Kuidas teha sealihakoori

Paljud kokad ja lihunikud viskavad sealiha kui jäätmed ära. See tähelepanuta jäetud lihalõik on aga korralikult valmistatuna maitsev. Esmalt lõigake sealiha nahalt rasv ära ja lõigake see väikesteks tükkideks. Järgmisena kuivatage nahad ahjus. Kui need on kõvad ja sitked, prae neid kvaliteetses õlis, kuni need on suured ja paisunud. Serveerige neid krõbedaid dekadentlikke nahku oma lemmiksoola, pipra ja vürtside seguga.

1
Ostke sealiha nahka. Seanahka on lihtne leida väiksematest lihapoodidest, lihapoodidest või rahvusvahelistest lihaturgudest. Teise võimalusena ostke suur sealihatükk, millel on nahk. Veenduge, et lihal oleks vähemalt veerand tolli (0,6 sentimeetrit) nahka.Ostke vähemalt nael (420 grammi) seanahka, välja arvatud liha. Kasutage nahka 3 päeva jooksul pärast ostmist. Sealiha kõrge niiskusesisaldus põhjustab selle kiire riknemise.

2
Lõika nahk rasvast ja lihast ära. Lõika liha ära, viilutades läbi rasvakihi. Järgmisena kraapige rasv igalt naharibalt ära noa või suure lusika tagaküljega. Mida rohkem rasva eemaldate, seda tursemaks nahad muutuvad. Jälgige tugevate lihalõikude käsitlemisel alati noa ohutust. Sealiha nahk on sitke ja kummine. Rasv on pehme ja kergesti eemaldatav. Ülejäänud rasva võib sulatada searasvaks või ära visata. Liha võib hoida sealiharoa jaoks.

3
Lõika nahk hammustuse suurusteks tükkideks. Kui suurem osa rasvast on nahalt eemaldatud, lõigake sealihanahk väikesteks hammustuste suurusteks ruutudeks. Valige tükid, mille suurus on 2 × 2 tolli (umbes 5 × 5 sentimeetrit). Sealihanahad suurenevad praadimisel kahekordseks. Seetõttu vältige liiga suurte tükkide tegemist.Pärast toore liha käitlemist peske käed, nuga ja lõikepind. Toores liha tarbimine võib põhjustada raskeid haigusi.

4
Kuumuta oma ahi. Seadke ahi temperatuurini 250 kraadi Fahrenheiti (120 kraadi Celsiuse järgi). Paljud kaasaegsed ahjud annavad piiksu või helinat, kui need on eelsoojenduse lõpetanud. Kui aga teie ahjul seda funktsiooni pole, laske ahjul vähemalt kümme minutit eelsoojeneda. See tagab selle õige temperatuuri.

5
Aseta sealiha nahad küpsetusplaadile. Kasutage mis tahes suurusega madalat küpsetusplaati. Asetage sealihatükid otse küpsetusplaadile, nahk allpool. Veenduge, et nahatükid ei puutuks kokku, vastasel juhul tunglete neid kokku.Sõltuvalt sellest, kui palju sealiha nahka küpsetate, võib teil vaja minna rohkem kui ühte panni. Kui soovite puhastamist lihtsamaks muuta, vooderdage leht fooliumiga või vahapaber.

6
Küpseta nahku 3 tundi. Kui kestad on pikka aega madalal temperatuuril küpsetatud, muutuvad nahad dehüdratsiooniks. See võimaldab neil praadimisel paisuda ja maitsev olla.Kui sealihakoored on veetustanud, näevad need välja kuivad ja rabedad nagu veiseliha. Parem on nahka kuivatada liiga kaua kui mitte piisavalt kaua. Kui need ei tundu kuivad, laske neil veel umbes kolmkümmend minutit küpseda.

7
Kuumuta praadimiseks veidi õli või searasva. Otsige üles sügav roostevabast terasest pann ja täitke see 1/3 ulatuses searasva või praeõliga. Seejärel asetage pann viieks kuni kaheksaks minutiks keskmisele kõrgele kuumusele või seni, kuni õli mullitab. Vältige madala suitsupunktiga õlide, näiteks oliiviõli, kasutamist. Sobivad praadimisõlid on: maapähkliõli (ärge kasutage, kui teil on pähkliallergia) kookosõli; sulatatud loomne rasv, mida nimetatakse ka seapekiks

8
Testige kuumust. Sealihakoore praadimiseks peab õli temperatuur olema 385–400 kraadi Fahrenheiti (196–204 Celsiuse järgi). Kui teil on küpsetustermomeeter, hoidke metallotsa temperatuurinäidu saamiseks mõni sekund õli sees. Kui ei, siis kastke leivatüki ots õlisse. Kui õli leiva ümber tugevalt mullitab, on õli piisavalt kuum. Kui õli leiva ümber vaevu mullitab, peab õli kauem soojenema.

9
Prae nahad, kuni need on pundunud. Tõsta kolm kuni neli sealiha tükki kuuma õli sisse. Laske neil praadida kolmkümmend kuni kuuskümmend sekundit. Kui sealihakoored on suured, pundunud ja hõljuvad õli pinnal, on nende küpsemine lõppenud.Praadige nahad väikeste portsjonitena, et vältida poti ülerahvastatust. Kasutage küpsenud sealiha koore eemaldamiseks paberile metallist lõhikuga lusikat. – rätikuga vooderdatud taldrik.

10
Maitsesta ja serveeri sealihakoori. Sega väikeses kausis maitseaineid ja puista neid rohkelt värske sealihakoore peale. Paljud inimesed eelistavad lihtsat soola ja pipra segu. Siiski võib kasutada mitmesuguseid maitseainesegusid, sealhulgas: vürtsikas-magus segu 1,5 tl soola, 0,5 tl ancho tšilli pulbrit ja 1 tl vahtrasuhkrut tl Hiina viit vürtsi ja teelusikatäis soolat tl soola, a teelusikatäis pipart ja puistata paprikat

11
Säilitage järelejäänud sealihakoored. Hoidke ülejääke õhukindlas plastmahutis või uuesti suletavas kotis. Kui anum ei ole õhukindel, muutuvad koored vanaks. Sööge kõik allesjäänud sealihakoored ära nädala jooksul. Sealihakoori saab hoida letis või sahvris. Kui sealihakoor hakkab rääsunud lõhnama, ärge sööge neid. See tähendab, et nad on ära rikutud.

12
Valmis.