Kuidas teha pliidil popkorni

See, et otsustate elada lihtsalt ja tervislikult, ei tähenda, et peate loobuma ühestki elu põhimõnust… nagu popkorn! Veel pimedal ajastul, enne mikrolaineahju – isegi enne Jiffy-Popi – valmistasid inimesed seda kerget, kohevat ja maitsvat maiust ja nautisid seda. Popkorni valmistamine nullist võib aga olla keeruline. Sa mitte ainult ei taha, et võimalikult palju kerneleid hüppaks, vaid ka vältida tuumade põlemist poti põhjas. Lugege pärast hüpet, et õppida, kuidas valmistada täiuslikult popkorni otse oma pliidil. Pliidi popkorni valmistamiseks on kaks meetodit, üks klassikaline ja teine ​​veidi kiirem ja vähem tüütu variant.

1
Kuumutage õli 3-liitrises (või suuremas) kastrulis keskmisel-kõrgel kuumusel. Soovite kasutada kõrge suitsupunktiga õli, näiteks maapähkli-, rapsi- või kookospähkliõli. Kui kasutate kookosõli, laske kogu tahkel õlil enne tuumade lisamist sulada. Veenduge, et pannil või potil oleks sellega kaasas kaas. Parim hüppamistemperatuur on 400–460 kraadi Fahrenheiti järgi. Õli põleb 500 kraadi juures. Kui teie õli hakkab suitsema, on see liiga kuum. Samuti võite lisada õlile soola, et aidata popkorni seestpoolt maitsestada, selle asemel et lisada seda peale pärast popkorni täielikku avanemist.

2
Pange 3 või 4 popkorni tuuma õli sisse ja katke pann. Kui tuumad hüppavad, lisage ülejäänud popkornituumad ühtlase kihina. Katke kaanega, eemaldage tulelt ja lugege 30 sekundit. See meetod soojendab kõigepealt õli õige temperatuurini, seejärel 30 sekundit oodates tõstab kõik ülejäänud tuumad peaaegu hüppetemperatuurini, nii et kui need uuesti tulele panna kõik hüppavad umbes samal ajal.

3
Tõsta pann tagasi tulele. Popkorn peaks varsti ja korraga hüppama hakkama. Kui hüppamine on tõsiselt alanud, raputage panni õrnalt, liigutades seda põleti kohal edasi-tagasi. Püüdke hoida kaas veidi praokil, et popkornist aur eralduks (popkorn on sel viisil kuivem ja krõbedam, mitte nätske). ).

4
Eemaldage pann tulelt, kui hüppamine aeglustub umbes 3 sekundini. Eemaldage kaas ja visake popkorn kohe laia kaussi. Selle tehnika korral hüppavad peaaegu kõik tuumad ja miski ei põle.

5
Sulata praegu tühjal, kuid kuumal pannil või. Nirista popkornile ja viska ühtlaseks jaotumiseks. Pange tähele, et kui lasete võil veidi pruunistuda, lisab see võile ja popkornile veelgi intensiivsema võise maitse.

6
Lisa maitse järgi soola. Meresool on suurepärane alternatiiv traditsioonilisele lauasoolale. Võite lisada ka muid maitse- ja maitseaineid, nagu suitsupaprika, cayenne’i pulbrit, tšillipipart, karripulbrit, köömneid, riivitud parmesani või cheddari juustu ja värskeid ürte, näiteks rosmariini. oma magusa ja soolase popkorni valmistamiseks puista peale veidi suhkrut ja sega hoolikalt, kuni popkorn on veel kuum. Teise võimalusena võite tuumadele lisada suhkru ka siis, kui olete need õli sisse pannud ja need hakkavad särisema.

7
Asetage õli, popkorn ja sool suurde 6-liitrisesse metallist segamisnõusse. Katke vastupidava alumiiniumfooliumiga ja torkake noaga ülaossa 10 pilu. Pilud lasevad popkorni aurul välja ja aitavad popkorni krõbedamaks muuta.

8
Aseta kauss pliidile ja keera keskmisele kuumusele. Loksutage kaussi pidevalt, kasutades kausi hoidmiseks tange. Jätkake loksutamist, kuni popkorn on lõpetanud, umbes 3 minutit.

9
Tõsta kauss tulelt ja eemalda ettevaatlikult foolium. Sega spaatliga kausi küljel olev sool.

10
Nirista popkornile aeglaselt sulatatud võid, samal ajal kaussi keerutades. Serveerige kohe. See meetod on veidi kiirem kui traditsiooniline meetod, kuna te ei testi 3 või 4 tuuma, vaid oodake 30 sekundit, kui need on avanenud. See meetod loob ka vähem roogasid, kuna pliidil kasutatav kauss pop the ternels on ka kauss, kuhu pakute värskelt popkorni. Veenduge, et kauss on piisavalt jahe, et seda saaks ümber lükata või kellegi sülle panna. Kui see on endiselt liiga soe, pange selle alla rätikurätik.