Kuidas teha sidrunheina teed

Sidrunheina tee on rahustav, tsitruseline ja ülimalt maitsev. See ei ole tegelikult tee, kuna see on valmistatud sidrunheina vartest, mitte teelehtedest, kuid see ürdijook sobib suurepäraselt nii kuumalt kui külmalt serveerimiseks. Veelgi parem, seda on imelihtne ise teha!

1
Haki 2 tassi sidrunheina varsi või lehti. Lööge noatera lameda poolega varsi, et need saaksid muljuda. See vabastab tugevate varte seest lõhnava õli. Seejärel tükeldage sidrunhein ettevaatlikult. Tükid peaksid olema umbes 1,3–2,5 cm (1–2–1 tolli) pikad. Kui kasutate omakasvatatud sidrunheina, võite tee valmistamiseks kasutada lehti. Siiski pole vaja lehti muljuda. Haki sidrunhein lõikelaual, et noa tera ei tuhmiks ega tööpinda kahjustaks!Kuna sidrunheina müüakse sageli juba tükeldatud kujul, kui ostad selle toidupoest, on varred, mida vajate, on erinevad.

2
Laske 4 tassi (950 mL) vett kõrgel kuumusel keema. Valage vesi keskmise suurusega kastrulisse või muusse sarnasesse potti, et vesi pärast kuumenemist üle ei keeks. Seejärel asetage see pliidile mõneks minutiks kõrgele kuumusele, kuni see keeb. Olge ettevaatlik, kuna vesi kuumeneb. Pott läheb väga kuumaks!

3
Lisa sidrunhein ja jätka vee keetmist 5 minutit. Kui vesi jõuab kiiresti keemiseni, on aeg lisada sidrunhein. Tilgutage tükeldatud sidrunhein ettevaatlikult otse keevasse vette. Vajadusel segage seda pika varrega lusikaga, et sidrunhein oleks täielikult vee all, seejärel laske sellel umbes 5 minutit keevas vees tõmmata. Kiire keetmine tähendab, et kui segate vett, siis see ei tohiks lõpetage mullitamine. Hoidke sidrunheina veepinna lähedal, kui selle sisse lasete. See vähendab võimalust, et see teile tagasi pritsib.

4
Vala segu varte eemaldamiseks läbi sõela. Kui tee on leotatud, on parem see kurnata, et mitte kogemata sidrunheina kiudaineid juua. Valage tee läbi peene sõela või kurna kannu või muusse anumasse. Kuigi sidrunhein on täiesti söödav, võivad vartest saadavad kiud olla ebameeldivaks lisandiks rahustavale teetassile. Soovi korral võite tee otse kurnata. oma teetassi.

5
Serveeri kohe, kui eelistad sooja teed. Tass soe sidrunheinateed on hommikul või jahedal päeval rahustav ja maitsev. Kui olete selle kurnanud, saate seda nautida kohe, kui see on joomiseks piisavalt jahtunud! Soovi korral magustage tassis olevat teed vähese mee või suhkruga.

6
Jäätee valmistamiseks jahutage segu. Kui eelistate jääteed, asetage sidrunheinatee kann umbes tunniks külmkappi. See loob värskendava tsitruselise taimetee, mis sobib suurepäraselt kuumal päeval või serveeritakse koos toiduga. Magustatud jäätee valmistamiseks segage enne tee külmikusse panemist 1/4 tassi (50 g) suhkrut. Parima tulemuse saamiseks serveerige jahutatud teed jääga.

7
Kui teile meeldib kreemjas tee, segage juurde piim. Kui teile meeldib tees piim, siis tõenäoliselt naudite seda ka sidrunheina tees. See traditsiooniline teelisand jahutab maha tassi kuuma teed ja lisab sellele ürdile kreemja suus tunde. Kasutatav kogus sõltub sellest, kui palju teile meeldib, kuid kõige parem on alustada umbes 1 USA spl (15 ml) ja sealt edasi liikuda. Kui soovite, võite selle asemel kasutada rasket koort või poolteist.

8
Magusama tee saamiseks lisage 1 tl (7 g) mett. Mee rikkalik magusus täiendab suurepäraselt sidrunheina. Mõõtke välja 1 tl (7 g) oma lemmikmett, seejärel segage, kuni see on täielikult lahustunud. Kui soovite siiski, et tee oleks magusam, lisage veel üks tl (7 g) mett.

9
Leota teed ingveriga, et saada veidi vürtsi. Kui soovite oma tees kasutada värsket ingverijuurt, lõigake ära umbes 2,5 cm pikkune tükk ja kraapige koor ära. Seejärel tilgutage see sidrunheina keetmise ajal vette. Ingverist ja sidrunheinast valmistatud tee on vürtsikas, vürtsikas ja lohutav ning see on eriti rahustav, kui teil on kurguvalu või külm pea.

10
Terava maitse tugevdamiseks pigista sisse veidi laimi. Sidrunheinul on naturaalne tsitruseline maitse, kuid see on veidi mahedam kui tegelike sidrunite või laimide kasutamine. Kui soovite tsitruseliste maitset võimendada, pigistage tee peale laimiviil. Alustage umbes 1–2 tl (2,5 mL) laimimahlaga, seejärel lisage soovi korral rohkem. Laim annab sidrunheinale rohkem kontrasti kui sidrun, mis võib varjata sidrunheina peent maitset.