Kuidas teha Poola tilli hapukurki

Poola tilli hapukurk, tuntud ka kui Polski ogorki, on teie lemmikvõileiva maitsev külg või kate. Kui olete neid ostnud toidupoest või delikatessist, võiksite proovida neid ise valmistada. Nende valmistamine on sama lihtne kui mõne kurgi leotamine vürtsidega maitsestatud soolvees. Protsess nõuab veidi aega ja kannatlikkust, kuid lõpuks saate maitsva omatehtud hapukurgiga, mis on lõpuks ootamist väärt.

1
Pese kurgid. Poola tilli hapukurkide jaoks on vaja 8 hapukurki. Enne nende marineerimist on siiski oluline eemaldada mustus ja praht. Loputage kurgid kraanikausis külma vee all, et tagada nende puhtus.Kirby kurgid on ideaalne marineerimiskurk Poola tilli hapukurkide valmistamiseks. Loputage kurgid põhjalikult külma vee all, kuid ärge kasutage köögiviljaharja. See võib neid tekitada.

2
Lõika kurkide õieotsad ära. Kurgi õieotsas on ensüüm, mis tuleb eemaldada, sest see võib muuta hapukurgi söömise ohtlikuks. Lõika terava noaga õieotsast umbes 1/16-tolline (1,6 mm) paksune tükk ja visake see minema. Kurkide õieotsa saate tuvastada, otsides jämedat punkti. Tüve otsas on sile, sissetõmbunud täpp.

3
Jahuta kurgid jäävannis. Pärast seda, kui olete kurkidelt õieotsad eemaldanud, täitke suur kauss külma vee ja jääga. Asetage kurk kaussi ja laske neil jahtuda, kuni need muutuvad kõvaks ja krõbedaks. Kurkide krõbedaks muutumiseks peaks kuluma 15–30 minutit.

4
Pese ja kuivata purgid. Hapukurkide jaoks vajate (2) 1-liitrist (0,26  USA gal) (33,8 untsi) klaaspurki. Peske neid põhjalikult käsitsi seebi ja veega või nõudepesumasinas. Seejärel kuivatage purgid puhta rätikuga. Kui pesete purke nõudepesumasinas, kontrollige, et kõik jäägid oleksid eemaldatud.

5
Steriliseerige purgid ahjus. Kui purgid on kuivanud, asetage need ahju puhastele restidele. Lülitage kuumus 110 °C (225 °F) peale ja laske purkidel enne täitmist 20 minutit küpseda. Kui purgid on 20 minutit küpsenud, lülitage ahi välja, kuid jätke need sisse, kuni olete valmis. täitke need.

6
Jaga kurgid purkide vahel. Kui olete purkide steriliseerimise lõpetanud, eemaldage kurgid jääveevannist. Asetage igasse purki neli kurki, nii et need jaguneksid kahe vahel ühtlaselt. Traditsiooniliselt valmistatakse Poola tillikurgid tervetest kurkidest. Küll aga võid kurke vajadusel kärpida, et need paremini purkidesse mahuksid. Proovige siiski hoida iga kurgitükk sama suurusega.

7
Lisa purkidesse till, mädarõigas, küüslauk, sinepiseemned ja pipraterad. Kahe purgi tillihapukurgi jaoks on vaja 2 tillivart, 2 mädarõikalehte, 2 väikest küüslauguküünt, 1 tl kollaseid sinepiseemneid ja 4–5 pipratera. Jaga vürtsid ühtlaselt kahe purgi vahel, pakkides need kindlasti kurkide sekka. Soovi korral võid marineerimissegule lisada ka koriandriseemneid, loorberilehti ja/või purustatud punase pipra helbeid.

8
Segage vesi, sool ja äädikas. Lisage keskmisesse kastrulisse 4 ¼ tassi (1 l) kuuma vett, 1 kuhjaga supilusikatäis (50 g) jodeerimata soola ja 1 supilusikatäis (15 ml) valget äädikat. Segage koostisained vispliga, et sool hakkaks lahustuma. Vesi peaks olema kuum, kuid mitte keev.

9
Kuumuta soolane vesi keema. Asetage kastrul pliidile keskmisel-kõrgel kuni kõrgel kuumusel. Laske segul täielikult keeda, mis peaks kestma 7–10 minutit. Segage segu perioodiliselt keemiseni, et sool lahustuks.

10
Jahuta soolvesi ja vala purkidesse. Kui soolveevedelik on keema tõusnud, lülitage kuumus välja ja eemaldage pann pliidilt. Laske sellel 5–10 minutit jahtuda ja seejärel jagage vedelik kahe purgi vahel, veendudes, et kurgid on kaetud.

11
Asetage purgid mitmeks päevaks jahedasse pimedasse kohta. Jätke kaaned veidi praokile ja asetage need jahedasse kohta, mis ei saa palju valgust, näiteks sahver või keldririiul. Laske hapukurgil 5–7 päeva käärida. Esialgse marineerimisperioodi lõpus peaks hapukurk olema keskelt veel krõmpsuv ja värske.

12
Jahuta külmkapis 2 nädalat. Kui olete hapukurgil umbes nädala käärima lasknud, sulgege purgid. Asetage need külmkappi ja laske neil marineerimisprotsessi lõpuleviimiseks vähemalt 2 nädalat jahtuda.