Kuidas teha Tahini

Tahini on paks ja õline pasta, mis on valmistatud peeneks jahvatatud seesamiseemnetest; seda tuntakse ka seesamiseemnevõi, pasta või püreena. See on väga levinud lisand Lähis-Ida ja Kreeka (meze-toidud) köökides, mida kasutatakse selliste roogade jaoks nagu hummus ja muud dipikastmed ning salatikastmed. Kuigi seda on paljudes kohtades lihtne osta, on seda lihtne kodus teha, kui soovite ise teha ja raha säästa.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 170 ºC/340 ºF. Asetage küpsetuspaber küpsetusplaadile või -vormile.

2
Loputage seesamiseemned peenes kurnis. Loksutage ja tilgutage kuivaks. Pange tähele, et kui tunnete, et seemned on piisavalt puhtad, võite selle sammu vahele jätta (kuigi vaadake allpool olevaid nõuandeid fütiinhappe vähendamise kohta).

3
Asetage seemned küpsetusplaadile. Aseta ahju.

4
Küpseta umbes 10-15 minutit, kõrbemise vältimiseks sageli segades. Need on valmis, kui nad on ühtlaselt helepruuniks muutunud.

5
Eemaldage ahjust ja laske täielikult jahtuda.

6
Asetage terad köögikombaini. Järgige tootja juhiseid.

7
Kallutage kergelt pruunistatud seesamiseemned köögikombaini. Valage veerand tassi õlist töötleja kaussi, seemnete peale.

8
Pulse täiskiirusel 2–3 minutit. Lõpetage aeg-ajalt pulseerimine, et suruda kinni jäänud terad töötlemiseks segusse tagasi. (Kasutage spaatlit.)

9
Valage ülejäänud õli (vajadusel). Pulse veel vähemalt 2–3 minutit, jälgides jällegi, et kõik seemned oleksid töödeldud. Õli lisamise ja tahini konsistentsi kohta vaadake näpunäiteid.

10
Töötle seemned ühtlaseks. Selleks võib kuluda kuni 10 minutit, seega tehke väikeseid pause, kui väsite!

11
Kui segu on piisavalt ühtlane, tõsta tahini õhukindlasse anumasse. Kasutage spaatlit, et aidata protsessorilt purki võimalikult palju liikuda.

12
Kasutage ja säilitage. Tahini on koheselt kasutusvalmis. Hoidmisel hoidke külmkapis, et vähendada rääsumise ohtu, ja kasutage kolme kuu jooksul. Jahedas kliimas võib tahinit olla võimalik oma sahvris hoida. Kui teie köök läheb regulaarselt kuumaks, eelistage hoidmiseks külmkappi.