Kuidas teha roositeed

Roosid sobivad suurepäraselt igaks juhuks, ka pärastlõunatee jaoks. See on kerge ja õrnalt maitsestatud tee, mis kostitab teid roosiaia magusa aroomiga.

1
Valige pestitsiidivabad kroonlehed. Teil on vaja korralikku kogust, vähemalt 1 tassi ja eelistatavalt 2 tassi. Puhastage kroonlehed jooksva vee alla asetatud kurnis.

2
Asetage 1–2 tassi roosi kroonlehti 3 tassi veega täidetud kastrulisse.

3
Keeda viis minutit. Seejärel kurna ja vala tassidesse või kruusidesse.

4
Maiusta meega või naudi niisama.

5
Kuivatage roosi kroonlehed. Kui te ei osta kuivatatud roosi kroonlehti teepoest, tehke ise. Peate olema kindel, et teie kasvatatavad roosi kroonlehed on pigem magusa kui kibeda maitsega. Kui kahtlete, küsige nõu oma kohalikelt aiandusspetsialistidelt. Korjake roosi kroonlehed ja veenduge, et neil poleks kastet. Täitke võrkkott poolenisti ja sulgege kummipaelaga. Riputage kott sooja, kuiva ja pimedasse kohta kuivama. See võtab olenevalt teie keskkonna niiskusest aega mõnest päevast nädalani.

6
Tee teed. Kui kroonlehed on kuivanud, võite teed valmistada. Kombineeri võrdsetes osades roosilehti ja võrdsetes osades rohelist teepulbrit.

7
Hoida tee jaoks sobivas õhukindlas läbipaistmatus anumas.

8
Valmistage tass teed, järgides rohelise teepulbri juhiseid. Soovi korral lisage magustamiseks mett.

9
Valige oma maitse järgi kvaliteetne must tee. Roosid lõhnavad seda, kuid alustuseks peab see olema hea tee, et saaksite segu nautida. Valida võis ka oolongi tee, musta ja rohelise segu, mille armsad, rikkalikud ja puuviljased maitsed.

10
Asetage teelehed ja roosi kroonlehed suurde segamisnõusse. Segage õrnalt. Veenduge, et need oleksid ka orgaanilised.

11
Viige segu sobivatesse õhukindlatesse anumatesse. Märgistage ja kuupäev, et mäletaksite, millal see on valmistatud ja millal see peaks kasutama.

12
Jätke mõneks päevaks, et roosi kroonlehed hakkaksid veidi maitset andma. Suurem osa maitsest tuleb aga kuuma veega välja tee valmistamisel, seega pole vaja liiga kaua oodata.

13
Valmista roositee nagu põhjana kasutatud musta tee juhendis. Tee saab õrnalt lõhnastatud lisatud roosi kroonlehtedega.