Kuidas teha riisipaberit

Enamiku inimeste jaoks tekitab sõna riisipaber kujutluse kevadrullide või kommide ümbristest. Söödavat riisipaberit valmistatakse traditsiooniliselt mingi tärklise, vee ja tapiokki- või riisijahuga. Mittesöödavat riisipaberit, mis on valmistatud riisi asemel taimsest ainest, valmistatakse Aasias origamis, kalligraafias ja muudes paberitoodetes kasutamiseks vaevarikkalt. Kuigi tootmine on muutnud riisipaberi leidmise maailma turgudel lihtsamaks, saate seda siiski kodus ilma suurema vaevata luua. Lihtsalt segage jahu, tärklis ja vesi, määrige see kile peale ja soojendage mikrolaineahjus.

1
Sega koostisained. Pange riisijahu, kartulitärklis, vesi ja sool kaussi. Klopi neid kokku, kuni need muutuvad liimilaadseks pastaks.

2
Kata taldrik kilega. Valige suur mikrolaineahjus kasutatav taldrik ja kile. Venitage kile üle plaadi ülaosa, kuni kile on tihedalt plaadi kohal.

3
Valage segu kilele. Kallutage kaussi nii, et segu jääks kilele. Kuni ümbris on tihe, püsib riisipaberipasta sellel. Kallutage plaati nii, et pasta leviks umbes 17,78 cm läbimõõduga siledaks ühtlaseks kattekihiks. Paberipasta hajutamiseks võib kasutada lusikat.

4
Segu mikrolaineahjus. Asetage kogu plaat ja ümbris mikrolaineahju. Kuumutage pastat kõrgel kuumusel 45 sekundit. Vajalik aeg võib olenevalt teie mikrolaineahjust erineda, kuid 500 W mikrolaineahju puhul on see ligikaudu 40–50 sekundit.

5
Hoidke ümbrist tagurpidi. Eemaldage plaadilt kilepakend, jättes ümbrise enda puutumata ja sellel oleva riisipaberiga. Selle asemel võite taldrikut tagurpidi hoida, kuid plaat on kuum ja ahjukindade kandmine võib riisipaberi eemaldamise liiga keeruliseks muuta.

6
Eemaldage riisipaber. Proovige riisipaberi servi üles tõsta. Paberi jahtudes võivad servad ise veidi tõusta. Liikuge aeglaselt, jätkates paberi ühe serva tõstmist isegi siis, kui see hakkab rebenema. Enne täidise lisamist pööra riisipaber tagurpidi.

7
Mähi täidis riisipaberisse. Kevadrulli valmistamiseks asetage paberi alumisele kolmandikule oma valitud täidised, sealhulgas toored köögiviljad, tofu, sealiha ja kana. Aseta riisipaberi põhi täidise peale ja jätka rulli keeramist ülespoole, hoides täidist tihedalt paberi sees. Praetud kevadrulle saab teha nii, et kukutad rullid kuldpruuniks keevasse õli.

8
Hoidke riisipaberit. Asetage riisipaber külmkappi õhukindlasse anumasse. Kui need on valmistatud ja õhuga kokku puutunud, imavad nad niiskust. Säilitage varsti kasutatavat paberit (nt eelvalmistatud kevadrullid), mähkides need enne külmkappi panemist niiskesse rätikusse ja seejärel kilesse, et need pehmed püsiksid.

9
Taaskasuta kõvastunud riisipaberit. Kui värske riisipaber on korralikult suletud ja külmkapis hoitud, võib see vastu pidada paar päeva. Külmutamisel paber kõveneb, nii et enne riisipaberi jääkide kasutamist kasta see leigesse vette ja lase taldrikule tarduda. Paberi, mis ei pehmene meelepäraselt, võib välja visata või tükeldada nuudliteks.