Kuidas teha Red Velvet kooki

Punane samettort võib olla maitsev magustoit peaaegu igaks juhuks ja selle valmistamiseks ei pea ka olema kõva kook! Lihtne ja maitseküllane – see on suurepärane magustoit, mida tasub sõpradega jagada.

1
Koguge ja mõõtke kõik koostisosad. Head pagarid teavad, et kiire ja tõhus köögis liikumine toob kaasa paremad koogid ja väiksemad jamad. Ennetähtaegne mõõtmine teeb selle võimalikuks.

2
Koor lühene ja lisa järk-järgult suhkur. Kasutage keskmisele kiirusele seatud elektrilist mikserit. Lisa suhkur piki servi ja töötle aeglaselt suhkrupritsmete vältimiseks.

3
Lisa ükshaaval munad, kloppides korralikult peale iga muna lisamist. Sega korralikult läbi, hoides visplit liikumas. Pole hullu, kui lisate need mõlemad korraga.

4
Tee kakaost ja toiduvärvist pasta, seejärel lisa koorele. Eraldi kausis segage vispliga toiduvärv kakao hulka. Lõbus fakt: originaalsed punased sametkoogid said oma värvi, kuna imporditud kakao oli tegelikult punase tooniga. Toiduvärv tuli hiljem.

5
Lisage sool, jahu, söögisoodat, vanill ja pett, pekske korralikult pärast iga koostisosa lisamist. Samuti võid eraldi kausis segada jahu, soola ja sooda, lisades korraga. Võite selle kõik koos taignasse lisada ka ükshaaval, kasutades elektrimikserit, et saada ilus ühtlane tainas. Pritsimise vältimiseks lisage jahu aeglaselt. Abiks võib olla selle lisamine petipiimaga.

6
Vala taignale äädikas. Lihtsalt pritsmed on kõik, mida vajate – see annab sellele kena peene ilme.

7
Sega, kuni see on hästi segunenud. Soovite õhukest ühtlast tainast, millest ei jääks jahutükke ega kuivi koostisosi. Kas soovite veidi rohkem punast värvi? Lisage veel paar tilka punast toiduvärvi.

8
Vala kook suurde koogivormi või kahekihilisse koogivormi ja küpseta 350ºF juures. Koogi valmimine peaks kestma umbes tund. Kui see on valmis, saate hambaorki testi kaudu teada – torgake koogi keskkohta noa või vardas -, kui see tuleb välja ilma veel märja taignata, on see valmis.

9
Enne külmutamist oodake umbes 20 minutit, kuni see jahtub. 5 minuti pärast eemaldage pannilt ja laske restil jahtuda. Ärge külmutage kuuma kooki – soojus lahjendab glasuuri ja muudab sujuva lisamise keeruliseks, kui mitte võimatuks.

10
Pane või ja toorjuust lauale toatemperatuurile soojenema. Vahustad või ja toorjuustu, kuid see toimib ainult siis, kui see on vahustamiseks piisavalt pehme! Pange need kaks piimatoodet pehmeks 15–30 minutiks välja. Näputäisega saate neid õrnalt mikrolaineahjus küpsetada, et kiirendada, kuid jätke see väga lühidalt. Sa ei taha vedelikku.

11
Sega kokku või ja toorjuust. Parim on elektrimikser, mis teeb meierei kiireks tööks, aga hästi sobivad ka puulusikas ja vispel. Need ei pea olema ideaalselt kombineeritud, lihtsalt hästi segatud.

12
Lisage tuhksuhkur aeglaselt, segades kogu aeg. Tuhksuhkur tahab segades kakada ja välja lennata. Segamise vältimiseks lisage see 3-4 osana, segades peaaegu kogu esimese osa enne teise lisamist.

13
Lisa vanill ja vahusta kreemjaks. Hoidke mikserit (või oma segamiskätt) töös, kuni glasuur on kena sileda tekstuuriga. Kui soovite seda veidi vedeldada, et see paremini leviks, lisage 2 spl külma piima.

14
Lõika kook kihtideks ja külmuta. Asetage meie taldriku või koogivormi põhjale veidi glasuuri, et alumine kiht ümber ei libiseks. Seejärel külmuta see ja lao peale veel üks kiht, määrides selle peal. Ärge veel liiga palju külgede pärast muretsege. Ärge püüdke kooki külmutada, kui see on veel kuum. Lase täielikult jahtuda.

15
Pane kihid kokku ja jätka glasuurimist. Tõsta kihid kõrgele, määri iga kihi vahele umbes 1/4 tolli glasuuriga ja lisa maitse järgi.

16
Tõsta kook külma ja naudi! Kvaliteetse pagaritoodete külmutamiseks hoidke nuga pärast iga läbimist puhtana, kasutades veidi sooja vett, et glasuur saaks glasuuri sujuvalt ja ühtlaselt peale kanda. Kasutage korraga suuri glasuurid ja ärge püüdke seda liiga õhukeseks määrida. Töötades väikestel aladel, mitte määrides liiga õhukeseks ja puhastades nuga regulaarselt, saate kvaliteetse jäätunud koogi. Kui teil on aega, saavad tõelised profid “topeltkülma”. Alustage igal pool õhukese glasuurikihiga – pole midagi, kui see puru kokku tõmbab. Seejärel külmutage kook 15 minutiks, tõmmake see välja ja külmutage “päris”. Sa oled üllatunud, kui kergesti see edasi läheb!

17
Valmis.