitage ülemist serva kokku, kuna peate jätma õmblemata serva, et see oleks auguks. Asetage tihvtid piisavalt lähedale, et kaks kangatükki oleksid kindlalt üksteisega kinnitatud. Veenduge, et te ei nihutaks selle toimingu ajal kihte kogemata joondamisest. Oluline on hoida need tihedalt joonel, et vältida probleeme nende kokkuõmblemisel.

7
Voldi ülemine osa 2,5 cm (1 tolli) jooneni pooleks. Ülemine 1 tolli (2,5 cm) ei tohiks ületada varem märgitud joont, selle asemel tuleks see pooleks voltida, nii et auk, kuhu köis sisestatakse, oleks umbes 0,5 tolli (1,3 cm) lai, tekitades õõnsuse. huul koti ülaosas.

8
Õmble küljed ja alumine serv 0,5 tolli (1,3 cm) varuga. Õmble tihedalt, andes endale mõlemal küljel lisaruumi. Ärge eemaldage tihvte enne, kui olete lõpetanud, sest need aitavad kangast koos hoida, kuni õmblus püsib. Pärast õmblemise lõpetamist lõigake varu igast servaõmblusest ära ja seejärel eemaldage tihvtid. Soovi korral võite selle etapi ajal kasutada õmblusmasinat, kuid hoidke ülemine serv endast eemal, et veenduda, et õmblused on korras. nii tugevad kui nad olla saavad.

9
Õmble huul kinni ja sisestage köis. Õmble nii tihedalt kanga otsa kui võimalik, et nöörile, sealhulgas õmblusele, mahuks rohkem kui piisavalt ruumi. Huule mõlemal küljel peaks olema kaks sisenemispunkti. Keerake köis läbi mõlema külje nii, et mõlemad otsad tuleksid samalt küljelt välja. Pärast seda sammu ei peaks te palju kangast ära lõikama, kui üldse. Trossi peaks olema piisavalt väikese pikkusega. kummastki otsast välja torkima. Kui teil pole piisavalt lisa, et saaksite nööri huule ümber pingutada, lõigake kasutamiseks veel üks pikem nöörijupp.

10
Katsetage selle tugevust ja mahtu, pannes esemed kotti. Asetage kotti rasked toidud ja esemed, et testida selle tugevust. Pakkige see kodus olevaid tooteid täis, et testida, kui palju esemeid korraga kotti mahute. Kui kott tundub nõrk ega suuda raskeid esemeid kanda, võite koti servad kokku õmmelda ja ülevalt voldida, et seda tugevamaks muuta. Kas eemaldage juba õmmeldud õmblused või õmblege praeguste õmbluste kõrvale mõni muu joon. Kui tootekott ei ole nii suur, kui soovite, saate seda kasutada kotina, et kanda teisi tehtud õmblusi, et vähendada nende jaoks kuluvat ruumi. teie letil või kapis. Järgmine kord, kui teete kotte ise, suurendage lõigatud kangast ristküliku suurust, et kohandada ruumi lisaruumi saamiseks.