Kuidas teha taimseid kompresse

Kuumad kompressid on levinud ravi paljude erinevate probleemide puhul, alates vigastustest kuni nahaärritusteni. Võib-olla olete kuulnud, et mõne ürdi lisamisel kuumale kompressile on tervisele palju kasu. Kuigi taimne kompress ei ole imerohi, võib see tõepoolest aidata ravida nahaprobleeme ja valulikkust. Kui soovite seda ise proovida, on selle ise tegemine lihtne! Lihtsalt koguge koostisosad kokku ja oletegi alustamiseks valmis. Kui ravite oma probleemi taimekompressiga ja paranemist ei ilmne, pöörduge edasiseks raviks oma arsti poole.

1
Rahustage vigastusi ja valulikke lihaseid arnikaga. Arnica on tavaline paikselt vigastuste ja valu ravi. Kui teil on verevalumid, artriit, valulikud lihased või nahaärritus, võib see olla teie jaoks õige valik. Proovige kompressi tegemisel segada 1 spl (15 ml) arnikatinktuuri 0,5 l (2,1  c) veega. Võite kasutada ka kuivatatud arnikalehti. Sel juhul segage 2 g lehti 100  ml (0,42  c) veega. Arnika on allaneelamisel mürgine, seega ärge kunagi võtke seda suu kaudu.

2
Proovige liigesevalu korral Cassumunari ingverit. See on Tai taimsete kompresside tavaline koostisosa ja tundub, et see toimib valulike liigeste puhul. Kui teil on artriit või muud liigesevalu probleemid, võib see teile sobida. Proovige liigesevalu leevendamiseks kompressi tegemisel vette lisada värsket ingverit.

3
Lööbe korral kasutage kummelit. Kummeli kuuldes võite mõelda teele, kuid sellel on ka muid kasutusviise. Paikselt manustatav kummel võib aidata väiksemate löövete ja nahaärrituste korral. Kompressi valmistamiseks segage 2–3 tl (10–15 mg) kuivatatud kummeliõisi 1 tassi (237 ml) veega. Kui olete ambroosia, krüsanteemide, saialille või karikakrate suhtes allergiline, võib ka kummel põhjustada allergiline reaktsioon ja te peaksite selle ravimtaime vahele jätma.

4
Proovige kurkumit dermatiidi ja psoriaasi korral. Kurkum ei ole ainult teie toidu vürtsitamiseks. Kuna kurkumiin, selle peamine ühend, on looduslik põletikuvastane aine, võib see aidata ravida nahapõletikke nagu dermatiit ja psoriaas. Nende probleemide lahendamiseks proovige kompressi tegemisel vette lisada 1500 mg kurkumipulbrit. Kurkum ja kurkumiin võivad suu kaudu manustatuna ka põletiku vastu võidelda, nii et võite võtta ka toidulisandeid või puistata kurkumit oma toidule.

5
Tehke ürdisegu müofastsiaalse valu vastu. Müofastsiaalne valu on masendav krooniline seisund, mis põhjustab juhuslikku lihasvalu kogu kehas ja leevenduse leidmine võib olla keeruline. Õnneks võivad selle probleemiga toime tulla ravimtaimede kompressid. Kompress, mis sisaldab 930 g (33 untsi) ingverit, kurkumiini, sidrunheina, Kaffir laimi, tamarindi, akaatsia, kamprit ja meresoola, näitab valu leevendamisel mõningast edu. Lisage need koostisained kompressivette, et näha, kas see aitab teid.

6
Enne alustamist peske käed. Enne kompressi tegemise alustamist veenduge alati, et teie käed oleksid puhtad. Nii saate vältida nakkusi.

7
Keeda potti vett. Täitke tavaline pott veega, asetage see pliidile ja soojendage. Jätkake kuumutamist, kuni vesi keeb.

8
Leota ürte 30 minutit vees. Kui vesi keeb, lülitage kuumus välja. Seejärel sega iga tassi vee kohta potis 3-4 spl (45-60 g) ürte. Kata pott kaanega ja lase ürtidel nende aktiveerimiseks umbes 30 minutit vees tõmmata.

9
Leota rätik või pesulapp vees. Kui olete ürdid seganud, võtke kuiv pesulapp või väike rätik ja suruge see kaussi. Infektsioonide vältimiseks kasutage seda puhast rätikut. Laske sellel vett ja ürte imada. Veenduge, et vesi oleks piisavalt jahe, et mitte põletada. Imikute puhul peaks temperatuur olema 38 °C (100  °F). Seadke temperatuur lastele 41 °C (105 °F) ja täiskasvanutele 120 °F (49 °C). Kui soovite kuuma kompressi asemel kasutada jahedat või külma kompressi, laske lihtsalt vett tõmmata. jahutage enne rätiku leotamist. Ärge unustage rätikut välja võttes välja väänata, et vett ei satuks kõikjale.

10
Vajutage kompress kahjustatud alale. Kui olete rätiku ürdisegusse leotanud, võite seda kanda mis tahes probleemsele kohale. Suruge kompress valusatele või ärritunud kohtadele ja hoidke seda paigal, nii et teie nahk imab ürte. Kontrollige umbes 2 minuti pärast rätiku all lööbe või ärrituse suhtes. See võib tähendada, et teil on allergiline reaktsioon. Niisutage kompressi uuesti, kui see mingil hetkel kuivab või jahtub.

11
Jätke kompress korraga 15-30 minutiks. See on piisav aeg, et teie nahk saaks ürte imada, kuid mitte piisavalt kaua, et nahk põleks. Kui olete lõpetanud, kuivatage nahk puhta rätikuga ja peske käed. Kui proovite lihasvalusid ravida, masseerige kompressi õrnalt. See võib aidata teil end paremini tunda. Ärge kunagi jääge magama, kui teil on nahal kuum kompress, vastasel juhul võite saada põletushaavu.

12
Tehke uuesti värsket kompressi nii palju, kui on ette nähtud. Üldiselt võite sooja kompressi kasutada paar korda päevas, kuid konkreetse ravi kinnitamiseks pidage nõu oma arstiga. Nii saate vältida ärritusi, mis tulenevad liiga paljude ürtide korraga kasutamisest. Tai ürdikompresside jaoks on tavaline soovitus üks kord päevas. Uue kompressi tegemisel kasutage alati värsket puhast rätikut. See hoiab ära kõik infektsioonid või ärritused.